Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Sroki to LATAJĄCE KOTY, wcale nie są pożyteczne zawleczone z Kazachstanu czy skądś tam nie są rodzimym gatunkiem i wypierają właśnie rodzime gatunki ptaków śpiewających, trzeba je tępić na masową skalę taka jest moja opinia na ich temat.

Nie raz widziałem jak dopadły sikorkę czy innego bezbronnego ptaka. Mi co roku na podwórku wydziobują pisklęta kosów, które tak pięknie śpiewają.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Po pierwsze :NOWOŚĆ koty nie są pożyteczne !!! Po drugie,może wytępimy też inne gatunki zwierząt i ptaków drapieżnych ,bo polują na ładne zwierzątka i ptaszki .NO PROSTU NIE MOGĘ POJĄĆ ŻE SĄ TACY LUDZIE,

Na masową skalę trzeba tępić ,głupotę i brak empatii.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Reniak pisze: Na masową skalę trzeba tępić ,głupotę i brak empatii.
Niestety, pusta beczka najgłośniej huczy - trudno tępić, gdy swoim stanowiskiem Cię zakrzyczą. Mnie tam się dostało w wątku o bezdomnych kotach :(.

Srok, kotów zrobiło się ostatnio dużo, a ubywa mazurków, rudzików, sikor itp. ptaków. U mnie problem ze srokami rozwiązał pies. Gdy tylko wyprowadziły młode - dopadł je wszystkie. A ile hałasu było? Pies też trochę skołowany, co go atakuje z powietrza, a jak tylko się zorientował co, a później zauważył co czarno-białego siedzi w krzakach, to już nie podarował....
(stare atakowały go, gdy zbliżał się krzaków, gdzie schowane były ich niedoloty)
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Reniak pisze:
Marconi_exe pisze:Sroki to LATAJĄCE KOTY, wcale nie są pożyteczne zawleczone z Kazachstanu czy skądś tam nie są rodzimym gatunkiem i wypierają właśnie rodzime gatunki ptaków śpiewających, trzeba je tępić na masową skalę taka jest moja opinia na ich temat.

Nie raz widziałem jak dopadły sikorkę czy innego bezbronnego ptaka. Mi co roku na podwórku wydziobują pisklęta kosów, które tak pięknie śpiewają.
Po pierwsze :NOWOŚĆ koty nie są pożyteczne !!! Po drugie,może wytępimy też inne gatunki zwierząt i ptaków drapieżnych ,bo polują na ładne zwierzątka i ptaszki .NO PROSTU NIE MOGĘ POJĄĆ ŻE SĄ TACY LUDZIE,

Na masową skalę trzeba tępić ,głupotę i brak empatii.
Po pierwsze Reniak to się dokształć* a nie wyzywasz mnie od głupoli, powinnaś dostać bana...

*porozmawiaj z którymkolwiek z ornitologów o srokach.


Sroki nie są rodzimym gatunkiem w POLSCE zostały przywleczone dawno dawno temu z Azji. To tak jak by teraz do Polski sprowadziły się krokodyle i zaczęły zjadać wszystkie sarny i populacja saren by spadła do tego stopnia że byłaby zagrożona wyginięciem. I teraz pytanie, co by należałoby zrobić z krokodylami?
Odstrzał lub inna interwencja... Na pewno nie można by było tego zostawić tak po prostu. To samo tyczy się srok...

A sroki nie bronią nas przed plagą robactwa tylko zajmują się wydziobywaniem piskląt z cudzych gniazd i prowadzą agresywną politykę...
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Kocham sroki, są przepiękne, wesołe, mądre. I co mi zrobicie?
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

jak to co? Jak jesteś jak ta sroka: ładna, wesoła i mądra to uważaj, by czasem jakiś "ogrodnik" nie chciał Cię złapać :D
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Marconi_exe jak mówi przysłowie " uderz w stół , a nożyce się odezwą ".Czy ją w swoim poscie zwróciłam się do tej Ciebie personalnie że jesteś głupi ?! Proponujesz mi się dokształcic ,a proponuję czytanie że zrozumieniem ,ale skoro tak zrozumiałeś mój post :D

Człowiek bywa chyba większym szkodnikiem niz te sroki ,budując osiedla na terenach odrolnionych burzy się że zające obgryzają drzewka,a w pięknych kwietnikach robią sobie gniazda bażanty .To ludzie wchodzą na ich teren .To kto jest szkodnikiem ?
Tysiące hektarów lasu wycina się żeby przywrócić pustynię Błędowską ,czy ktoś pomyślał o tych zwierzętach i ptakach ??!!

Od wiosny do jesieni siedzę w domu na wsi ,w moim sadzie nie brakuje ani srok ,ani rudzików ,sikorek i innych ptaków ,więcej szkodników widzę jeżdżących traktorami po polach ,rozpylających w południe trucizny.

A do naszego kraju zostało " przywleczone " wiele , ludzi też ,czy to ma oznaczać że powinno się ich eksterminować .

