Żywopłot z grabu

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Dawid82
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 23 lis 2023, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żywopłot z grabu

Post »

Skoro masz je posadzone na jesieni, to zanim zabierzesz się za sadzenie nowych sprawdź co się dzieje z tymi Twoimi. Złam po gałązce i oceń. Albo naderwij, zedrzyj kawałek kory z tych sadzonek, czy rozerwij pąk lisciowy. Jak suche to wiadomo- zgon. Jak pod kora będzie żywe zostawić i czekać. Jest duża szansa że odbiją wiosną. To że liście padły w tym październiku niczego nie przesądza. W końcu to jesień i rośliny gubią liście.
Sadzonki ze szkółki teoretycznie powinny mieć lepszy system korzeniowy. Teoretycznie:)
A co do sadzonek z lasu- Mam posadzone ok 40 lip. Wszystko przytargane z lasu. Startowały naprawdę długo. Przez kilka lat praktycznie w miejscu stały, ale rosną.
anna_g5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 5 maja 2023, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żywopłot z grabu

Post »

Jestem ciekawa czy ktoś z Was stosował naturalny nawóz, tzw. gnojówkę z pokrzywy dla młodych grabów? Ponieważ taki nawóz zawiera dużo azotu, chciałabym wypróbować na wiosnę żeby wspomóc lub przyspieszyć wzrost ale nie wiem czy to dobry pomysł? Graby posadziłam w październiku 2023 i są póki co malutkie, kikuty przycięte na 20 cm od ziemi.
wojtekwe
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 22 sty 2024, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żywopłot z grabu

Post »

Jakiś czas temu pytałem o żywopłot z grabu, miałem go posadzić na wiosnę, ale widzę na zewnątrz już bazie, z cebulek w ziemi zaczynają już wyrastać kwiaty, czy to już czas na sadzenie? W dzień temperatura ok 10 stopni, w nocy może być jeszcze ujemna ale to jeszcze nie ma połowy lutego... Czy jak posadzę na początku marca (1-2 tydzień - z różnych względów teraz nie mogę) to nie będzie za późno?
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 703
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Żywopłot z grabu

Post »

Spokojnie. Ja w ubiegłemy roku sadziłem buka 16 marca (też zimy praktycznie nie było). Pąki nabrzmiewały. Zakładam że nawet do końca marca jak się wyrobisz to będzie ok.
Dawid82
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 23 lis 2023, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żywopłot z grabu

Post »

anna_g5 pisze: 6 lut 2024, o 11:46 Jestem ciekawa czy ktoś z Was stosował naturalny nawóz, tzw. gnojówkę z pokrzywy dla młodych grabów? Ponieważ taki nawóz zawiera dużo azotu, chciałabym wypróbować na wiosnę żeby wspomóc lub przyspieszyć wzrost ale nie wiem czy to dobry pomysł? Graby posadziłam w październiku 2023 i są póki co malutkie, kikuty przycięte na 20 cm od ziemi.
Moim zdaniem szkoda zachodu. Gnojówki są szybko dostępne dla korzenia, ale przez krótki czas. Jeśli chcesz nawieźć naturalnie, to najlepszym będzie rozłożyć obornik pod roslinami w listoopadzie. Przez zimę duża część wniknie do gleby i na wiosnę będzie dobrą pożywką dla roslin.
kwiatek_kw
50p
50p
Posty: 91
Od: 13 wrz 2020, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: płd. Wlkp.

Re: Żywopłot z grabu

Post »

Proszę o identyfikację choroby i czym z tym walczyć?
Dziękuje za pomoc.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Piotr
Dawid82
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 23 lis 2023, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żywopłot z grabu

Post »

Grzyb. Wygląda mi na gruzełek cynobrowy.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2141
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Żywopłot z grabu

Post »

Guzełek cynobrowy na 100 %. Rozwija się na martwym drewnie, więc nie ma sensu walczyć.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”