Chcę mieć życie usłane różami

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Deirde, poszłam za twoją radą i dzisiaj przesadziłam Queen od Sweeden na inne miejsce. Ciekawe, czy będzie dla niej lepsze... :wink:
Kogro, dziękuję za wizytkę. Odmian róż jest coraz więcej, zaczynam już przeglądać oferty na wiosenne nasadzenia. Jeszcze kilka uda mi się na szczęście zmieścić.

Austinka Ambridge Rose w towarzystwie białego dzwonka.
Obrazek Obrazek

Obrazek

Jesienne kwitnienie pokazało zupełnie inne kwiaty. Czyzby to ta sama róża? A jednak... Tutaj z heliotropem.
Obrazek
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Piękna ta Alnwick Rose, podobna do Abrahama ;:108
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Wandziu czytałam, że dostałaś w gratisie Nostalgię. Będziesz zadowolona moja do teraz kwitnie i nie ma plam. Czy posiadasz Queen of Sweeden? Jeżeli tak to napisz cos o niej bo bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Anetko, faktycznie, jest podobieństwo, ale chyba Alnwick jest bardziej upakowana. Wiesz, ja ją mam pierwszy rok, a więc jeszcze w pełni nie pokazała swojej urody. W każdym raze jesienne kwiaty były dużo ładniejsze niż letnie.


Ewo, cóż ja ci biedna mogę powiedzieć o Queen of Sweden? Kwiat przepiękny, taki różowy nenufar unoszący się wśród zieleni. Te wycięte okrągłe płatki - piekne. Ale sama sadzonka jakaś biedna, nie rosła dobrze, wątła. Kwitnienia nie powtórzyła. Chyba nie należy do zdrowych solidnych róż. Właśnie dziś ją przesadziłam. Dałam kompostu, dobrej ziemi. Zobaczymy, co będzie za rok.
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Wando, to ja w błogiej nieświadomości, że otworzyłaś z powrotem wątek różany - dobrze, że dałaś mi cynk :D
Twoja Ambridge Rose bardzo mi przypadła do gustu, piękna.
Ja też dzisiaj przesadziłam jeszcze dwie róże, bo jakoś tak nie pasowały mi w tym miejscu, w którym były; myślę, że dadzą sobie radę :)
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Chcę mieć życie usłane różami - piękne motto. :D
Wandziu oby Ci się spełniło. ;:215
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Wandziu dziękuję, przyjdzie mi odkochać się od arystokratki. Ładnie bestia na zdjęciu wygladała ale jak taka chimeryczna to niestety nie dla mnie :wink:
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Wando, trochę martwią mnie opinie o Queen of Sweden, zobaczymy jak poradzi sobie moja, posadzona niedawno. Ambridge Rose z heliotropem wygląda pięknie. W ogóle heliotrop w Twoich kompozycjach mnie zachwyca, zaraziłam się nim, będę siać wiosną ;:173 Amber Queen bardzo ładny, słoneczny kolorek, nie chorowała u Ciebie? Widziałam ją u Izy-Tamaryszka, ale wiem, że ją komuś oddała bo chorowała u niej.
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12950
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Wandziu - marzenia się spełniają - masz przepiękny ogród różany i nie tylko, lubię u Ciebie spacerować, róże masz nie tylko zdrowe ale i pięknej urody. :wit
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Różę Queen of Sweden mam juz 3 rok kwitnie marnie tak jak opisuje Wandzia pędy ma około 1 metra,ale kwiat ma piękny jak chińska mała porcelanowa filiżanka , nostalgie zaś kwitnie cały czas jest niższa niż Sweden , Obie są bardzo zdrowe zakupiłam 3 lata temu w R.
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Abraham też drugie kwitnienie ma lepsze, jesienią zachwyca ;:108
Co Queen of Sweden to Majka 411 ją miała i bardzo chwaliła. Ta róża potrzebuje chyba trochę czasu żeby się zadomowić. Kwiaty ma cudne, przypominają lilie wodne.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Gajowa, ja przesadziłam tylko dwie róże, właśnie Queen of Sweeden oraz Kronborg. Po Kronborgu zrobiło mi się miejsce. Niech to miejsce sobie odpocznie do wiosny,a ja pomyślę, co tam będzie. Dzisiaj sadziłam cztery Pastelki i jeszcze kilka innych. Od razu człowiek się lepiej czuje, jak mozna coś robić w ogródku :D

Kogro, dziękuję, ;:196 to motto wymyśliłam sobie w zeszłym roku, akurat przed tą paskudną zimą. No i wiosną, nie bardzo było "usłane różami". Ale teraz , mam nadzieję, nowe nabytki, przezimują.

Ewa w, a co tam będziesz się przejmować. Tyle jest innych pięknych i zdrowych. Po co ci takie zdechlaki?

Robaczku, ja heliotrop siałam w tym roku sama, z całej torebki wzeszło mi chyba 8 sztu. Ale to i tak dobrze. Chyba jednak nie będę już siała. Kupię gotowe, bo kwitną od razu, a na te siewki trzeba bardzo długo czekać. Co do Amber Queen, to może i trochę chorowała, ale nie jestem taka skora do pozbywania się róż tylko z tego powodu. Jedne są zdrowsze, inne mniej, tak samo jak ludzie. Ma piękne kwiaty, zdrowe pędy, niech więc sobie rośnie, a ja się nią zajmę szczególnie pieczołowicie.

Tara, bardzo mi przyjemnie, że lubisz mnie odwiedzać. Zapraszam więc jak najczęściej, a ja postaram się zawsze czymś uradować twoje oko. ;:108

Inka52, mówisz, że masz tę różę już trzy lata i nadal jest marna. Ojej, to mnie trochę zmartwiło. Miałam nadzieję, że jakoś się w końcu przyjmie i zacznie się robić ładniejsza. Najwyżej wyrzucę. Cóż, będzie jakaś inna...

Ninetta, to, co u jednych ładnie rośnie, u innych może sobie nie radzić, i na odwrót. Ja mam specyficzne warunki. Nie ma u mnie właściwie nigdzie całodziennej "patelni". Duże drzewa tworzą mikroklimat. Jednym roślinom to odpowiada, innym nie. Czasem się dziwię, że jakaś róża u kogoś rośnie marnie, podczas gdy u mnie należy do najlepszych. Ja zwaracam uwagę na takie sugestie tylko wtedy, gdy kilka osób ma podobne zdanie na temat jakiejś rośliny. Wtedy coś w tym musi być. Wpisuję na "czarną listę" i przestaję o niej myśleć.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Chcę mieć życie usłane różami

Post »

Usunęłam zdjęcia, bo nieaktywne. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”