Roślina do kuchni

Rośliny doniczkowe
beata
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 27 mar 2007, o 12:20

Roślina do kuchni

Post »

Możecie polecić mi jakiego kwiatka kupić do kuchni. Chodzi mi o coś wiszącego.Miałam paprotkę ale niestety, trzeba było ja wyrzucić:-(
beata
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Beato,
a tak troszkę więcej opowiesz nam o tej kuchni??
Jakie tam masz nasłonecznienie i pozostałe warunki.
Z jakiego powodu paprotka została wyrzucona, co się z nią działo?
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

U mnie świetnie rośnie scindapsus, kuchnia jest od północy.
Kuzynka w kuchni ma olbrzymią hoję, ale ona ma dwa okna, w tym jedno na południe.
Waleria
beata
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 27 mar 2007, o 12:20

Post »

Więc tak powiem tylko że "kwiaciarka" ze mnie prawie żadna. Paprotka po prostu zaczeła sie bardzo sypać poczym już nic prawie na niej nie zostało, wieć wyrzuciłam. Przeczytałam gdzieś ze paproć nie lubi wyziewów z kuchni gazowej wiec tym sobie wytłumaczyłam jej stan. A kwiatek bedzie blisko okna.Słońce tam jest od południa czyli gdzieś po godzinie 12 do wieczora. Mam taka pustą scianę wieć chciałabym coś tam powiesić. :D
beata
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Bardzo łatwe w uprawie są zielistki i trzykrotki, no i polecany już scindapsus.
Waleria
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A ja polecam hoje. Piękny kwiat. I kwitnie. Podlewa sie go niezbyt często ale mocno. W sam raz dla zapominalskich). Doniczka lepeij jak jest mała, żeby nie rozrastały się korzenie.
U mnie wisi na oknie. Jak jest duże słońce to trochę opuszczam roletę. okno wschodnio- południowe, dryga hoja wisi na oknie zachodnim i ma się świetnie. Rozmanżam je obcinajac końcówki pedów z dwoma , czteroma listkami, potem do wody a jak wypuszczą korzonki to do ziemi.
U znajomej wisi na oknie południowym ale ma cień od dużych drzew. :) :)


Obrazek


Obrazek
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

nie kwitnie

Post »

Co zrobić zeby hoja zakwitła??? Mam 2 od 2 lat i do tej pory nie kwitły.Rosna sobie w pokoju poludniwym blisko okna( nie na parapecie).
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

A ja w kuchni mam 2 paprotki i jakoś do tej pory rosną. Nie mam z nimi żadnego problemu, ale niestety nie umiem Ci nic doradzić. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

U mnie w kuchni na oknie północnym świetnie rośniej fikus sprężysty i bluszcz. Fikus nawet przebarwia liście na czerwono.
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: nie kwitnie

Post »

nemezja pisze:Co zrobić zeby hoja zakwitła??? Mam 2 od 2 lat i do tej pory nie kwitły.Rosna sobie w pokoju poludniwym blisko okna( nie na parapecie).
Własciwie to nie wiem. U mnie kwitnie czasami 3 razy w roku. Ale szczerze mówiac nie przykładałam do tego wagi kiedy zakwita.
Podlewam ją raz na jakiś czas, zawsze bardzo obficie, potem jak ziemia przeschnie to znowu tak samo, ( z reguły przychodzi mi to łatwo, bo ja raczej należę do ludzi , którzy o kwiatach domowych tak nie za bardzo pamiętają :oops: ) Więc jak :"zaskoczę" to to podlewam ja odzywką, i myślę, że właśnie wtedy zaczyna kwitnąć, odżywka żadna specjalna, taka którą akurat mam. Aha, wg mojej wiedzy hoja powinna być w dość małych doniczkach. Ja mam bardo małą. Osoba od której brałam hoje też ma w bardzo małej doniczce. Może to o to chodzi? Nie wiem .... u mnie w każdym razie hoja często kwitnie, i rośnie bardzo szybko.
Ale wiesz co , kiedyś miałam hoje z innego źródła i ta mi wcale nie kwitła a na dodatek wolno rosła.
Dlatego trudno mi doradzić co możesz zrobić. Spóbuj posadzić ją w małą donizkę, i podlewać bardzo rzadko ale obficie i z odżywką. Zycze powodzonka :) :)
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

ariel pisze:U mnie w kuchni na oknie północnym świetnie rośniej fikus sprężysty i bluszcz. Fikus nawet przebarwia liście na czerwono.
Ariel, a masz zdjęcie tego fikusa co przebarwia liście?
To musi bardzo ladnie wygladać. :) :)
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Luki86
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 5 kwie 2007, o 00:38
Lokalizacja: Kalisz

Post »

A ja w kuchni mam... kaktusa :P I chyba bardzo dobrze mu na lodówce w cieniu bo baaardzo mocno się rozrósł. Na parapecie nie ma prawie nic :/ Stawiam tam doniczki z roślinkami jednorocznymi żeby wykiełkowały ;)
Awatar użytkownika
Gabi_43
50p
50p
Posty: 65
Od: 3 maja 2007, o 18:24
Lokalizacja: Konin

Kwiatek do kuchni

Post »

Gotuję na prądzie.Okno kuchenne na wschód - słońce do 10.oo-11.oo.

Od dłuższego czasu kuchnię traktuję jak " szpitalik" dla roślin- wieszam na ścianie ( naprzeciwko okna) , albo stawiam

na parapecie rośliny , które w innych pokojach zaczynają się buntować , albo ( w mojej ocenie) nie rosną.

Myślę , że mikroklimat kuchenny jest dla nich dobry -

Chcę się też pożalić na moje hoje - hoduję je od około 20 lat i ani razu ŻADNA mi nie zakwitła . Dałam koleżance

ukorzenione gałązki - nie chciało jej się wsadzać ich do ziemi - i po 2 miesiącach W WAZONIE jej zakwitły !

Przeczytałam uważnie Wasze uwagi - może i mnie się uda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”