Moje ukochane kwiatuszki :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post »

O...podział fiołeczków ;)
Polecam Wam Ślubny bukiet ma wielkie kwiaty, jak róże. I bardzo długo się utrzymują...
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post »

Ewelinko jakiej wielkości (oczywiście tak mniej więcej) musi być rozetka fiołka żeby ją oddzielić?
Awatar użytkownika
tasikk
200p
200p
Posty: 242
Od: 8 lut 2012, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post »

:wit :wit

Jeny kwiatow u Ciebie to nawal a fiolkow to juz w ogole zatrzesienie :shock: . Fiolkoza u mnie zaczela sie rowniez od takiego samego kolorku jak u Ciebie. Grudniczki, bluszczyki, guzmania, storczyki i wszystko cudowne ;:63 A te doniczuszki rozowe cudo :tan
Brawo, swietna reke widze masz ;:63
Pozdrawiam Kasia
Moje kwiatuszki
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post »

Dobra, to :;230 dopisuje w kajet
oszymanska pisze:Ja oczywiście też ustawiam się w kolejce po sadzoneczkę lub listek
Jasne :) zapisze sobie, tylko mi napisz priv jakie kolorki lubisz.
Migotka pisze:Mnie też się takie cudeńko marzy, mogę więc ustawić się w kolejce po listeczek?

oraz le siostra królewny i ex exotica, w zależności, których nadmiar będziesz miała. Zajrzysz do mnie, może coś Ci wpadnie w oko, a jak nie to się dogadamy :)
Siostre królewny już nie będą miała, bo obiecałam już, ale poszukam coś podobnego. Exotice jeszcze mam :)

mniodkowa jak podrosną mi sadzonki przy liściach to dam Ci coś dużego i dobrze ukorzenionego ;). Ale jeszcze za małe przy mamusi siedzą. Co do listków w wodzie to one chyba nie mogą stać w promieniach słonecznych, bo mi wtedy gniły i zraziłam się na długo do ukorzeniania w wodzie. A w ziemi to trwa..... nieskończoność jak dla mnie :;230 .

IWONA1311 musi mieć 4 listki ciemnego koloru. Jak masz zdjęcia fiołka, którego chcesz rozdzielać to śmiało wstaw :). Ja czekam jak najdłużej, bo nie mam jeszcze takiej wprawy. Łatwo mi się rozdziela nożyczkami do paznokci :). Są wąskie i ostre.
Mnie storczykoza znowuż nie złapała :;230 . Mam pół parapetu storczykowego, ale planuje cały nimi zastawić, żeby wszędzie fiołki nie stały :;230 . Jednak muszę być wybredna i wybierać bardzo różne gatunki i kolory, żeby mieć różnorodne. Z fiołków tych co ja mam polecam Ci szczególnie właśnie ślubny bukiet, rośnie jak chwast, szybko zakwita, siostrę królewny, kwiat bardzo urokliwy już jako pączek, bardzo trwały, mnie się trzymał ok 2 miesięcy(!), amur elit, każdy kwiat inny, jeden bardziej biały,inny bardziej różowy w niebieskie kropki i rob's vanilla trial, urocze maleństwo, które lubi rosnąc z braciszkami i fajnie rośnie- troszkę jak bluszczyk przyozdobiony maluśkimi rózyczkami.

tasikk :tan dziękuję bardzo. uwielbiam fiołeczki, bo jest wiele bardzo róznych odmian, i tak długo kwitną ;:167
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post »

:wit
Ale któraś z dziewczyn mówiła, że kupić można te plastikowe kieliszeczki małe i do nich powkładać listki.
..

Ja też ukorzeniam w kieliszkach z tym ,że łodyżka nie może dotykać spodu jak napisała Ewelina , na wierzch można położyć styropian albo folię samoprzylepna zrobić dziurkę przełożyć i trzymać w ciepłym ale nie słonecznym miejscu . :uszy
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post »

Jatra pisze:na wierzch można położyć styropian albo folię samoprzylepna zrobić dziurkę przełożyć i trzymać w ciepłym ale nie słonecznym miejscu

no tak ;:108 ja robię dziurki w folii spożywczej i tak sobie wiszą, nie miałam na myśli ustawiania w słońcu, ale w ciepłym ;:108

Ewelina - Ty mi tam nic nie dawaj ;:78 ja i tak popsuję ;:223
Ewelina B pisze:na długo do ukorzeniania w wodzie. A w ziemi to trwa..... nieskończoność jak dla mnie

co Ty nie powiesz ;:161 myślisz, że od lipca będę czekać do kolejnego lipca?? niech no tylko znajdę kilka chwil to jak dopadnę do tego pudła to :pogon wsie liście co stoją prawie rok ;:14
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post »

:wit

Zapomniałam jeszcze o jednym , skleroza mnie chyba dopada ;:14 łodyżki ,czy w wodzie , czy w ziemi nie mogą być za głęboko włożone w podłoże i zanurzone w wodzie tak 1-2 cm .

Pozdrawiam i powodzenia . :uszy
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post »

Agusia, ale zyja :). Moje pierwsze dzieci pojawily sie po 8 miesiacach, a teraz po 2 tygodniach juz w kieliszku... Az w szoku jestem. Ostatnio jakis dobry czas mam... Kalla mi sie ukorzenila po 3 tygodniach, juka po 4 dniach korzonka puscila, szoking.
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post »

ło żesz! ;:154 serio 8 m-cy czekałaś :shock: to tak jak ja ;:108 ale moja cierpliwość wyczerpana, jedynie chęci nie mam aby wziąść i to wywalić w kosz ;:223 może i tym liściom się opłaci ten mój brak zapału... :roll:
a powkładane płytko, bo wiem, że nie wolno za głęboko ;:108
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post »

Nie wywalaj, czekaj :)

Ok, to teraz parę zdjęć.

Prezenty od Gojki. Grudniki, hoja ukorzeniona i żółty phalenopsis.

Obrazek
Obrazek

Okno storczykowe i mój domowy stoliczek do manicure. Też go zastawię fiołkami :P. Tyle, że z liśćmi variegata :D. No i skrętniki te 3 wymarzone kiedyś tu będą :P.
Obrazek

Fiołeczki (młode sadzonki) wygrzewają się w słoneczku
Obrazek

Waniliowy Trial Roba
Obrazek
Obrazek

Amur elit
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
tasikk
200p
200p
Posty: 242
Od: 8 lut 2012, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post »

Prezenciki sliczne ;:224 A parapecik fiolkowy cudny ;:63
Pozdrawiam Kasia
Moje kwiatuszki
Awatar użytkownika
meandrzejew
500p
500p
Posty: 891
Od: 28 sie 2011, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post »

Witaj Ewelinko, piękne fiołaski u Ciebie. Zakochałam się w tym Amurze. A czy w tej doniczce z trialem coś jeszcze będzie posadzone? Pytam, bo z boku ma trochę miejsca.
Kwiatowy: cz 1 i cz 2 oraz warzywny świat Moniki.

Sprzedam/wymienię/poszukuję... rośliny
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post »

Tasikk ;:167 dziękuję w imieniu fiołeczków. Niech rosną, będzie co skubać potem :;230

meandrzejew celowo jest tak posadzony. To nie moje foto, jest z rosyjskiego forum. Amurka dam Ci listek :) .
Ten kwiateczek bardzo się rozrasta :d.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”