Księżycowe rabatki u Adki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Krysiu! U mnie czosnki nawet w trakcie kwitnienia mialy nieciekawe kolory. Chyba coś im u mnie nie służy!
I melduję (nie wiem, czy widziałaś), że wiadra wykorzystane i masz od nich pozdrowienia i podziekowania :;230
Pieknie kwitną Twoje szałwie! Ja mam , ale mi jeszcze nic nie zakwitło :-(
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Basiu. Niestety. Jest to obrzydliwy chwast, pociechą jest tylko to, że widać, że urodzajną mamy ziemię. Trzeba przestać się nim zajmować, ale łatwo powiedzieć a trudniej to zrobić.
Mariolko. Każdy ma swojego mola, który go gryzie, my mamy gwiazdnicę, a Ty masz jaskry. Ja mam w dodatku gwiazdnicę na korze, więc jeszcze trudniej z nią walczyć :;230
Marynko. Powojnik prosty na początku ma bordowe listki, które z czasem robią się zielono-niebieskie. Należy do powojników bylinowych, dorasta do około metra. Ma nie duże kwiatki przyjemnie pachnące. Mnie się spodobał ze względu na bordowe zabarwienie liści wiosną. Kwitnie u mnie po raz pierwszy. Natomiast powojnik dawidiana, pomimo przesadzenia rośnie, lecz jeszcze nie zabiera się do kwitnienia, więc jest na podobnym etapie jak Twój. On chyba późnym latem dopiero zakwita.

Miłko. Byłam i widziałam. Dostały godne nasadzenia. :;230 Czosnki giganty już niestety przekwitły, teraz szykują się szuberta i krzysztofa. Mam je po raz pierwszy i zachwycam się nimi.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

ada.kj pisze:teraz szykują się szuberta i krzysztofa
Krysiu, jak zakwitną , to je nam pokaż. Ja "w czosnkach" dopiero raczkuję i jestem niezmiernie ciekawa nowych odmian :D
A mnie "gryzie" podgorycznik. Nie mogę się z nim rozstać.
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Wizytowałyśmy z Ewą (cz) wczoraj działkę Krysi i zgodnie stwierdzamy, że jest jeszcze ładniej niż na fotkach. ;:108
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

KRYSIU pięknie wyglądają ukwiecone rabatki a jak jeszcze zakwitną róże ojjjjj to będzie co podziwiać . Moje majówki już przekwitły teraz kolej na różowści i biel o zapachu nie wspomnę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Hehe! Dopiero teraz zauważyłam Twojego powojnika, ale odjechany!!!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Ado-melduję się w księżycowym nowym wątku i na pięknie zagospodarowanej nowej działce,szafirki i trzykrotka wirginijska z Twojej poprzedniej mają się w Podwórkowym dobrze,kwitną i rozrastają.Mam pytanie,czy czosnki ozdobne po przekwitnięciu się ogławia?Czy daje się im wysiać?Mam je pierwszy sezon i kolory(dwa odcienie fioletu i biały) mi odpowiadają.
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Krysieńko ;:196
Wszystko już rozparcelowane gdzie trzeba... a jaka radość w młodym sercu nastała.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Witam popołudniowo. Napisałam rano długi post ze zdjęciami i nacisnęłam nie tu gdzie potrzeba i wszystko poleciało w powietrze. Więc po raz drugi.

Oleńko. Czosnki Szuberta i Krzysztofa mam po raz pierwszy i nie spodziewałam się, że mają tak gigantyczne kwiaty. Posadziłam cebule za blisko od siebie i teraz wszystko jest na kupie, jedna przeszkadza drugiej

Obrazek

czosnek Szuberta

Obrazek

czosnek Krzysztofa

W tej chwili wychodzą mi błędy poczynione przy szybkim sadzeniu jesienią, gdy nie wzięłam pod uwagę jak szybko niektóre rośliny rozrastają się. Już widzę, że muszę znaleźć nowe miejsce dla floksów, które są na kupie z piwoniami, częścią lilii, czerwonymi różami. Floksy już zagłuszają piwonie, lilie, a i różom przydałoby się trochę więcej miejsca. Będzie jesienią przesadzanie, tylko jeszcze nie wiem gdzie. :D

