Sekator - jaki wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Sekator przegubowy (worth) z przekładnią dźwigniową, rączki można regulować-przedłużyć. Prześwietlam nim drzewa owocowe, krzewy, maliny, iglaki, róże i jestem bardzo zadowolona z takiego pomocnika. Narzędzia kupuję tylko w sklepach starjonarnych. Muszę osobiście sprawdzić jak mi pasują do ręki. Dobrze dobrane narzędzia to spora oszczędność wysiłku i czasu podczas pracy.
5ynTaX
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 31 gru 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szwecja

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ja używam pb8 L (i polecam) z fiskarsa jako "domowy" oraz px92 do ciecia malin. Sam nie tnę malin, ale pracownicy go chwalą a jest tańszy od serii pb.
Patrol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 mar 2020, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Witam.
Założyłem tu specjalnie konto, aby poradzić się Was w jednej sprawie. Przekopałem się przez dziesiątki polskojęzycznych i zagranicznych forów, rankingów, opinii i ciągle nie mogę podjąć decyzji co do kupna dobrego sekatora dwuręcznego, który posłużyłby mi na lata.

Co?
-jak największy sekator dwuręczny, najlepiej kowadełkowy.
-zależy mi na trwałym i niezawodnym narzędziu na lata, które długo trzyma ostrość, ostrza się nie "rozjeżdżają", kowadełka nie mają tendencji do pękania po 1 sezonie, a praca nie wymaga użycia nadludzkiej siły. Nawet nie Mercedes, a Ferrari wśród sekatorów.
-Cena odgrywa drugorzędną rolę.
-Sekatory pneumatyczne/elektryczne odpadają.

Po co?
-grube gałęzie, prace pielęgnacyjne w ogrodzie, sadzie, okazjonalnie praca w lesie do okrzesywania gałęzi, często grab i buk (tam gdzie piła łańcuchowa to za dużo, a siekierą nie chce się już machać).

Wstępnie wytypowałem:
-Felco 22
-Felco 231
-Lowe 22.100
-Fiskars z przekładnią Power Gear (np. L77, LX99, L109)

Co sądzicie na temat powyższych? Czy ktokolwiek z Was posługiwał się którymkolwiek z nich? Który z nich mógłby okazać się najlepszy? Czy są jakiś inne godne uwagi?

Z góry dzięki za porady i pozdrawiam.
rpilski
50p
50p
Posty: 64
Od: 13 lut 2010, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Błonie, mazowieckie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

@Patrol Nie mam żadnego ze wskazanych sekatorów, ale kupiłem jakiś czas temu sekator jednoręczny ARS (nożycowy) i uważam że jest bardzo dobrej jakości, w szczególności ostrza są bardzo dobrej jakości. Może ktoś kto ma sekator kowadełkowy ARS wypowie się na jego temat, albo sam wybadasz temat.

Przy okazji - po długich poszukiwaniach w końcu znalazłem wygodny i skuteczny środek do czyszczenia ostrzy sekatora, który ułatwia usunięcie resztek soków i żywicy - płyn do mycia silników K2 Akra w atomizerze. Dużo lepszy niż wszelkie alkohole, płyny do czyszczenia hamulców itp.
Pozdrawiam,
Radek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7510
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Patrol mam i jestem bardzo zadowolona z dwuręcznego sekatora FISKARS POWERGEARX L31 ( z trybikami) , ale ten z krótszymi rączkami. Baardzo lekki, nie wykrzywia się, nie rozjeżdża, Nic się z nim nie dzieje, mimo, że czasem nocował w deszczu w malinach albo pod porzeczkami. Używam go już 3 lata i nie widzę jakiegoś stępienia ostrza. Z felco mam tylko jednoręczny.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ja jestem zadowolona z FISKARS L98 z trybikami. https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a087cac967cc2f86
Tak jak pisze przedmówczyni.
Tnie spore gałęzie i te drobne. Jedyny mankament to trochę trudne dojście do środka krzewu z powodu szerokiego rozstawu ale i tak bym go na inny nie wymieniła :D
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7510
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Dodam jeszcze, jeśli cena nie gra roli to kup felco, podobno są nie do zajechania, tak słyszałam. Maja najdroższy sprzęt ale i najtrwalszy, najlepszy. Najtańsza rzecz jaka u nich kupiłam , na ich stoisku fabrycznym , na wystawie kwiatów w Filadelfii, to króciutka , mała kuta motyczka za 30 dolcow . Reszta sprzętu poniżej stówki nie schodziła, nawet najzwyklejsze widły (pewnie takie zwykłe nie były !).
No i przekonasz się czy rzeczywiście ich produkty są tak dobre.
Pozdrawiam! Gienia.
jedrek107
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 sty 2020, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Witam jeśli chodzi op sekator to podpatrzyłem w dużej firmie szkółkarskiej sekatory z czerwoną rączką , zapytałem właściciela jaka to firma no i dowiedziałem się że to jest Felco zakupiłem model nr 4 i powiem wam rewelacja.Mam również fiskarsa to różnica kolosalna naprawdę warto zainwestować w felco pozdrawiam
rustin
100p
100p
Posty: 101
Od: 19 mar 2014, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Kupiłem sekator fiskars singlestep p25. Na dolnej części ostrza jest przykręcona nakładka plastikowa. Czy ona powinna być? Jeżeli ja ściągnę to część pod spodem jest metalowa ale sekator nie schodzi się do końca i jest szpara kilka mm. Dziwne to dla mnie, myślałem że będzie bez tej nakładki co do milimetra się schodzi
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/BR5 ... qfxe4QC09M
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/sfB ... Z8y04bUXPi
Regulamin Forum
rustin
100p
100p
Posty: 101
Od: 19 mar 2014, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Dzięki
Regulamin Forum
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Nie ma co się obrażać. Nikt nie ma to obowiązku odpowiadać. Poza tym mógłbyś sam poszukać - mnie zajęło to minutę. Opinia z Komputronik:

Na zdjęciach sprzęt wychodzi super ale niestety życie jest brutalne ostrze wykonane z dość miękkiego materiału i po pierwszym dniu już zostały wyżłobienia na ostrzu, samo kowadełko natomiast jest plastikowe i tak średnio dobrze spasowane z ostrzem na szczęście z tego tez plastikowego powodu pozwala to dobrze docisnąć nie pozostawiając szczelin. Sam Komputronik posiada jedną z najniższych cen jednak spodziewałem się lepszej jakości po firmie Fiskars. Plusy oczywiście to ze nie buja na boki oraz jest ostre ale z tą ostrością to czuje, ze nie potrwa to długo. Ogólnie niestety nie mogę polecić tego narzędzia do cięższych prac ogrodowych. Chyba, ze amatorsko okolicznościowo.
Jak widzisz jest to kowadełko bo to jest sekator kowadełkowy.
rustin
100p
100p
Posty: 101
Od: 19 mar 2014, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Czyli ma być ten plastik ? I każdy sekator kowadełkowy taki plastik ma ?
Regulamin Forum
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Kupiłeś jeden z najtańszyszych Fiskarsów. Czego się spodziewasz?

https://www.przydomu.pl/poradniki/sekat ... cowy.bhtml
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”