Zimowanie ryb w oczku i w innych warunkach

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Zimowanie ryb w oczku i w innych warunkach

Post »

Pawel91 mam oczko niewiele większe, ale głębsze na niewielkiej powierzchni (1,4m głębokości na powierzchni 1m kwadratowy, dwie pozostałe półki ok.80cm i 30cm). Rybki od 10 lat zimują w oczku(wschód Polski). Mam karasie i karpie koi. Najważniejsze jest napowietrzanie, żeby rybki miały czym oddychać i pilnowanie, żeby lód całkiem nie przykrył powierzchni -gazy z przemiany materii muszą gdzieś uchodzić. Zawsze jest styropianowy przerębel. Zimy ostatnio są lekkie , więc oczko nie zamarza głęboko (ostatniej zimy nie musiałam biegać z czajnikiem). Zimując na dworze ryby zapadają w letarg (aż się dziwię że tak długo mogą nie jeść). W wannie oprócz napowietrzacza pewnie trzeba by było je karmić. A co z wodą przez tyle miesięcy? Zimowanie w domu jest zbyt skomplikowane.
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Zimowanie ryb w oczku i w innych warunkach

Post »

2 dni temperatura -13 rano i wieczorem, w nocy pewnie zimniej (nie sprawdziłam), w dzień pewnie do-8. Napowietrzacz daje radę, lód jeszcze niezbyt gruby.

Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel431
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 29 mar 2021, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zimowanie ryb w oczku i w innych warunkach

Post »

I jak, napowietrzacz dał radę ? Rybki przeżyły ?
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Zimowanie ryb w oczku i w innych warunkach

Post »

Daniel431 napowietrzacz prawie dał radę- chyba ze dwa dni były takie, że musiałam topić lód wodą z czajnika. W tym roku większy problem jest z tym, że sezon zimowy jest bardzo długi- do tej pory mrozy. Jeszcze trochę czasu minie nim woda się ogrzeje i będzie można zacząć karmić ryby. Na razie muszą radzić sobie same.
dariadarla
50p
50p
Posty: 53
Od: 9 mar 2021, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zimowanie ryb w oczku i w innych warunkach

Post »

Jakie ryby masz w oczku? I jakie rośliny wokół posadzone? Pozdrawiam
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Zimowanie ryb w oczku i w innych warunkach

Post »

dariadarla mam karpie koi i karasie. Moje oczko ma 11 lat, ryby są od samego początku. Rośliny bardzo się już rozrosły, żyją swoim życiem :)
W strefie płytkiej mam- pałki, ale te mniejsze- drobna, wąskolistna i delikatna, kosaćce o zwykłych i ozdobnych liściach, mięta nadwodna, kaczeńce, sit, jeżogłówka, bobrek trójlistkowy, potocznik wąskolistny, żabieniec babka wodna, pontederia sercolistna, przęstka . Nie chce u mnie rosnąć łączeń baldaszkowy i strzałka wodna,nie wiem dlaczego.
Mam też lilie i grzybieńczyki. Oczko oczyszcza strumyk, w którym rosną przede wszystkim kosaćce i wszędobylska mięta.
Dziś rybki wyglądają tak (woda jeszcze mętna po zimie, ale szybko się oczyszcza)
Obrazek
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Zimowanie ryb w oczku i w innych warunkach

Post »

Emi...Jak duże to twoje oczko? Może wsadź strzałkę do strumyka. Prawdopodobnie woda w oczku jest dla niej zbyt brudna?
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”