mój mały kawałek zieleni

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
JolantaMa
100p
100p
Posty: 156
Od: 9 maja 2009, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

A nie wsadziłaś przypadkiem cesarskiej korony? No chyba, że to jakiś hiacynt. Jak będzie dalej tak ciepło jak dziś, to niebawem sama się przekonasz :wink:
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Ulcia - pieknie!!! My z małym juz zdrowiejemy, w niedzielę mały jedzie do dziadków na dwie noce a ja w poniedziałek będe mogła pojechać w końcu na działeczkę. Mam sporo zaległości..przede wszystkim czas posadzić gladiole i frezje;) Nie wiem czy groszek pachnący tez juz mogę sadzić??
***Ola***
Moja odskocznia
ulikmi
500p
500p
Posty: 619
Od: 1 lut 2011, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Jolu - dziękuje za wizytę , kilka osób właśnie mi powiedziało ,że to prawdopodobnie cesarka korona, ale najlepsze jest to ,że ja nie kupowałam jej i nie sadziłam , mama moja też twierdzi ,że nie przykładała do tego ręki , więc czekam dalej na efekt końcowy ;:65 ;:65 z wielką niecierpliwością.
Oleńko - super ,że zdrowiejecie. Zrobiło się ciepło i ja usiedzieć po pracy w domu nie mogę ,a że mam bliziutko na działeczkę wiec latam codziennie trochę pogrzebać w ziemi. ;:32
Ja jeszcze malutko posadziłam boje się jeszcze przymrozków - na razie w ziemi siedzi (dwa krzaczki róż , na próbę posadziłam hostę i żurawkę) migdałek , reszta cebul i bylin czeka na ciepłe dni na balkonie.
Zastanawiasz się czy posiać groszek pachnący - gdzieś czytałam ,że można go wysiewać koniec marca początek kwietnia , więc myślę poczekaj jeszcze z tydzień dwa i posiej. ;:3
Pozdrawiam, Ulka
- Mój mały kawałek zieleni
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Tez tak chciałabym mieć blisko siebie działeczkę, choć w takiej godzinnej podróży też jest magia:) Bedę 28 marca, muszę o tym groszku poczytac bo może juz będe mogła sadzić?:) No chyba że deszcz mnie zaskoczy to nici z wyprawy.

Pozdrowionka :wit
***Ola***
Moja odskocznia
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Witaj Ula!
Wpadła z rewizytą. Obejrzałam i przeczytałam wszystko od deski do deski. Sporo zrobiliście w tak krótkim czasie. Ja mam działkę 4 rok i wciąż nie jest do końca zagospodarowana. Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć, że działka jest dość duża jak na ROD, była strasznie zapuszczona i przeważnie pracuję na niej sama. Moi domownicy nie podzielają ze mną pasji ogrodniczej. Jedynie pies lubi chodzić ze mną na działkę. Ma podobnie jak Twój romantyczne usposobienie - lubi wąchać kwiatki :D Żadnych szkód na działce mi nie robi.
Ta korona to może jeszcze po poprzedniku. Bardzo mi się podoba ten jałowiec. Każda wiosna jest fajna, ale pierwsza na działce jest super. Same niespodzianki. Nigdy nie wiesz co wyjdzie z ziemi i co zakwitnie.
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Ula ślicznie , wiosennie. ;:63 Zazdroszczę ci grzecznego pomocnika. Mój niestety podeptał mi połowę tulipanów ;:223
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Witam Ula wiosennie u ciebie już i kawał dobrej roboty wykonałaś.Ja swoich pomocników nie wpuszczam do ogrodu ,bo by mi cały zniszczyły .Choć koty ciągle buszują i często kładą się na roślinach i wygrzewają się.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Przyszłam ,poglądałam, przeczytałam od deski do deski .Masz cudnie ,wiosennie ,ładnie wysprzątane , widać że dużo pracy włożyłaś.Powiedz kiedy wysiewałaś nasionka ,że masz już takie duże siewki?Pozdrawiam :wit zapraszam do mnie Teresa ;:196
ulikmi
500p
500p
Posty: 619
Od: 1 lut 2011, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Witam gości. :wit
Rzeczywiście jak tylko pogoda pozwala lecę na działeczkę i dłubię sobie w ziemi albo kończę robić porządki.
Na co dzień przebywam na niej sama bo M pracuje i nie ma czasu a córcie nie podzielają mojej pasji. W weekendy wykorzystuję męża do pomocy ( naprawa altanki , wywóz śmieci , przywóz kamieni) takie tam . Przyjdzie sezon grillowy ;:136 to będzie więcej rąk do pracy :lol:
Teresko - swoje nasionka wysiewałam już od stycznia -sukcesywnie.
Mam już poziomeczki , dalie , lewizje , lobelle , przypołudniki , catalpę .Powoli jak tylko zrobi się cieplej będę wywozić na działkę do altanki , bo brak mi miejsca a one też coraz większe .
Mój kudłaty poduszkowiec jest bardzo grzeczny i nie psoci na działce woli leżaczek i słoneczko :;230 .
Chociaż ostatnio spodobał jej się korzonek na skalniaku i koniecznie chciała go stamtąd wyciągnąć .
Dzisiaj u mnie zimno i mokro ale od jutra ma być coraz cieplej więc mam nadzieję ,że w przyszłym tygodniu prace ruszą pełną parą .
Pozdrawiam i życzę dużo ;:3 ;:3
Pozdrawiam, Ulka
- Mój mały kawałek zieleni
ulikmi
500p
500p
Posty: 619
Od: 1 lut 2011, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

U mnie dzisiaj pięknie ciepło i słonecznie ;:138 ;:3
Popołudniu lecę na działeczkę zobaczyć jak rosną moje maleństwa ;:65 ;:65
W domu moja hodowla poczuła też ,że to już wiosna i rośnie jak na drożdżach.
Obrazek
lewizja wysiana w grudniu pięknie mi rośnie - zobaczymy jak będzie dalej
Obrazek
lobella też coraz większa
Obrazek
i moje poziomeczki.
Jeszcze trochę i wywiozę maleństwa na działkę do altanki :tan
Dużo ;:3 ;:3 ;:3 i ciepełka życzę
Pozdrawiam, Ulka
- Mój mały kawałek zieleni
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Ulala , ale piękne rozsady ;:138 ;:138 ;:138
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

poziomki już są słodkie :tan pięknie ci wszystko rośnie.
ulikmi
500p
500p
Posty: 619
Od: 1 lut 2011, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

I nastał poniedziałek , dzisiaj już chłodniej i kropi deszczyk .Weekend był piękny więc spędziliśmy go na działeczce.

ObrazekRabatka zmieniła kształt i dostała cztery nowe krzaczki róż Obrazek
pierwsze kwiatuszki
Obrazek
Skalniak zaczyna wyglądać coraz lepiej
Obrazek
nowe nabytki
Obrazek
w sobotę mieliśmy takiego gościa
Pozdrawiam, Ulka
- Mój mały kawałek zieleni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”