Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4  
Autor Wiadomość
krytom
 Tytuł: Działka Krytoma (Krzysztofa i Doroty)
PostNapisane: 14 sty 2007, o 12:41 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Nasza działka 2000m2 ( leśna przy bagnach) w prostokącje ze starym basenem, mało zagospodarowana (domek)? Jestem początkujacym działkowcem i nie mam pomysłu jak ją zagospadarowac? Może ktoś mi podrzuci jakieś pomysły jak ją zagospodarować.
:) Na działce przebywam tylko w wekendy (koło Łochowa). Może ktoś ma za dużo sadzonek jakiś roślin i drzewek (tanio odkupię) dziękuje. Przepraszam ale nie wiem na razie jak tu się poruszać co można a czego nie? udało się oto kilka fotek (':D')
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek :D dużo słońca! Domek stoi pod północną stroną działki.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

krytom
 Tytuł: Działka Krytoma (Krzysztofa i Doroty)skalnjak
PostNapisane: 14 sty 2007, o 12:45 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Co można posadzić na skalniaku (żeby się nie pogryzło) :D

Yaro32
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2007, o 12:51 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Na początek warto abyście zamieścili aktualne fotki z działki. Jak ona wygląda, położenie, nierówności terenu, co na niej już rośnie itp. Oglądając to co już macie łatwiej będzie proponować wszelkie zmiany.

Pozdrawiam - Jarek

anamaria
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2007, o 13:05 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Krytom, witaj w klubie Obrazek
Ja też jestem weekendową działkowiczką. Napisz co rośnie na Twojej działce, czy bardzo jest zaniedbana? Jaki jest ten basen??? Czy jest nasłoneczniona? Jak masz zdjęcia to wklej, będzie łatwiej coś podpowiedzieć.

krytom
 Tytuł: działka Krytoma
PostNapisane: 14 sty 2007, o 13:28 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Powoli przesyłam jak najwięcej informacji za podpowiedzi dzieki (':lol:')
słońca to jest nadmiar.

Yaro32
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2007, o 13:33 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Teren masz piękny. Troszkę pracy cię czeka, ale można stworzyć bajeczną działkę. Mi od razu rzuca się duży trawnik, który wykorzystaj do posadzenia krzewów ozdobnych. A jak sprawa z domkiem. Jak wygląda w środku? Czy masz na działce wodę i prąd?

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2007, o 13:48 
---

więcej niż 1 szt.
A ja już oczkami wyobraźni widzę z tego basenu bardzo ładne oczko wodne sporej wielkości z pływającymi karpikami koi.

Wisienka
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2007, o 14:05 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Szczęściarze z Was - widze, że macie już parę ładnych iglaków, brzozy, parę innych
drzew i jakiś krzew pięknie kwitnie przy werandzie.
Przemo - ten pomysł, żeby basen przerobić na oczko wodne jest rewelka!
Ech, szkoda, że nie miał mi kto takiego pomysłu podrzucić - teraz już za późno, bo
rozwaliliśmy mały betonowy zbiornik (był pęknięty, ale może dałoby się coś z tym zrobić),
który służył do kiszonek (cokolwiek to znaczy :wink: ).

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2007, o 14:08 
---

więcej niż 1 szt.
Wiśnia napisał(a):
Szczęściarze z Was - widze, że macie już parę ładnych iglaków, brzozy, parę innych
drzew i jakiś krzew pięknie kwitnie przy werandzie.
Przemo - ten pomysł, żeby basen przerobić na oczko wodne jest rewelka!
Ech, szkoda, że nie miał mi kto takiego pomysłu podrzucić - teraz już za późno, bo
rozwaliliśmy mały betonowy zbiornik (był pęknięty, ale może dałoby się coś z tym zrobić),
który służył do kiszonek (cokolwiek to znaczy :wink: ).

Pomysł o przerobieniu basenu na oczko nie jest mój bo już pisał o tym Krytom w swoim pierwszym czy drugim poście ale faktycznie jest dobry a z Twoim pewnie że dałoby się coś zrobić szkoda że go rozwaliłeś. :D

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2007, o 14:43 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Moje wnioski z oglądania zdjęć:
- wiosna, jakiś maj (kwitnące mlecze)
- kwitnący pigwowiec (?)
- sporo młodych drzewek, krzewów i iglaków
- raczej mało żyzna ziemia, bardziej piaszczysta i sucha
- słoneczna patelnia
Potwierdź, proszę, czy dobrze widzę i wnioskuję?

