Robinia akacjowa, grochodrzew (Robinia pseudoacacia )

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vojtekk1993
50p
50p
Posty: 54
Od: 22 maja 2012, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: Robinia akacjowa

Post »

Witam ;:162
Czy to są pąki kwiatowe ??

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Zdjęcia zostały usunięte z hostingu.
bab...
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
xxxkrystian
100p
100p
Posty: 199
Od: 30 lip 2010, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Męcina

Re: Robinia akacjowa

Post »

Ja na swojej nie doczekałem kwiatów ale to są pąki kwiatowe :) gratulacje . Hodowałeś od nasionka czy kupiłeś??
Pozdrawiam Krystian

Moja pasja,
Awatar użytkownika
vojtekk1993
50p
50p
Posty: 54
Od: 22 maja 2012, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno

Re: Robinia akacjowa

Post »

Kupiłem w ogrodniczym. Wiosną miała ładne pąki ale myślałem, że już nie zakwitnie a tu niespodzianka :D
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Robinia akacjowa

Post »

Moje Robinie fantastycznie zasłaniają mi podwórko sąsiadów, szybko urosły - jeśli ktoś ma potrzebę stworzenia sobie dyskretnego azylu to polecam. Odrosty regularnie ścinam.
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Re: Robinia akacjowa

Post »

Moja znowu kwitnie!! Chyba...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wcześniej kwitła na początku sierpnia...

Obrazek
Layila
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 27 sie 2010, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Robinia akacjowa

Post »

Witajcie,

Mam pytanie do posiadaczy robinii akacjowej "Frisia". Czy to drzewko szybko rośnie? Waham się pomiędzy Frisią, a glediczją trójcierniową Sunburst. Drzewo ma rosnąć w reprezentacyjnym miejscu i chciałabym, żeby rosło szybko! :D Stanowisko na którym ma rosnąć jest nasłonecznione przez cały dzień, gleba niestety piaszczysta.
tmaksym
50p
50p
Posty: 59
Od: 23 lis 2011, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Robinia akacjowa

Post »

Witam,
problem może tkwić w nasionach które są roznoszone przez wiatr, zwierzęta. Gatunek jak grochodrzew jest bardzo ekspansywny i powoduje wyparcie gatunków rodzimych. Warto się zastanowić, przed posadzeniem takiego drzewa na swojej działce, czy nie będzie miało to wpływu na otaczającą przyrodę, szczególnie jeżeli nasza nieruchomość znajduje się w otulinie rezerwatu, parku narodowego. Kosiarka załatwi sprawę na naszym terenie, ale za płotem ?! :) Pozdrawiam
Ogród pod Dębową Górą
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=49050" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Robinia akacjowa

Post »

Są gatunki i odmiany które nie wytwarzają nasion. Z glediczją nie będzie problemu, bo ona się raczej nie rozsiewa.
Natomiast na ziemi piaszczystej i ubogiej lepiej urośnie robinia. Przy czym ona nie jest tak ekspansywna jak się wydaje. Nie rozsiewa się na takie odległości i w takich ilościach jak np. brzoza czy topola, i to raczej w miejscach zdegradowanych.
'Frisia' to jest ta odmiana z żółtawymi liśćmi?
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Robinia akacjowa

Post »

Layila pisze:Witajcie,

Mam pytanie do posiadaczy robinii akacjowej "Frisia". Czy to drzewko szybko rośnie? Waham się pomiędzy Frisią, a glediczją trójcierniową Sunburst. Drzewo ma rosnąć w reprezentacyjnym miejscu i chciałabym, żeby rosło szybko! :D Stanowisko na którym ma rosnąć jest nasłonecznione przez cały dzień, gleba niestety piaszczysta.
Owszem, 'Frisia' rośnie bardzo szybko. Glediczja 'Sunburst' wolniej, ale moim zdaniem ma ciekawszy pokrój i ładniejsze żółte wybarwienie liści. :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Layila
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 27 sie 2010, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Robinia akacjowa

Post »

Dziękuję Wam za odpowiedzi!

Co do rozsiewania, to nie problem. Moim pierwszym wyborem była właśnie glediczja, ale musiałabym ją zamawiać, a Frisię mam w każdej szkółce - duże i tanie sadzonki. Zależy mi na wzroście ponieważ mam bardzo ubogą ziemię i wszystko rośnie bardzo wolno - oczywiście sadzonki wsadzam do lepszej ziemi, ale jak już podrosną, to niestety muszą sobie radzić z piachem. :( W sieci znalazłam opisy Frisii sugerujące, że rośnie bardzo wolno, a mnie zależy na szybkim wzroście.

Korzystając z okazji, mam jeszcze jedno pytanie - czy znacie jeszcze jakieś odmiany robinii, które szybko rosną i mają jasnozielone/żółte wybarwienie, a przy tym kolorowe kwiaty?
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3769
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Czy to prawda ze AKACJA...???

Post »

W tym wątku zadam pytanie, Co znaczy zwrot "miód akacjowy"? Czy to jest produkt pszczeli z Afryki przywożony do UE?
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4569
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Czy to prawda ze AKACJA...???

Post »

Raczej nie :wink:
Cezaryyy
100p
100p
Posty: 152
Od: 16 sie 2012, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Garwolin

Re: Czy to prawda ze AKACJA...???

Post »

To miód z robini akacjowej Robinia pseudoacacia, zwana grochodrzewem lub błędnie i powszechnie akacją. Miód robiniowy? Miód pseudoakacjowy? Miód grochodrzewowy? ;:306
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”