Awokado - uprawa z pestki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jasminee1
100p
100p
Posty: 116
Od: 6 lip 2008, o 11:49
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Witajcie!

Zainspirowana Waszymi wynikami posadziłam awokado. Zaczeło kiełkować po ok. 40 dniach codziennego podlewania, a wystrzeliło w ciągu jednego dnia na 3 cm! teraz ma dwa tygodnie.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Z pewnością teraz troszkę wystopuje z wzrostem i pójdzie w liście a potem znów do góry i regularnie będzie rosło w górę i w liście. :D
Awatar użytkownika
jasminee1
100p
100p
Posty: 116
Od: 6 lip 2008, o 11:49
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Heh, ja mojej zrobiłam zawody :-) Wsadziłam dwie pestki. Wykiełkowała jedna.
Przemo, czekam na te liście z utęsknieniem, wolę krzaczaste niż patyczaste rośliny :-)

Teraz się nastawiam na mango :-)
jasminee1 :wit
Awatar użytkownika
ma24ja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 5 cze 2008, o 14:43
Lokalizacja: Tarczyn

Mango i awokado

Post »

Witam wszystkich
Zasadziłam 3 miesiące temu 2 awokado i mango,tydzień temu pękła pierwsza pestka i wykiełkowało awokado,
stoi na wschodnim oknie ,zauwazyłam ze wygina się w stronę światła więc codziennie je obkręcam i się prostuje.
Mam pytanie, czy powinnam je zdjąć z okna :?: bo bardzo szybko idzię w górę,i boję się zeby nie wybujało,
druga pestka jest barzo pomarszczona i chyba nic z iej nie wyrośnie.
W doniczce z mango jest zielono od mchu i co dziwne wyrósł grzybek :!:
moje ptanie czy coś jeszcze z tego wyrośnie po 3 miesiącach w ziemi :?:
z góry dziękuję za pomoc :D
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Avocado wypuszcza taki ok. 10-15 cm pęd i dopiero na jego końcu będą liście.

Im mniej światła, tym pęd bardziej wybujały : będzie ciągnął do światła.
Awatar użytkownika
ma24ja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 5 cze 2008, o 14:43
Lokalizacja: Tarczyn

Post »

Obrazek

ok dzięki, listki juz wypuszcza
Obrazek
Awatar użytkownika
jincs
50p
50p
Posty: 76
Od: 25 sty 2008, o 23:25
Lokalizacja: Chocicza

Post »

Lepiej je przycinać, bo wtedy ładnie się rozgałęzia:)ja szczególnie nie zastanawiam sie czym nawozic awokado.biohumus do listnie (wiosna-lato), czasem żelazo i nawóz do kwiatów doniczkowych.a roślince wymieniam co roku cześć ziemi w doniczce, tak żeby nie uszkodzic zabardzo korzeni:):)zwijanie i uszkadzanie liści może powodować grzyb
Awatar użytkownika
jincs
50p
50p
Posty: 76
Od: 25 sty 2008, o 23:25
Lokalizacja: Chocicza

Post »

Teraz to juz nie przecinaj!!!myśle, że to za późno.ja je przycinam tak czerwiec-lipiec, jak widze, że mocno rośnie (tylko te gałązki które rosną z pnia).można zobaczyć, jak wyglądają te liścia twoich roślin;)
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Ja też posadziłam dzisiaj awokado. Czy ktos mi może odpowiedzieć, jak długo mam czekać, aż zacznie pękać skorupka? Tak mniej więcej?
Waleria
Awatar użytkownika
ma24ja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 5 cze 2008, o 14:43
Lokalizacja: Tarczyn

Post »

Forumowicze różnie się wypowiadają
ja osobiście czekałam 3 miesiące ,już myślałam że nic z tego nie będzie ,a tu nagle niespodzianka :)
wydaje mi sie że nie było zbyt dojrzałe ,ale dokładnie nie wiem od czeko zależy czas wykiełkowania
serecznie pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Moje mi wyglądało raczej na przejrzałe, to może będzie szybciej.
Waleria
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Może jako ciekawostkę napiszę o swoim avokado. Pestkę wsadziłam jakoś latem w jedną z doniczek na balkonie. Większość roślin w październiku zabrałam do domu. Zostały tylko te, które mogą zimować na powietrzu. O avokado wetknięte w doniczce z malwą zupełnie zapomniałam. Wczoraj wyszłam na balkon i jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam ok. 30-40 cm zieloną roślinkę. To wyrosło moje avokado i w rośnięciu całkiem mu nocne przymrozki nie przeszkadzały. Wyjęłam, wsadziłam do oddzielnej doniczki i zabrałam do mieszkania.
Awatar użytkownika
Margarita.vip
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 7 sty 2009, o 23:06

Post »

Ja chciałam wychodować sobie awokado sposobem, że pestkę nabija się wykałaczkami i "zawiesza na słoiczku z wodą, jednak gdy wbijałam drugą wykałaczkę, zrobiłam to za mocno i przepołowiłam pestkę:( Ale niedługo kupię więcej awokado- tak ze 3 szt. i tym razem włożę je odrazu do ziemi-nie popsuję pestki jak poprzednio i nie trzeba potem przesadzać jak wypuści korzenie:) Mam tylko nadzieję, że mi wyrośnie bo czytałam, że nie każda pestka kiełkuje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”