Drzewo do donicy, na balkon,taras

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Drzewo do donicy

Post »

Próbować zawsze możesz. Zapewnij mu przewiew to może mączniak go ominie. Jak nie będzie oblotu powietrza to mączniak murowany każdego roku.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
MRCL
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 wrz 2020, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Drzewo do donicy na taras

Post »

Cześć,
to mój pierwszy post, więc liczę na wyrozumiałość, jeżeli powinien być w innym dziale, poruszyłem już wcześniej poruszany wątek, itd. Szukam niewielkiego drzewa do donic tarasowych jak na zdjęciu. Interesuje mnie coś "zgrabnego" o pokroju kulistym lub kolumnowym, koniecznie liściaste, towarzystwem będą trawy ozdobne. Mieszkam w środkowej Wielkopolsce (dużego mrozu nie było u nas od lat), taras od strony wschodniej, czasami trochę wieje.
Obrazek
Z góry dzięki za wszelkie sugestie
Awatar użytkownika
goldenka5
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 10 cze 2013, o 05:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Nowy Sącz

Re: Drzewo do donicy na taras

Post »

Moja znajoma ma katalapę w donicy. Piękny parasol tworzy. W przyszłym roku również planuję ją kupić . W sumie przecież każde drzewko może rosnąć jeśli ma dobrze dobraną donicę :wink:
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Drzewo do donicy na taras

Post »

Kiedyś w podobnym gazonie widziałam drzewko głogu jednoszyjkowego, zwyczajnego o białych kwiatach.Kwitnie wiosną, ma błyszczące listki przez cały sezon i znosi dobrze przycinanie, ale trzeba go formować od młodego i przycinać często niewiele, wtedy ładnie się zagęszcza.Znosi suszę i mróz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”