Żywopłot z żywotnika (Thuja)

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Marcin P
100p
100p
Posty: 191
Od: 29 sty 2013, o 21:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: żywopłot z żywotników(...)

Post »

Oddzielać od niechcianego widoku... Żywopłot musi być wysoki i ładnie zagęszczony... To reprezentacyjna część posesji... 2 CHRONIĆ BĘDZIE PRZED WIATREM KIERUNEK WSCHÓD ZACHÓD... Zimą nie będzie tak zawiewać (chyba że zanim urosną globalne ocieplenie spowoduje bezśnieżne zimy, na co nie liczę ;:145
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: żywopłot z żywotników(...)

Post »

Jeżeli już mowa o brabancie to ma tyle uroku co fotel w trabancie :lol: dobra już na temat. Brabant MUSI BYĆ CIĘTY inaczej to nieporozumienie. Sekłak się robi, wysoki a rzadki. Syszki to różnie ,zależnie od ciecia / jak się przycina to wiadoma sprawa, że nie ma co szyszkować/ inną kwestią jest mokra wiosna i lato szyszkuje jak szalony.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
mateuszogrod
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 17 lis 2013, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centrum
Kontakt:

Re: żywopłot z żywotników(...)

Post »

Jeśli chce Pan koniecznie tuje bo wiadomo zimozielone przez cały rok i wysokie to mogę zaproponować odmianę złocistą szmaragda . Jest nie tak pospolita niż typowy szmaragd, dobrze znosi cięcie i formowanie. Brabanta trzeba mocno ciąć i regularnie bodajże 2 razy do roku. Moim zdaniem warto zerknąć na ten wariant
Pozdrawiam Mateusz
Awatar użytkownika
przemekg
1000p
1000p
Posty: 1673
Od: 9 sty 2010, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne Mazowsze

Re: żywopłot z żywotników(...)

Post »

mateuszogrod pisze: mogę zaproponować odmianę złocistą szmaragda
Mateusz a jaką konkretnie masz na myśli odmianę, czy możesz podać jej nazwę.
Pozdrawiam
Cz. I
Cz. II
mateuszogrod
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 17 lis 2013, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centrum
Kontakt:

Re: żywopłot z żywotników(...)

Post »

w szkółce w które zaopatruje się mówią na nią szmaragd Gold ale pełna nazwa jak doczytałem to szmaragd golden dokładna odmiana w internecie znalazłem:Nazwa botaniczna: Thuja occidentalis Golden Smaragd (R) ( 'Janed Gold') (R)
po 10 latach dorasta 2,5m-3m, maksymalnie dorasta do 5m.
Pozdrawiam Mateusz
Marcin P
100p
100p
Posty: 191
Od: 29 sty 2013, o 21:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: żywopłot z żywotników(...)

Post »

Ostatecznie skończyło się na zakupie drobnicy ok 10 cm kurnik 3. Kupiłem na próbę 20 sztuk czekam AŻ Prześlą.
lukakul
50p
50p
Posty: 58
Od: 11 lis 2011, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Mam posadzony żywopłot z tej odmiany w odstępie 0,9 m! Mam pytanie na ile taki żywopłot rozrośnie się dookoła? Chcę jeszcze posadzić inne drzewka przed tym żywopłotem, ale nie wiem ile od niego je wsadzić żeby sobie nie przeszkadzały( nie zachodziły zbytnio na siebie)?
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Żywopłot z tuji Kórnik-szerokość?

Post »

Wszystko zależy od drzewa- drzewka. Mtślę że 2 m spokojnie wystarczy. Zawsze dasz radę coś przyciąc,opryskać , zgrabić liście itp.
lukakul
50p
50p
Posty: 58
Od: 11 lis 2011, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Żywopłot z tuji Kórnik-szerokość?

Post »

2 metry licząc od pnia drzewka? Aż tak się rozrasta od dołu ta tuja?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Żywopłot z tuji Kórnik-szerokość?

Post »

Kórnik szybko i silnie rośnie.Nie planowałabym nasadzeń w jej pobliżu,( jeśli już to 2 m jak pisze Miki), albo coś tymczasowego póki tuje małe.Potem susza w zasięgu jej korzeni uniemożliwi rozwój innych krzewów.
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Żywopłot z tuji Kórnik-szerokość?

Post »

No cóż, 2 metry to stanowczo za mało. Kórnik osiąga przeciętnie średnicę 1m, sadząc inne drzewka w odległości 2 metrów od tuj musimy się liczyć z ekspansją jednej z roślin. W ogóle to ważne co zamierzasz sadzić w tej odległości, bo na przykład tuję "szmaragd" ostatecznie można (nieduża średnica), ale już dla dębu to i 5 metrów będzie mało. Musisz wiedzieć co chcesz posadzić i jakie osiągnie rozmiary po kilku latach. Pozdrawiam.
lukakul
50p
50p
Posty: 58
Od: 11 lis 2011, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Żywopłot z tuji Kórnik-szerokość?

Post »

Posadzę wąskie drzewka, chyba będzie to jałowiec blue arrow!
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Post »

Kochani proszę o pomoc. Przymierzam się powoli do żywopłotu z tuj, przynajmniej od jednej strony chce tuje. Chciałabym odmianę o soczystej zieleni. Jaką możecie polecić?
Zastanawiałam się też o przeplataniu np . 3 jasne i 3 ciemniejsze... ale sama nie wiem jak to będzie wyglądało. Podoba mi się też tuja aureospicata, tylko nie wiem jak ją sadzić, czy cały rzad czy na przemian z inna.

Mam też jeszcze jeden problem, mąż nie chce tylko tuj na żywopłot. On chce mieszać drzewa. Ja wolałabym tuje bo szybko się zasłonimy i można ładnie przycinać. Co można jeszcze posadzić, co ładnie wygląda, szybko rośnie i zasłoni od wiatru.

Mile widziane zdjęcia.

Z góry dziękuję!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”