Adrianko i Ewo/Cz/. Jesteście bardzo miłe, każdy lubi jak go chwalą, ale wiem, ile jeszcze brakuje temu ogrodowi. Było mi bardzo miło Was gościć i liczę, że dacie się jeszcze w niedługim czasie zaprosić jak będzie więcej róż w rozkwicie. Jednak w tych temperaturach i przy tej suszy, która jest, boję się, że pierwsze kwitnienie róż będzie za szybkie i bez efektu. W dniu wczorajszym np. Abraham Darby miał już oba kwiaty przekwitnięte, natomiast Mary Rose już się pokazała

Obrazek

Jadziu. Niektóre róże już w pełni kwitnienia

Obrazek

Artur Bell - w ciągu jednego dnia przekwita,

Obrazek

podobnie Chicago Peace

Obrazek

Westerland zaczyna, choć w tej chwili za dużo nie będzie kwiatów, gdyż bruzdownica była szybsza

Obrazek

szykuje się Iceberg

Obrazek

i Aspirynka

Obrazek

i Lava Glu zaczyna

Miłko. Faktycznie bardzo fajny ten powojnik, ale też muszę mu poszukać bardziej słonecznego miejsca. To jego pierwsze kwitnienie u mnie.

Ewo. Witam w księżycowym wątku, cieszę się, że te skromne roślinki u Ciebie zagościły i czują się dobrze. Przecież tak dbasz o wszystkie roślinki, nie może być inaczej. Ewo. Ja swoje czosnki ozdobne z reguły po przekwitnięciu szybciutko obcinam, gdyż robią się brzydkie, pokładają się. Traktowałam je jak wszystkie cebulowe i kwiatostany obcinałam aby przyrastały cebule. Nie wiem jak będą się zachowywać nowe typu Szuberta i Krzysztofa, gdyż mają bardzo ozdobne kwiatostany i widziałam u niektórych w ogrodach, że były do samych mrozów a nawet i dłużej. Wszystkie mi się rozrastają i przyrastają przez cebule a nie nasiona.
Tak mi się w ciągu kilku lat rozrosły żółte czosnki, których kupiłam chyba z dziesięć cebulek
Obrazek

Aguniu. Cieszę się, że poczta tak szybko się spisała i cieszy mnie, że młode serce się cieszy. Oby w następnych latach szybciutko zakwitały i cieszyły oczęta. :D ;:196

Dziś nie pojechałam na działkę, gdyż liczyłam, że wreszcie popada, gdyż miały być burze, a tu jak dotąd d.... Trzeba jutro będzie znów z węża polewać, a tak tego nie lubię. :evil:

Ponieważ wczoraj był światowy dzień bez papierosa, to pochwalę się, że wczoraj minęło właśnie trzy tygodnie jak nie palę. Może mi wreszcie się uda, a paliłam długo, oj bardzo długo.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Krysiu, bardzo ciekawe te męskie odmiany czosnków. Z każdym miesiącem poznaję nowe rośliny. Jeszcze niedawno nie miałam pojęcia, że są czosnki ozdobne, a teraz odkrywam ich mnogość gatunków :shock: Widocznie w szkółkach omiatałam je wzrokiem.
Krysiu, trzymam kciuki za wytrwałość ;:333 A w razie czego , stosuj przelicznik : 1 paczka papierosów = 1 mała roślinka lub kawałek ładnej i dużej :D
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Olu. Czosnki trzeba kupować jesienią gdy się kupuje cebule tulipanów, narcyzów itp. Wtedy również są w sprzedaży cebule czosnków ozdobnych.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Krysiu, i ja podziwiam czosnki - bardzo ciekawe odmiany!
No i oczywiście trzymam kciuki za Ciebie - życzę silnej woli i wytrwałości w nie paleniu ;:108
A na deszcz też czekam z niecierpliwością - jest znowu strasznie sucho :D
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Cały czas porównuję troją Lava Glu z moją NN kupioną pod nazwą Kardynał.
Bardzo podobne ale czy takie same ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”