Róże - odmiany jadalne

Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Róże - odmiany jadalne

Post »

Też bym poleciła Louis Odier. U mnie ta róża nie przemarza, można właściwie jej nie ciąć. Ja ją odmładzam od czasu do czasu i skracam końcówki. Kwiatów przekwitłych też nie ścinam, bo jest za wielka. Kwitnie obficie, mocno pachnie-zapach roznosi się, nie trzeba przytykać nosa. Na zimę zostają owoce. Z płatków kwiatów można robić konfiturę- ja nie robiłam. Same plusy, choć ja akurat wolę mniejsze róże, nad którymi mam większą kontrolę.
Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże - odmiany jadalne

Post »

Pozdrawiam.

Moje róże jadalne, HANSA rosa rugosa bardzo dobrze powtarza kwitnienie , ma duże owoce, kwiat pełny o mocnym zapachu.

Obrazek
Obrazek

Rose de Resht pięknie pachnie, tworzy kompaktowe i zwarte krzewy.

Obrazek
Obrazek

Madame Isaac Pereire - silnie pachnąca róża historyczna, pnąca.

Obrazek

LOUISE ODIER - burbońska róża parkowa, pachnąca.

Obrazek

Do przetworów używam tylko róży HANSA rosa rugosa, tej róży nigdy nie opryskuję środkami chemicznymi.
Obrazek
Andrzej997
200p
200p
Posty: 457
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże - odmiany jadalne

Post »

Dziękuję Wam obu - piękne te róże, szczególnie LOUISE ODIER. Myślałem w pierwszej chwili, że to odmiana pnąca, ale najwyraźniej nie, czyli by pasowała.
Miałem kupić Hansa ale zdecydowałem się na moje hammemberg, bo niby miała mieć ładniejszy zwarty pokrój.
Za to tę Louise chcę kupić jakby na prezent, więc nie chcę rozczarowania. Taka róża przed domem i już nic więcej nie trzeba :)
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Róże - odmiany jadalne

Post »

:D Zdecydowanie do niej potrzeba podporę. Ona ma długie pędy i pod ciężarem kwiatów się pokłada.
U mnie jak widzisz jest na kartce z grubszych listewek i na grubej ściance altanki .Przy
okazji będą konfitury :wink:
Powiedzenia :D
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże - odmiany jadalne

Post »

Róże Luis Ordie, ponoć można prowadzić jako krzaczastą, ale gdy ją cięłam próbując uformować na krzew kwitła słabo, więc posadziłam przy pergoli
Luiska się rozrosła i pokazała więcej kwiatów, kwiaty miała od dołu do góry, zbiegiem czasu odsłoniła stópki i kwiaty miała tylko na górze. Pergola
ma wysokość 2m a Luiska kwiaty miała większości na górze. Rok temu ją odmłodziłam, na razie ma mało pędów.

Na tym zdjęciu róża jest w fazie przekwitania, na pewno nie zaliczyłabym jej do róży krzaczastej, raczej pnąca, pergola ma wysokość 2 m a róża
góruje nad pergolą. Ma obłędny zapach. Nie mam wcześniejszych zdjęć, na których róża miała burzę kwiatów. Mam tę różę 22 lata.
Obrazek
Andrzej997
200p
200p
Posty: 457
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże - odmiany jadalne

Post »

Szkoda, bo pergoli nie mogę zrobić, bo to nie mój teren. :(
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Róże - odmiany jadalne

Post »

A może uda się postawić ściankę taką kratkowaną ,jej potem nie będzie widać w tej róży.
Boki z niezbyt grubych krokwi. :) Te boki umieściłam w kotwach metalowych.
A sam taras wykorzystaj by w niego wmontować taką kratkę ,a możesz pokazać ten taras ?
Andrzej997
200p
200p
Posty: 457
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże - odmiany jadalne

Post »

A te kotwy są osadzone w betonie? Musisz je malować? jak często? Wytrzyma to silne wiatry? Jak średnica tych krokwi?
Już widząc ile mam pytań, odechciewa mi się pnącej róży. Musi gdzieś być co najmniej tak piękna i krzaczasta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”