Storczyki Marzenkii

Awatar użytkownika
Raspberry
50p
50p
Posty: 64
Od: 13 kwie 2012, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Marzenko!Twój gigant zauroczył moje serce cudaśny gigant!
:)Pozdrawiam Raspberry :)
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

przepiekne ;:138
Awatar użytkownika
Magdzia
500p
500p
Posty: 620
Od: 30 lis 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Po za krówką podoba mi się Lamparcik :D Gratulacje dla giganta. Rzeczywiście ogromny :D
Awatar użytkownika
Rejden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2761
Od: 22 sie 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin, Zagłębie Dąbrowskie

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Piękna "krówka" ;:138
Plamiaste hybrydy bardzo mi się podobają i mam już trzy, teraz poluje na żółto-bordową.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Witaj :wit Zrób zdjęcia giganta, bo bardzo ładny jest, a z daleka nie za bardzo go widać :)
Moja biała miniaturka ostatnio zmarniała,trzymam ją jeszcze , ale nie wiem co z niej będzie, była kupiona wtedy co Twoja.
Rejden pisze:Piękna "krówka" ;:138
Plamiaste hybrydy bardzo mi się podobają i mam już trzy, teraz poluje na żółto-bordową.
U mnie w brico były w tamtym tygodniu woskowe żółto - bordowe krówki :)
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 235
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Śliczny lamparcik ;:138 a Twój gigancik bardzo podobny do mojej cytrynki... może są krewnymi ;:112
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Dziękuję za odwiedzinki ;:4 W krówkach niesamowite jest to, że są niepowtarzalne bo tak samo ubarwione kwiaty sie chyba nie zdarzą. Plamki sa zawsze inaczej umieszczone.
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Eh... tez liczyłam, ze reanimek da radę jak czytałam Twój wątek od 1 str ;) Masz bardzo zadbane storczyki, piękne kolory i przede wszystkim własne kwitnienia ;:138 Cytrynowy jest obłędny :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Witajcie, reaktywuje się po latach. Nic się u mnie nie zmieniło , storczyki te same, kwitną każdego roku obficie.
Powracam na to forum z pytaniami odnośnie swych storczyków. Przesadzam rośliny na wiosnę bo wchodziły z doniczek i teraz na jesień praktycznie wszystkie rośliny dziękują mi za to wieloma pędami ale i .... Keikami ;:138
Niestety tak dziwnie rosną, że muszę z wami skonsultować o co chodzi.

Storczyk nr 1
Jest najstarszym, największy i najbardziej wymagał wycięcia suchych czy poparzonych od szyby liści. Niestety po lecie wysuszenie najbardziej dało mu się we znaki. Wycinając najgorsze liście zauważyłam basal keiki :tan wyrasta tak z rośliny matecznej że nie wiem czy, jak i kiedy go oddzielić. Puścił mały pędził, zresztą roślina mateczna dwa. Chętnie bym go oddzieliła bo roślina mateczna jest bardzo rozłożysta i zwyczajnie nie ma miejsca, zresztą jest tak stara, że boję się, że wyzionie ducha niedługo.
Obrazek

Obrazek


Storczyk 2
To łaciatek. Nie był przesadzamy gdyż kwitnie prawie bez przerwy cały rok. Zauważyłam że z matecznej rośliny wyrasta druga i już jest duża. Nie widzę miejsca łączenia. Jakby po prostu rozdwoił mu się stożek wzrostu. Tylko powietrzne korzenie wychodzą gdzieniegdzie. Też by wymagał przesadzenia i rozdzielenia w którymś momencie bo się nie mieści w doniczce a nigdy go nie ruszałam. Może miał ktoś coś podobnego i mi doradzi. Sprawa druga jest taka, że kiedyś wypuścił pęd u którego na dole był listek. Pęd przekwitł, obcięłam a listek nadal jest. Nie rośnie, jest taki mały. Co to jest? Na kiełki mi nie wygląda.
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Jeśli źle dodałam zdjęcia to proszę mnie poprawić. Zapomniałam jak to się robiło.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Witaj w tym wątku znajdziesz wszystkie informacje jak postępować z keiki:
viewtopic.php?f=29&t=4853
:)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Marzenki

Post »

Witamy po latach Marzenko ;:304 ;:304 ;:304 ;:304

Nie do końca rozumiem po co obcinać poparzone liście? To tylko dodatkowy stres dla rośliny.. To w sumie, oprócz genetyki , może powodować te keiki.. Ale mogę się mylić ;)

Ja bym pierwszego nie rozdzielała jeszcze. Chociaż nie widzę czy ma jakieś korzenie wchodzące w podłoże. Więc jeśli nie ma to chyba warto poczekać.

Co do drugiego to tutaj już raczej genetyka taka. Miałam podobny przypadek. To o co pytasz to tak zwany pęd z chorągiewką. Taka mutacja genetyczna. W sumie to nic szczególnego nie znaczy.

Mój storczyk też puścił basal keiki z trzonu. Jak osiągnął gigantyczne rozmiary i wiedziałam że już nie będzie nic z niego to wtedy oddzieliłam. Musiałam to zrobić niestety kosztem rośliny matecznej. Ale za to basal keiki odziedziczył cały system korzeniowy matki :)
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Pierwszy ma korzenie przy keiki tylko skoro będzie kwitł, to na razie nie ruszam, chociaż to dziwne bo czytałam że keiki kwitnie po około roku dopiero. Będę musiała rozdzielić w którymś momencie z powodu miejsca, po prostu storczyk się wywraca. Z drugim tak samo, keiki jest już duże i ma dlugaśne liście i tu jest problem bo nie wiem jak... On wyrasta że środka rośliny matecznej a nie z dołu. Z dołu to po problemie - ukręcić i jest, a ono wyrosło spomiędzy liści. Tutaj tez juz jest tak zbita bryła korzeniowa i wypłukane podłoże że trzeba to rozdzielić i przesadzić oba
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Pooglądałam forum i apetyt wzrósł.
To nowości. Wymarzony biały gigant. Ma 12cm średnicy kwiata. Niestety nie wiem jaka to nazwa. Na etykiecie też ani nazwy ani producenta a szkoda bo jestem ciekawa czy to ten wielkokwiatowy Phalaenopsis Sogo Yukidian. Storczykowe okno zapełnione.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety chyba zdjęcia wyjdą obrócone, nie wiem czemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”