Pomidory koktajlowe na tarasie,w donicach itp.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
bary
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 8 maja 2011, o 17:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

doprecyzuję poprzedni post: 18 sadzonek pomidorów w dwóch rzędach (czyli co 9cm). jak wysadzałem te krzaki to miałem paliki 40-50cm. jak zaczeły szalec ze wzrostem to zmieniłem paliki na takie 120cm. całośc została rozchylona w kształcie litery V. pomidory owocowały mi to końca. ostatnie jeszcze niedojrzałe owoce strącił mróz. bardzo ale to bardzo mocno przycinałem liście od dołu. co 3 tygodnie zasilałem rośliny gnojowicą. krzaki miałby bardzo ciemnozielony kolor. powtórzę się: podstawa to dobra próchnicza ziemia dana bezpośrednio pod sadzonkę. mi do wypełnienia całej skrzynki poszło raptem pół worka (Pasłęk - warzywko. będzie mi bardzo miło jeśli wypowie się ktoś, kto dotknął tej ziemi, a będzie jasne o czym mówię). mam balkon 10m2 i w jednym zdadniu mógłbym wymienic jakich roślin warzywnych tam nie ma. pięknie rosła mi rzodkiewka "krasa" i "silesia". sałata "królowa majowych" jest jeszcze piękniejsza. np. w tym roku wysadziłem 62 sadzonki pomidorów,w 4 rożnych odmianach (mogę zrobic fotki i przesłac niedowiarkom na maila). w tym roku wysadziłem 3 krzaki borówki amerykańskiej. od ubiegłego roku mam różę w odmianie parkowej (foto - post powyżej). niech mi ktoś powie, że nie była ładna? :wit
pomidory na foto w poście powyżej to też przypadkowe sadzonki, które otrzymałem. darczyńca nie przekazał mi nazwy odmiany. też całkiem fajnie owocowały ...
nie ukrywam, że korzystam z tego forum aby posłuchac rad bardziej doświadczonych. byłoby dobrze gdyby każdy z nas wnosił tu coś od siebie, dzielił się swoimi spostrzeżeniami, a nie posty w stylu "nie, bo nie"
pozdrawiam pasjonatów ;:136
Awatar użytkownika
botanika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 5 maja 2011, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

w ubiegłym roku chodowałam pomidorki w doniczkach. Na zdjęciu widac dokładnie rozmiary. No nie były duże. Takie pojemniki plastikowe jakie miałam . Z odzysku.
Wklejam pierwszy raz na forum zdjęcia i sama nie wiem czy będzie dobrze.
Awatar użytkownika
botanika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 5 maja 2011, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

Udało sie więc napiszę więcej. Jestem nowa na forum . Też choduję pomidorki w pojemnikach bo w ogrodzie za dużo wilgoci i cienia. Gniły na potęgę .
W pojemnikach trzymałam na słonecznych parapetach od strony południowej. Okna mam bardzo nisko więc mozna było do nich sięgac wprost z ogrodu.
ziemia -przeznaczona do wysiewu i pikowania.
Do doniczek na dno dawałam kamyki, spleśnialy kawalek chleba i troche konskiego nawozu. Pryskałam dwa razy przeciw chorobom .
Awatar użytkownika
iwa3003
200p
200p
Posty: 315
Od: 2 mar 2010, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

Wyglądają smakowicie ;:108 - a jaką odmiane sadziłaś ??
:wit
Pozdrawiam Iwona :)
Awatar użytkownika
botanika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 5 maja 2011, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

to była odmiana - Pomidor karłowy . Balkoni Red mieszaniecF1 . Odmiana polecana do uprawy w pojemnikach.

Odmiana samokończąca .
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

bary! Z czego i w jaki sposób przyrządzałeś gnojowicę do podlewania pomidorów?
Waleria
bary
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 8 maja 2011, o 17:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

koleżanko Waleria, powiem tak: pochodzę ze wsi, tam sie wychowałem. życie spłatało takiego figla, że mieszkam teraz w mieście. nie mam ogrodu, typowego. swoje hobby realizuję na balkonie...
skąd i jaką miałem gnojówkę? ojciec mi przygotował. fachowiec, starej daty rolnik. najprawdopodobniej była to świńska gnojówka. dla mnie baza do dobra próchnicza ziemnia do wysadzenia roślinek...
ponadto: nie mam pojęcia dlaczego na tym forum tak mało pisze się o pH ziemi, o pH nawozów, którymi zasilamy, a przecież to podstawa. tak, mam kwasomierz, a pH gnojówki, którą dostaję to 6,0. mogę podlewac ile wlezie - do oporu. nie muszę się bac o zakwaszenie ziemi, tak jak można zakwasic w przypadku gnojowicy. tyle - w tych kilku zdaniach... :wit
jak przeglądałem to forum, fotki w nich zamieszczane, to aż łezka w oku, że niektórzy wysadzają rośliny nie wiedziec w jaką ziemię? słowem się nie wspomina o jej pH...

z pozdrowieniem ;:136
11krzych

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

bary pisze: jak przeglądałem to forum, fotki w nich zamieszczane, to aż łezka w oku, że niektórzy wysadzają rośliny nie wiedziec w jaką ziemię? słowem się nie wspomina o jej pH...

z pozdrowieniem ;:136
Intencje masz dobre, ale zbyt surowo oceniasz forumowiczów. Często było poruszane zagadnienie pH, zasolenia czy struktury gleby.
Ale za przypomnienie thx, bo warto raz na jakiś czas do tematu powracać. Szczególnie że zasada RTTF nie jest przestrzegana, co mnie akurat na tym forum nie razi.
Awatar użytkownika
Lineczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 6 maja 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

Moje wygladaja teraz tak, donica 7,5 litra, maja mase owocow, powoli dojrzewają. od dzisiaj zaczelam stosowac substral magiczna sila do pomidorw, nawoz w proszku do rozcienczania. :) Nasiona kupione bodjaze w kauflandzie ;)

Obrazek
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

Super te koktajlowe ,ja posiałem normalne ale tez z myślą o uprawie w doniczkach na balkonie.Będę musiał na giełdzie kupić parę gotowych sadzonek i przesadzić do doniczek...mam takie z 15 litrowe chyba wystarczą?
Awatar użytkownika
tomate
200p
200p
Posty: 395
Od: 27 kwie 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nadrenia

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

Ja sadzę koktajlowe zawsze do doniczek na tarasie dla dzieci. Jeżeli odmiana jest karłowa, samokończąca, to starczy 10 litrowa doniczka na jedną roślinę. Jeśli rosną wysoko, to daję 15 - 20 litrowe. Tak wyhodowałam już na przykład super smaczne "Sweet Million", "Tomatito de Jalapa" albo "Corbarino" a nawet "Bohuna" który nie jest koktalowy. :wit
Pozdrawiam
Ewa
tamisa34
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 19 kwie 2012, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

Pierwszy raz będę uprawiać pomidory na balkonie, siewki pomidorków to rodzaj pomidor zwyczajny (lycopersicon esculentum). Jak żem zielona w dziedzinie upraw pomidorów jakkolwiek, przygotowałam już donice 32 cm (nie wiem jak to na litry :lol: ) i tak pomyślałam, że wsadzę w jedną donicę po dwa krzaczki. Czy tak będzie dobrze? Czy nie będzie im za ciasno?
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki rozmiar donicy na pomidory koktajlowe na tarasie

Post »

Tylko po jednym warto sadzić. Do skrzynki 60cm mogą być dwa. Zeszłego roku posadziłam po 3, było im za ciasno.
Waleria
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”