Siew,wschody brokuła

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
hippo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 kwie 2011, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Siew,wschody brokuła

Post »

Witam zamierzam posadzić 2 h brokóła późnego i zastanawiam się nad tym, możecie mi podpowiedzieć ile nasion będę potrzebował na hektar i jaką odmianę mi polecicie , bo czytam i jest tego sporo i każdy chwali;)
Awatar użytkownika
Katarzyna1969
500p
500p
Posty: 984
Od: 26 sie 2010, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: siew brokóła

Post »

Pisze się brokuł, proszę Pana!
Kaśka
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: siew brokóła

Post »

No przez 2 h ha nie posadzisz.... :lol:
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: siew brokóła

Post »

Hippo!Tutaj chyba nikt Ci nie doradzi.Musisz sobie sam policzyć.Każdy z nas jeśli sadzi brokuły to tylko parę sztuk.Jeszcze masz czas do wysiania ich na jesienne zbiory.
Awatar użytkownika
Bohynane
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 17 mar 2011, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: siew brokóła

Post »

:uszy Żarty, żartami, ale sama też myślę o tym by mieć to cudowne warzywko na ogrodzie. Na razie zapoznaję się z przefajnymi i dowcipnymi forumowiczami i jak do tej pory (wczoraj) zebrałam informacje dotyczące groszku - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0#p2155200 . O tyle jestem mądrzejsza. Wiem, niewiele, dlatego podzielcie się swoją wiedzą dotyczącą brok_łów. :;230
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: siew brokóła

Post »

Tu wszyscy są porządni :)
Tylko obawiam się, że ciężko będzie znaleźć kogoś, kto wielkotowarową uprawą brokuła się para....
Awatar użytkownika
Bohynane
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 17 mar 2011, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: siew brokóła

Post »

Nie ma tu takich wielohektarowców? No szkoda, że hippo nie uzyska odpowiedzi. To może chociaż "cokolwiek"? Cooooooo? ;:180
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: siew brokóła

Post »

hippo

Był tu jeden spec od brokułów ,ale gdzieś sie stracił. Spróbujmy podejść do tematu po chłopsku, bo faktycznie nigdzie nie ma podanej normy wysiewu/ przynajmniej ja nie znalazłem/. Przeprowadzmy takie rozumowanie :
- na hektar wchodzi ok 40000 szt sadzonek brokułów, czyli na 2 ha- 80000 sztuk.
- kup jedną torebkę nasion brokuła. Na opakowaniu jest podana waga.
- przelicz ile w torebce jest nasion/ jest ich tam nie dużo, więc Ci to dużo czasu nie zajmie /
-podziel 80000 przez ilość nasion w torebce a otrzymany wynik pomnóż przez wagę nasion w torebce/ podana w gramach/ . Otrzymany wynik podziel przez 1000 a otrzymasz ilość kilogramów nasion jaka jest ci potrzebna do obsadzenia tych 2 ha.
- do otrzymanej wagi nasion w kilogramach dodaj jeszcze ok 10 % na siłę kiełkowania.
I po temacie.

POzdrawiam
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: siew brokóła

Post »

Otóż to.Mając niedużą działkę chcemy posiać czy posadzić różne warzywa.A uprawiając np.na 2 ha trzeba wziąć pod uwagę rozstaw rzędów.Bo chyba ręcznie nikt ich nie będzie plewił.Kilka lat temu miałam 4 nieduże rządki z brokułami.Posiałam nasiona i posadziłam je latem.Sama byłam zdziwiona,że wyrosły okazałe.Ale to chyba był dobry rok dla nich.Sadziłam w rozstawie 40cm na 40 cm.Teraz też mam już prawie gotowe do posadzenia sadzonki brokuła Limba.
Na torebce opis:
Niehybrydowa odmiana przeznaczona do bezpośredniego spożycia oraz do zamrażania.Uprawiamy ją z przygotowanej rozsady lub z wiosennego albo letniego bezpośredniego wysiewu.
Hippo życzę powodzenia w uprawie.
Pozdrawiam.Maria
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: siew brokóła

Post »

Ci co uprawiają większe areały nie chcą dzielić się wiedzą, dla nich liczy się tylko biznes i kto pierwszy ten lepszy. Jeżeli już podają jakieś wiadomości to ogólnikowo, takie są moje spostrzeżenia.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: siew brokóła

Post »

suzana

Ci, co uprawiają areały nie mogą sie w wiekszosci dzielic . Nie maja czym. Jedyne co mają - to kasa. A tym sie tym bardziej nie podzielą. A takie brokuły czy inne " badyle " obrabiaja ludzie za miske ryzu z byłego Sojuza.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bohynane
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 17 mar 2011, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: siew brokóła

Post »

Suzana, myślę podobnie, dlatego budują człowieka takie fora, gdzie kto co wie, to pisze.
Hippo, mój mózg nie ogarnia Twoich skomplikowanych przeliczeń, a w ja w żaden sposób nie jestem w stanie Ci pomóc, bo wiedzę mam żadną. W każdym razie życzę sukcesów.
geeeg
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 9 kwie 2011, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siew brokuła

Post »

na hektar około 40tyś sadzonek w opakowaniu masz ok. 2500 sztuk, zasadz sobie te 2 hektary jak nigdy wczesniej nie sadziłes to wiekszość pójdzie ci w kwiatek :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”