Inspekt - plany,budowa,zakładanie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: Inspekt z okien

Post »

Arabella od kiedy dajesz swoje rozsady do tego uroczego, jednak zimnego inspektu. Ja się noszę z zamiarem zrobienia właśnie na wzór Twojego. Jednak z jednym oknem będzie prościej. Z tego co widać to może być przenośny. Czy teraz na noc roślinki zabierasz do domu?
Pamiętajcie o ogrodach...
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Inspekt z okien

Post »

Zenku już teraz mam tam pojemniczki z wysianymi kwiatkami,a rozsady to zależy od pogody niestety.Na wyczucie :)
Awatar użytkownika
bajtek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 mar 2012, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Inspekt - zakładanie

Post »

Witam wszystkich
Mam takie pytanko odnośnie sadzenia w inspekcie.
Kiedy można zacząć sadzić w inspekcie tak by nie było za późno, ale i żeby młode sadzonki nie zamarzły??
Po za tym wpadła mi kiedyś w ręce książka o budowie inspektów i tam pisało coś o jakimś gnoju izolacji cieplnej i nie pamiętam jak to szło :(
Książki nie mogę znaleźć może ktoś pamięta coś takiego??
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Inspekt - zakładanie

Post »

Teraz trudno przewidzieć, jak długo będzie trwała zima, więc lepiej się nie śpieszyć z sadzeniem w inspekcie. Przy większych mrozach nawet w podgrzewanym inspekcie małe roślinki nie mają szans.

W inspektach stosuje się świeży obornik koński jako podłoże, ponieważ ma on tę właściwość, że wydziela ciepło, ogrzewając ziemię, którą się na nim usypuje i w której sieje się lub sadzi młode rosliny.
O szczegółach przygotowania takiego inspektu możesz poczytać np. tutaj
http://www.warzywnictwo.xzq.pl/zakladan ... ektow.html
qwert
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 8 kwie 2009, o 00:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: góry

Re: Inspekt - zakładanie

Post »

najlepszym zabezpieczeniem przed zimnem w inspekcie jest śnieg, mi jeszcze nigdy temperatura w inspekcie przysypanym śniegiem nie spadła poniżej -9, -10, a temperatury powietrza często dobijały do -30 stopni( np przy -25 powietrza było -6 w inspekcie) ;:215
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: Inspekt - zakładanie

Post »

Bardzo dobrym izolatorem będą trociny/wióry lub same liście. Robimy to w bardzo prosty sposób:
- z każdego boku inspektu wbijamy po 2 paliki na odległość 30-35cm od krawędzi,
- opieramy deskę o wbite paliki, dość szeroką,
- następnie przestrzeń między deską a inspektem wypełniamy wcześniej przygotowanym izolatorem z liści czy trocin.
- powtarzamy czynność analogicznie do każdego boku inspektu.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Inspekt - zakładanie

Post »

I bierzemy kołek /nie musi być osikowy :lol: /i ubijamy trociny lub liście.I mamy bio-styropian.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
_fox_

Re: Inspekt - zakładanie

Post »

qwert pisze:najlepszym zabezpieczeniem przed zimnem w inspekcie jest śnieg, mi jeszcze nigdy temperatura w inspekcie przysypanym śniegiem nie spadła poniżej -9, -10, a temperatury powietrza często dobijały do -30 stopni( np przy -25 powietrza było -6 w inspekcie) ;:215
Napisz może co Ty uprawiasz w takim inspekcie przy minusowych temperaturach bo to ciekawe. Ja zawsze na zimę chowałem okna pod dach i niech się mrozi ziemia, czy to w inspektach jedno spadowych czy belgijkach.
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: Inspekt - zakładanie

Post »

robertP2 pisze:I bierzemy kołek /nie musi być osikowy :lol: /i ubijamy trociny lub liście.I mamy bio-styropian.
;:172 ... i chociaż kury nam nie zjedzą naszego izolatora :D

Tutaj, dla ciekawych i chętnych do konstruowania mam link ciekawych konstrukcji:
https://www.forum.haszysz.com/inspekt-t16484p2.html
https://www.forum.haszysz.com/blueprint ... 22050.html
Tylko nie zwracać uwagi na to co chłopaki w nich uprawiają :;230
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Inspekt - zakładanie

Post »

Mój inspekt po kapitalnym remoncie.Inspekt mieszka w namiocie foliowym i ogrzewany jest
świetlnym dekoracyjnym kablem.
Obrazek Obrazek

Przykryty będzie płachtą folii,a jak będzie mróz,to dodatkowo styropianem.
Jerome
100p
100p
Posty: 199
Od: 30 sie 2012, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brandenburgia

Re: Inspekt - zakładanie

Post »

I ten kabelek to ci mirzan tak w miare daje? Ja dalem przewöd grzewczy taki z terrarium, ale to 60W ma i troszke szkoda.
Cale szczescie zima do teraz taka laskawa byla, ale dzisiaj rano o 7 rano jak wyjechalem z garazu, to mi sie w samochodzie zewnetrzna temperatura minus15,5 wyswietlila.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 15&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Inspekt - zakładanie

Post »

Dawał tyle ciepła,ze czuło się ciepłe powietrze po włożeniu ręki pod folię.Wytrzymał trzy lata,
nie chciało mi się zdejmować go na lato i padł
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Inspekt - zakładanie

Post »

Styropian jet b.dobrym izolatorem. Jeśli jeszcze pudełka były zamykan to żaden problem ( światło z listwy podtrzymywało wegetację + czasowe otwieranie)
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”