Przymrozki w sadzie i ogrodzie.

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

krysp50 pisze:Według mojej wiedzy, to funkie dopiero zaczynają rosnąć i na pewno, jeżeli to nie są pojedyncze sztuki a już kępki, to odbiją i wypuszczą nowe listki.
Moje są młode,sadzone w zeszłym roku , miały wtedy po 2-3 listki.
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Yaro spoko moje hosty w tym roku zmarzły już kilka razy ale odbiją i będą piękne :D
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

O dziwo moje Funkie też nie zmarzły , a niektóre mają już takie duże liście i przyznam że miałam pewne obawy ,
oby już więcej takich przymrozków nie było :evil:
Awatar użytkownika
odys62
50p
50p
Posty: 76
Od: 4 mar 2007, o 11:23
Lokalizacja: lubelskie

Post »

U mnie nawet pod włókniną wymarzła papryka obmarzły kwiaty na drzewach owocowych na pigwie też a pięknie mi zakwitła w tym roku nie wiem co będzie z winogronem i jabłoniami bo nie miały jeszcze rozwiniętych pąków
Lubię czasem pogrzebać w ziemi i nikt tego chyba nie zmieni
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6956
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

U mnie zmarzły kwiaty drzew owocowych, winorośl, hortensja, tulipany, cabułki i inne rośliny. Ale w tunelu foliowym przetrwały pomidory zasłonięte dodatkowo agrowłókniną.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21783
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Andrzeju - ale tragedia :(
Bardzo mi przykro :(
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Poohaty
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 16 kwie 2007, o 13:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Akurat dziś nocowałem sobie na działce. W domku zimno strasznie. Rano jak wstałem o 7 to wszystko zaszronione. Piwonie trochę klapły, w inspekcie raczej spokój.

Według prognozy na ICM u mnie (Gdańsk) to ostatnia noc z przymrozkami. Pooglądam trochę TVN Meteo, zobaczymy co powiedzą. Oby było już tylko cieplej.
niecierpek
100p
100p
Posty: 113
Od: 22 sty 2007, o 10:16
Lokalizacja: małopolska

Post »

KaRo pisze:A gdzie mieszkasz labor - może w Czechach lub na Słowacji albo w Kotlinie Kłodzkiej :D ????

A ja byłam na Słowacji, właśnioe wróciłam, było w nocy minus 6 :shock: :shock: :shock:

Wróciłam do domu i okazało się, że u nas wszystko przeżyło poza winogronami :cry:
Jest szansa, że jeszcze odbiją? Już miały kwiaty :(
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Erazm pisze:U mnie zmarzły kwiaty drzew owocowych, winorośl, hortensja, tulipany, cabułki i inne rośliny. Ale w tunelu foliowym przetrwały pomidory zasłonięte dodatkowo agrowłókniną.
O co chodzi z tymi cabułkami? Czy to jakaś lokalna nazwa, czy pomyłka w druku?
Waleria
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

U mnie też straty winogron .1 funkia 1 powojnik, hortensja po raz drugi ,młoda tawułka, magnolia którą w tym roku posadziłam i miała 5 wielkich pąków .ach - nie chce mi sie nawet pisać :cry: :cry: :cry:
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4225
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Przymrozki w sadzie. Uszkodzenia,straty?

Post »

Można rośliny zraszać wodą, palić ogniska i zadymiać, postawić wielki wiatrak mieszający wyższe warstwy powietrza z dolnymi, okryć agrowłókniną(czy innymi szmatami)...
A może ktoś ma jakiś inny- może nawet szalony- pomysł jak ochronić kwitnącą czereśnię czy cały sad?
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Nie przesadzajmy, krótkie nocne przymrozki nie są w stanie zniszczyć pąków czereśni czy innych drzew. Gdyby temperatury na poziomie zera lub niższe utrzymały się kilka dni, wtedy kwiaty zmarzłyby, ale teraz pogoda jest świetna i nic nie zapowiada nieoczekiwanych przymrozków. Cieszmy się tym co jest...
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4225
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Ciekawe; już nie wiem co powiedzieć dziecku, bo na kilka drzew przez dwa lata miałem mniej owoców niż paluszków u rąk. Na bazarze były trzy razy droższe niz banany... A ostanich przymrozków w majowy weekend nie pamiętasz?
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”