Jakie drzewa rosną szybko ?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
davedave
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 paź 2022, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie drzewa rosną szybko ?

Post »

Witam Serdecznie,
Posadziłem drzewa wokół domu żeby szybko urosły i zapewniły mi cień oraz odrobinę prywatności. Działka nie jest duża i jest w środku osiedla domków jednorodzinnych.
Posadziłem trzy drzewa z tyłu domu (strona południowa): ambrowca amerykańskiego, wierzbę biała oraz śliwę wiśniową "Woodie" a z przodu (północ) sosnę himalajską. Załączam zdjęcia poglądowe.

Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem pod kątem wyboru drzew oraz ich umiejscowienia. Zadziałem spontanicznie i niestety nie zapoznałem się dobrze z charakterystyką tych drzew i z problemami jakie mogę mieć jak już urosną. Najbardziej obawiam się tej wierzby, że będzie zabierać wodę i że urośnie za duża + rozległe korzenie. Ambrowiec oraz sosna też mnie niepokoją ale w przypadku tego pierwszego to chyba wzrost nie będzie taki błyskawiczny. W miarę pewny jestem tej śliwy wiśniowej.

Sprawa jest bardzo świeża i myślę, że mógłbym je wykopać i spróbować komuś sprezentować. Czy to będzie dobry ruch czy lepiej zostawić jak jest i zaryzykować, że będzie dobrze? To mój pierwszy post na forum i nie jestem pewien czy wybrałem dobry temat.


Pozdrawiam,
Dawid

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Jakie drzewa rosną szybko ?

Post »

Ambrowiec i śliwa mogą być, nie urosną duże.
Sosna himalajska też może zostać, zresztą nie wiadomo, czy nie padnie od mrozu po którejś tam kolejnej zimie.
Wierzbę komuś podaruj, to za jakiś czas może być problem.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jakie drzewa rosną szybko ?

Post »

U mnie himalajka rośnie od północy działki w przeciągu jeśli wieje z północy. Od zachodu chroni ją szopka na narzędzia. Rośnie dość szybko. Sąsiad posadził przed domem w kamyczkach i stoi mu w miejscu "drapak".
Zrób zdjęcie z bliska na gałązki bo jakoś takie krótkie te igły się wydają.
Drzewa można przycinać, ja bym nie usuwała żadnego.
Ambrowca mam, może nie jest demonem szybkości wzrostu ale rośnie przyzwoicie. Lubi mieć mokro :wink:
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”