Tunel jaki kupić

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
darusek6
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 30 mar 2011, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel

Post »

Witam mam zamiar zrobić kolejny tunel i tak sie zastanawiam nad kupnem folii i nie wiem czy wziąść polską z Płocka, czy niemiecką Gardenvit, może coś poradzicie :roll:
gradek83
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 lut 2012, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaki tunel szklarnie kupić

Post »

Witam. Prosze o doradzenie.
Ojciec chce kupić szklarnie (tunel) nie dużą na pomidory na działkę.
Ja się na tym kompletnie nie znam wydatek tak max 600zł wymiary mniej więcej :
Wysokość 2m
Długość do 5m
Szerokość 2.5m do 3m

I teraz albo z elementów metalowych jakieś kształtowniki czy tam aluminium oczywiście rurki PCV odpadają no albo może jakiś dobry plan takiej szklarni czy tam tunelu z drewna może ktos posiada jakieś ciekawe plany jak takie coś zbudować.
_fox_

Re: Jaki tunel szklarnie kupić do 600zł

Post »

Ze swojej strony mogę polecić wykonanie własne z prętów zbrojeniowych, dowiedz się o ceny prętów fi 12 cenę folii, desek i przekalkuluj. Jest sporo wątków w tej kwestii i też możesz przeczytać z czego i jak forumowicze robią.
pluszak73
50p
50p
Posty: 59
Od: 18 lut 2014, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kryg

Re: Jaki tunel szklarnie kupić do 600zł

Post »

Poszukaj na allegro namiot wojskowy. Kompletny kosztuje z wysyłką ok.550zł. Wymiary 4,5x5x2,5. Konstrukcja bardzo solidna. Polecam.
zielonyzagonek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 mar 2014, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

jak załatać dziurki w tunelu

Post »

Witam wszystkich to mój pierwszy wpis, jednak muszę się was poradzić, dziś zakładałam z mężem folię na tunel i nieopatrznie przerwała się ona delikatnie ok 3cm w dwóch miejscach. najgorsze że jedna dziura wypada na szczycie tunelu gdzie napina się linka a drugie w jego krańcowym górnym rogu, czy jest jakakolwiek możliwość naprawienia tej szkody? Czy ewentualnie jak zabezpieczyć dziurę aby się dalej nie powiększała. Nie zależy mi na kwestiach estetycznych a jedynie na tym by po sezonie nie trzeba było wymieniać folii. Będę wdzięczna za pomoc. Ewa
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2556
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Tunel

Post »

Do naprawy folii stosuje się specjalne taśmy klejące , możesz znaleść je w necie lub porządnym ogrodniczym :uszy :uszy :uszy
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Tunel

Post »

Można też żelazkiem przyprasować łatkę z folii 8-)
Kasia
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Tunel

Post »

Specjalna taśma jest lepsza i wygodniejsza w użyciu, wytrzymuje 2-3 lata.
zielonyzagonek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 mar 2014, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel

Post »

Dobrze dziękuję, pojadę do Vialana może będą tam mieli, a jeszcze pytanie strikte odnośnie napięcia tunelu, w taką pogodę powinien on paśno przylegać, czy lepiej nie bo folia się będzie obkurczać?
Awatar użytkownika
arty
500p
500p
Posty: 501
Od: 6 kwie 2012, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa

Re: Tunel

Post »

ja swoją folę napinałem jak było 20-25 stopni, zimą gdby były mrozy po -15 była napięta jak lustro a teraz w drugim sezonie używania w upalne dni znów wróciła do normalnej "pozycji" jest napięta ale nie bardzo sztywno.
chwast ogRODowy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 12 mar 2013, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Tunel

Post »

witam
też planuję budowę tunelo szklarni, gdyż moja obecna szklarnia ze starych okien grozi już zawaleniem,
tylko zastanawiam się nad wykorzystaniem przynajmniej jako skrajnych słupów, betonowych słupków takich do siatki
co o tym myślicie? jeszcze nie wiem jak miało by wyglądać połączenie z dachem i jaka konstrukcja dachu, drewniana czy z rur pcv

Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Tunel

Post »

Jak już to kup słupki nie do siatki a do płyt, łatwiej szybę zamocować na piankę.
pluszak73
50p
50p
Posty: 59
Od: 18 lut 2014, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kryg

Re: Tunel

Post »

Mam pytanie z innej beczki. Czy łuki metalowe, wszystkie łączenia, kanty przed założeniem foli można owinąć streczem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”