Rzodkiewka (Raphanus sativus)Rzodkiew zwyczajna.cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

jak są takie wahania temperatury to lepiej wysiac na dworze i przykryc folia preferowaną.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7510
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

adamlol pisze: folia preferowaną.
Adam, nie ma takiej handlowej nazwy folii!! Chodzi Ci chyba o folię perforowaną.
Szymon, szklarnia to nie to samo, co niziutki tunel z folii, na pewno ma wietrzniki, wiele też zależy od odmian rzodkiewki. Gdy u nas zapowiadają nocne przymrozki, to kładę na rzodkiewkach podwójną warstwę włókniny, zawsze się jakaś stara , trochę podarta znajdzie na stryszku domku, pod włókniną- gdy rzodkiewka już jest spora puste plastykowe butle na płask. W nocy różnica temperatur powietrza pod włókniną wynosi około 3 stopnie C. Przy niewielkim spadku temp. jedna warstwa ochroni rośliny, a dwie tym bardziej.
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Dzięki gieniu1230 właśnie też nad tym myślałem.Adam wahania temp u mnie to uroki górskiego klimatu. :evil:Praktycznie nie ma wiosny ani jesieni.Jednego dnia rzadko ale jednak +30 a drugiego +10 w lato oczywiście.

Pozdrawiam :)
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
Paprykarz
50p
50p
Posty: 64
Od: 10 sie 2008, o 22:37
Lokalizacja: Anglia East Midlands

Post »

Wiecie co? Zrobilem test i posialem druga partie rzodkiewki niezgodnie z kalendarzem biodynamicznym i jestem zaskoczony. Myslalem ze to jakies herezje a tu prosze. Z pierwszego siania juz jemy rzodkiewki a z drugiego (odstep tygodnia) nie widac korzenia same liscie.
Ludzie wstydzą się dziś, że ciągle jeszcze wstydzą się tego, czego wstydzili się dawniej.
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Post »

mnie rzodkiewka pod agrowłókniną już wschodzi, a przymrozki w nocy były - wydaje mi się więc, że powinno wystarczyć :)
Awatar użytkownika
Mateusz
100p
100p
Posty: 193
Od: 13 lut 2008, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

Moja rzodkiewka już wypuszcza liście właściwe. Jeśli chcecie, zamieszczę jutro zdjęcia. ;)
Pozdrawiam,
Mateusz!
pablo87
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 30 kwie 2009, o 13:55
Lokalizacja: Piła

Post »

Witam serdecznie. Mam takie pytania czy można już siać rzodkiewkę na jesień ??

pozdrawiam.:)
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Raczej za wcześnie najlepiej jak temperatura będzie oscylować 12-14st.Teraz ci pójdzie w kwiatostan. :wink:
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Siać już należy a nie można!
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Magda ja też nigdy tego nie robiłem ale ktoś chyba w tym dziale napisał że spróbował i mu się udało.Z stąd moja wypowiedz.Poszukam tego wątku.O znalazłem http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... rzodkiewka
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Siej śmiało, ja zrobiłam eksperyment i wysiałam pod koniec lipca i się udało (rosła w cieniu dyni), te rzodkiewki których nie zdążyłam zebrać teraz już są jak małe buraczki, niektóre lekko zdrewniałe, ale nie wypuszczają pędów kwiatowych.
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Przecież rzodkiewkę można uprawiać nie tylko na wiosnę. Chodzi o długość dnia. Im krótszy tym lepiej dla rzodkiewki. Śmiało można posiać teraz, a nawet należy jak napisałam w ostatnim poście. Zresztą na każdym opakowaniu rzodkiewki jest podany termin siewu jesiennego. Szymon nie kombinuj ... :D
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Magda nic nie kombinuje ale winę biorę na siebie bo źle zrozumiałem post po mnie.Zrozumiałem że napisałaś że na jesień nie można siać rzodkiewki.Więc moja wina.(wszystko z pośpiechu)

Pozdrawiam :wink:
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”