Paszporty dla roślin

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
bigs
100p
100p
Posty: 136
Od: 17 sty 2011, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Sprzedaż roślin ozdobnych

Post »

http://piorin.gov.pl/index.php?pid=168

W myśl przepisów paszport roślin powinien towarzyszyć roślinom, produktom roślinnym i przedmiotom wymienionym w załączniku nr 5 część A do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 lutego 2008 r. w sprawie zapobiegania wprowadzaniu i rozprzestrzenianiu się organizmów kwarantannowych (Dz. U. Nr 46, poz. 272, ze zm.).

Szkółkę należy zarejestrować w Powiatowym Inspektoracie Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Skontaktuj się z nimi, na pewno uzyskasz pomoc.
AgnieszkaG.
200p
200p
Posty: 274
Od: 12 wrz 2008, o 13:24

Re: Sprzedaż roślin ozdobnych

Post »

Ja byłam w inspektoracie i wypytano mnie, co uprawiamy i na jaką skalę sprzedajemy. Jesteśmy drobną szkółką i nie wysyłamy roślin za granicę. Głównie chodzi o sprzedaż za granicę i o material produkowany. Są rośliny, które są narażone na jakieś kwarantannowe choroby i jeśli te rośliny posiadasz to musisz mieć zgłoszoną szkółkę w PIORiN, no i niezależnie co masz , ale jeśli prowadzisz sprzedaż za granice to też musisz zgłosić szkółkę. Kiedyś na jakiejś konferencji mówili, że jak ktoś jest drobny i prowadzi sprzedaż na terenie powiatu to nie musi jej rejestrować, ale jak jest teraz to nie wiem. Jeśli ktoś prowadzi produkcje na mateczniki to też chyba musi być zgłoszony.

Najlepiej wstąp do inspektoratu, nam udzielono konkretnej odpowiedzi. Może jak się poszpera lepiej to i w necie znajdzie sie wykaz roślin.
Kleo80
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 kwie 2012, o 15:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paszporty roślin

Post »

Dzięki za odpwiedź. Rzeczywiscie najlepiej dowiem się w inspektoriacie.
alicja46
200p
200p
Posty: 437
Od: 31 sty 2009, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Paszporty dla roślin

Post »

Chciałabym kupić kwiaty (fuksje) za granicą dla siebie, a dla konkretnie w Czechach. W Polsce nie kupię takich pięknych odmian bo ich po prostu nie ma, a bardzo chcę je mieć. Czy muszę posiadać jakieś specjalne zezwolenie czy zwyczajnie mogę zamówić i kupić. Bardzo proszę napiszcie co i jak w tym temacie.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3751
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Paszporty dla roślin

Post »

Czechy to unijny kraj.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Paszporty dla roślin

Post »

A to nie sprzedawca się tym powinien martwić ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”