Mój parapet

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój parapet :)

Post »

Piękne sympatyczne miniaturki storczyków a tulipany bajeczne ;:333
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Marudzia
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 sty 2012, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój parapet :)

Post »

Jestem ciekawa czy będę umiała zadbać tak o te storczyki aby cieszyły moje oczy ponownym kwitnieniem. Te kilka raptem co mam - czekam 7miesiecy i nic się na razie nie dzieje niestety... Tłumacze sobie że trzymam jej może za daleko od światła (komoda obok okna) ale jak bum cyk daje im czas do roku.

Ciesze się bo ten ostatni już rozwinął prawie wszystkie paki i godnie się prezentuje.
Dzisiaj "przypadkiem" trafiłam na gielde kwiatową i nie mogłam się powstrzymać aby nie kupić nowego wiec do domu wrociłam z nowym storczykiem i 3 fiolkami. Całą drogę zastanawiałam się co powiedzieć męzowi bo miejsca już dawno nie mamy na nic nowego. Fiołków nie zauważył a jeśli chodzi o storczyka - no nie szło już nie zauważyć - wersja oficjalna że dostalam od najbliższej kumpeli która akurat wpadła do nas na kawkę - a że wpadła wczesniej niż mężul z pracy to ją oczyiwscie uswiadomiłam :heja

Nika28 - prymule przyznam u mnie są totalnie jednorazowe, po 2-3tyg wyglądaja w takim stanie ze tylko mogą trafić do kosza, tak samo zawsze u mnie jest z azaliami - zawsze jednorazowe -wiec wkącu doszłam do wniosku że już ani jednych ani drugich kupować nie będę -chodz nie wiem jak by mi się podobały...

ps.po ile kupujecie storczyki? u nas na giełdzie 2 pedowe są w granicach 26-35zł uważam że dobra cena - warta skorzystania.
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój parapet :)

Post »

Kupiłaś fiołki ;:oj Jakie mają kolory ? Czekam na foto :heja
Na zły nastrój najlepsze są kwitnące rośliny, bo depresji mówimy NIE.
Żałuję, że nie mogę "przypadkiem" wstąpić na giełdę kwiatową, bo najbliższa jest 60 km...zresztą otwarta o nieludzkiej porze, kiedy ja jeszcze śpię :wink:
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
Marudzia
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 sty 2012, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój parapet :)

Post »

Latałam trochę dzisiaj z aparatem wiec przy okazji kilka zdjęć:

2 storczyki aktualnie kwitnące:

(1): Obrazek

Obrazek

(2): Obrazek

Obrazek

oraz nowe fiołki kupiłam 3 identyczne

Obrazek

dla poprawienia sobie nastroju wspominam kwitnienia storków z przed kilku miesiecy które już "trochę" sobie odpoczywają...

Obrazek
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mój parapet :)

Post »

Nowe nabytki naprawdę oryginalne ;:167 sama bym takie przygarnęła ;:224 zarówno storczyki jak i fiołeczki ;:108 choć fiołeczkom opieram się w tym roku jak tylko mogę ;:223
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Mój parapet :)

Post »

Piękne storczyki były, może wnet znowu zakwitną ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Marudzia
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 sty 2012, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój parapet :)

Post »

Nic zupełnie nic się nie dzieje w przekwitniętych storczykach a ja tracę cierpliwość... Zaglądam tam do nich szpekam kukam i nic...

Ale "albo mi sie wydaje" albo w tych aktualnie kwitnących rodzi się coś na łodydze - wieczorem postaram się wam pokazać żeby zdefiniować co to takiego.

Tak w ogóle koniec maja w Kórniku pod Poznaniem jest Arboretum - dni kwitnących azalii i różaneczników. Zamierzam się wybrać :lol:
mroofka
500p
500p
Posty: 905
Od: 7 lut 2011, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój parapet :)

Post »

:wit Pokaż, proszę aktualne zdjęcia tych kwitnących storczyków, bo widzę, że miały tyle pączków, że się teraz pewnie uginają pod ciężarem kwiatów :tan
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój parapet :)

Post »

Wpadam z rewizytą, przyznaję,że nie przejrzałam całego wątku teraz( zrobię to wieczorkiem) ale to co wpadło mi oko u Ciebie to cudne osłonki, no nie mówiąc już o ślicznych kwiatach:)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój parapet :)

Post »

Mamy tego samego storczyka-pieguska,bardzo go lubię bo ładnie i ciekawie wybarwiony ;:333
Moją uwagę zwróciły jeszcze Twoje jednakowe i pięknie wybarwione fiołki-rzadko spotykane.
Pozdrawiam :wit
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój parapet :)

Post »

Kochana ty się tak nie przejmuj,że 7 miesięcy ci nie kwitną storczyki, niektóre phalenopsisy kwitną raz do roku lub rzadziej. Zauważyłam że jak mają więcej słonka zimą i światła wtedy kwitną szybciej i obficiej...a jak swoje podlewasz?Jak je przechowujesz po kwitnieniu?
Awatar użytkownika
Marudzia
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 sty 2012, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój parapet :)

Post »

Zaglądam na forum codziennie ale ze zdjęciami zabrałam sie dopiero dzisiaj :wink:

Mroofka - kwitnące storczyki są w totalnej pełni - pytanie na jak długo ale jestem dobrej myśli
dzisiaj latałam z aparatem a zapomniałam im pstryknąć - obiecuje że jutro nadrobie

Filigranowa27 - żal mi ściska bo jak widzę te wszystkie kwitnienia na forum min raz na pół roku to pytam się co z moimi jest nie tak, skoro prawie rok i nic... wygladają na zdrowe dorodne korzenia ok podłoże ok podlewam raz na tydzień przegotowaną wodą - prawdopodobnie trzymałam za daleko od okna i nie miały az tyle słońca. Na parapecie miejsca brak i trzymam jej na komodzie obok drzwi balkonowych. 2 przeniosłam aktualnie na parapet i jednego na stół przy samym oknie - chwila moment i pokazały się małe listka - jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie w kwitnieniu...

Violka33 - dzięki śliczne za miłe słówka

To mój nowy nabytek - kupiony już w pełni rozkwitu ale skusił mnie - trza było brac :)

Obrazek

A tu kilka zdjęć co się dzieje na ogródku:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój parapet :)

Post »

W ogródku, widzę że pięknie kolorowo, tak jak lubię ;:138 a nowy zakup ;:215 nie dziwię się że się skusiłaś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”