Rozmnażanie wegetatywne - ukorzenianie sadzonek

ODPOWIEDZ
MoonVixen
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 12 lip 2022, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie wegetatywne - ukorzenianie sadzonek

Post »

A ja tylko chciałam napisać że może coś z tych moich opuncji będzie :) Dwa z tych trzech kawałków zaczęły puszczać korzenie, jeden korzonek zakreśliłam w kole, ponieważ ta grudka obok, to piasek, a zdjęcie tak wyszło, że nie widać że to korzeń. Poza tym ten większy ma niecałe ok 2,5 cm, a ten mniejszy 1,5 cm.
Obrazek

Chciałam tylko edytować, że wszystkie moje kawałki przyjęły się, mają już ładne, długie korzenie i puszczają nowe człony, już tam nie grzebię w środku :)
@Dominia może Ci to pomoże, ja swoje kaktusiki położyłam do zroszonego podłoża (ziemia uniwersalna, perlit, piasek, drobne okruchy z podłoża dla storczyków) i właściwie tylko dwa razy jeszcze zrosiłam je ze spryskiwacza i rosną jak szalone :)
Dominia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 26 wrz 2022, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie wegetatywne - ukorzenianie sadzonek

Post »

Dzięki wielkie próbowałem z ziemią od kaktusów perlitu i piasku ale chyba nic z tego nie wyszło bo ziemia
najwidoczniej zbyt szybko przesychała żadnych korzeni nie było ale ładnie rany pozasychały i spróbowałem metody nad wodą I piękne już są korzonki
W nowym roku spróbuję twoją metodę zostały mi jeszcze( Portulacaria afra , Echinopsis oxygona , Mamilaria elongata, Kalanchoe longiflora , Crassula perforata )
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”