Żyjmy i dajmy żyć innym ,zwłaszcza ptakom i zwierzętom


Poczytałam sobie o srokach ,i proponuję wszystkim zwolennikom ich tępienia też sobie poczytać ,zwłaszcza o ich pożywieniu .
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

W jaki sposób sroka niszczy ekosystem lub zaburza w nim równowagę
- Dlaczego sroka jest groźnym drapieżnikiem? Jastrząb lub krogulec poluje na osobniki słabsze, ranne, chore lub niedołężne, co jest zrozumiałe, gdyż taka ofiara jest łatwiejszą zdobyczą niż osobnik silny i zdrowy. Tym samym łowcy odgrywają korzystną rolę w ekosystemie pozwalając przetrwać i rozmnażać się osobnikom zdrowym i silnym genetycznie. Natomiast sroka reprezentuje nieco odmienny typ drapieżnika, gdyż wybierając pisklęta z gniazd powoduje likwidację całego lęgu, czyli również osobników, które w przyszłości mogłyby zasilić zdrową populację własnego gatunku.
- Sroka jest drapieżnikiem dość groźnym. Wybiera jaja i pisklęta z gniazd pokrzewek, zięb, szczygłów, dzwońców, trznadli, zaganiaczy i wielu innych. W zasadzie żadne odkryte gniazdo drobnego gatunku ptaka nie jest bezpieczne na terenie patrolowanym przez sroki.
- Obecnie nadmierna liczebność srok ma wpływ na wymieranie na wsiach populacji kuropatwy i zająca, które są przez nie zabijane (zwłaszcza osobniki młode).
- W miastach ma wpływ na ginięcie populacji np. wróbla i mazurka. Potrafi wyrwać młode ze szczeliny z gniazdem. Podobnie pisklęta jeżyka itp.
- Sroka sprawnie chwyta nawet te młode ptaki, które już zaczynają naukę fruwania.
- Sroki podpatrują wiewiórki, które gromadzą zapasy na zimę i zapamiętują miejsca ich zakopania, a później same z nich korzystają.
- Nie trzeba żadnych szczegółowych badań, aby przewidzieć, że np. 10 par srok na danym obszarze dokona poważniejszego spustoszenia w ptasich lęgach niż 5 par. Ponadto znaczny przyrost liczebności sroki na danej jednostce powierzchni powoduje wypieranie niektórych gatunków ptaków z takiego obszaru.
Po spadku liczebności ptaków i drobnych ssaków np. jastrzębie wychowują tylko jedno młode w roku, natomiast sroka przerzuca się tylko na inny typ pokarmu gdyż jest wszystkożerna (nie następuje naturalna redukcja populacji).
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
wosiek67
500p
500p
Posty: 829
Od: 26 lut 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

A ja mam kota i za płotem sroki. Tak celowo piszę za płotem ponieważ już wiele razy widziałem coś dziwnego sroka lecąc skręca przed granicą mojej działki i nawet w powietrzu ją nie narusza. Przyczyną tego mogą być jakieś wcześniejsze doświadczenia srok z moją kotką świadczyły o tym pióra i truchła tych ptaków znalezione przeze mnie w krzakach malin. Co dziwne Tośka (moja kotka) zupełnie nie interesuje się innymi ptakami regularnie posilającymi się w karmniku, który razem z dziećmi jak co roku zawiesiliśmy w ogrodzie.
Historia magistra vitae
Pozdrawiam Wojtek
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

W jaki sposób sroka niszczy ekosystem lub zaburza w nim równowagę
- Dlaczego sroka jest groźnym drapieżnikiem? Jastrząb lub krogulec poluje na osobniki słabsze, ranne, chore lub niedołężne,
Nie jest to pełną prawdą. Sytuacja jest zgoła odmienna.
- Jastrząb lub krogulec, jak każdy drapieżnik POLUJE.
- Poluje też na zdrowe zwierzęta.
- Drapieżnik, tak jak człowiek, lubi realnie popatrzeć na możliwości. Wybiera łatwiejszą zdobycz.
- Drapieżnik woli zaatakować zwierzę nie spodziewające się ataku (woli zdrowego zająca, wróbla czy innego ptaszka na szczerym polu od chorego wyciąganego z nory/krzaków).
- zwierzęta chore, słabe, nie dołężne, wolniej reagujące mają po prostu zmniejszone szanse ujść z życiem GDY zostaną . Drapieżnik nie pyta który chory "chce do lekarza", tylko atakuje. Jak ofiara silna i zdrowa ma bardzo duże szanse uciec, co najczęściej robi.

Czy robi dużą różnicę w populacji: pisklę zabrane z gniazda czy dorosły upolowany gdy lata? Różnica jest tylko wtedy, gdy, ten dorosły nie ma szans przeprowadzić lęgów.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Sroki są niebezpiecznymi drapieżnikami, niestety :(

Sroka rozdziobuje żyjącego jeszcze ptaka:
http://www.youtube.com/watch?v=VW9_AxIw ... r_embedded
Sroka zabija i porywa drozda śpiewaka:
http://www.youtube.com/watch?v=7hn_GeD9 ... r_embedded
Sroka dopadła małego ptaka śpiewającego i oskubuje go żywcem:
http://www.youtube.com/watch?v=tXLTd0SUDHQ
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Aż to takie piękne stworzenie. Orzeł też zabija i jest symbolem państwa polskiego, a że Sroka, jest cwańsza od wszelkiego stworzenia, no cóż, to nie jej wina.
Mam sentyment do tego króla podniebnych łowów, od urodzenia, bo przecież, ten zwierz nazywa się, jak ja mam na nazwisko ;:306 . No nie mogę, przeszedłem sam siebie. Mickiewicz byłby ze mnie dumny :;230
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Z tą różnicą, że orzeł nie stanowi plagi, jak sroka :wink: Nie pamiętam kiedy widziałam orła, a sroki owszem, na każdym kroku, całymi grupami. W zasadzie innych ptaków ostatnio nie ma w mojej okolicy - sroki wytłukły :evil: Nie chodzi o to, żeby robić im jakąkolwiek zamierzoną krzywdę, ale uważam, że nie powinny być objęte ochroną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”