Sugestie:
- napisz jakie są warunki wodne, czy masz studnię, wodociąg, czy możesz podlewać swoją ziemię?
- nie dosadzaj na razie drzew i krzewów, czy kwiatków, najpierw poznaj dobrze glebę i ew. popraw (poczytaj na forum o kompoście, torfie, uzdatnianiu ziemi, likwidowaniu chwastów itd.)
- zastanów się, czy chcesz mieć ogród miejski, jak przed biurowcem (iglaki, irga, mało roboty, wieczna zieleń, nudno), czy wolisz ogród kwiatowy, czy jeszcze jakoś inaczej
- zastanów się, czy chcesz mieć płasko, czy trójwymiarowo, może trzeba będzie plantować ziemię, może dosypać tu i ówdzie
- - zastanów się czy, gdzie i jakie ciągi komunikacyjne chcesz mieć, czyli ścieżki, żwirki, dojazdy itd. Ważny jest dojazd do szamba (masz?) i miejsce na samochód (żeby wiosną czy jesienią nie zapadał się w błocku, bo po co?)
- ogród "buduje się" przez lata, a szybko to można łapać pchły :D Ale serio mówiąc, nie da się mieć wszystkiego na raz, musisz rozpisać sobie kolejność robót, co chcesz mieć i kiedy, rozłożone na lata, a nie na tygodnie. No chyba, że masz jakąś ekipę do roboty, czego bym Ci bardzo zazdrościła.
- ważna jest całościowa koncepcja, a potem niekoniecznie "konsekwentne dążenie do realizacji założonych celów" :lol:
- jak już będziecie mieli koncepcję ogólną, możecie przejść do planu zagospodarowania, trzeba trochę to rozrysować na papierze (łatwiej się przenosi rośliny wirtualne, niż te naturalne z korzonkami). Na początek plan może być ogólny tj. w tej części będą kwiaty, a w tej porzeczki, tu ścieżka, a tam górka-skalniak itd.
- kiedy już poznasz możliwości swojej ziemi, możesz wybierać rośliny. Katalogi są pełne propozycji, już gotowych list roślin najlepiej rosnących na terenie suchym, mokrym słonecznym czy wilgotnym, do wyboru, do koloru. Internet też pomaga. Nasze forum też chętnie doradzi, ale pytania muszą być nieco bardziej konkretne, niż to, zadane przez Was na początku (tj. mam działkę i nie wiem co mam z nią zrobić...). Szczegóły są istotne, bo od nich zależy co może się udać, a co nie ma szans już na samym wejściu.

Cdn.

krytom
 Tytuł: krytom
PostNapisane: 14 sty 2007, o 17:56 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Narazie na mojej działce jest tylo trawnik i kretowiska.Dobrze się stało, że znalazłem was moi drodzy, bo ze mnie ogrodnik jak ???????? za wolno to wszystko rosnie ale może z boża pomocą coś zrobię.

(':D') domek postaram sie zmodernizowac własnymi siłami(troszkie potrafię, znam sie na stolarce ciesielce, elektryce, hydraulice i tym podobne)ale noga w ogrodnictwie

prąd i wodę mam i troche siły roboczej :)
(':)')NA WIOSNE ZROBIE WIECEJ FOTEK TO POKAZE JAK WYGLADA(':)')wszystkim serdeczne dzieki za podpowiedzi :oops:

Wisienka
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2007, o 20:54 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Nalewka napisał(a):
.
- kiedy już poznasz możliwości swojej ziemi, możesz wybierać rośliny. Katalogi są pełne propozycji, już gotowych list roślin najlepiej rosnących na terenie suchym, mokrym słonecznym czy wilgotnym, do wyboru, do koloru.

Bardzo mnie zainteresowały te katalogi - byłoby to coś w sam raz dla mnie.
Czy możesz coś bliższego na ten temat Nalewko napisać?

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2007, o 21:21 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Jasne :)

Katalog bylin polecanych przez Związek Szkółkarzy Polskich. Mam poprzednie wydanie: http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/421145, jest bardzo fajny, bo bardzo aktualny, w skrótowej formie są tam opisane różne stare i nowe byliny, nadaje się do czytania i oglądania. Ale uwaga! Żeby mieć więcej informacji o hodowli, trzeba mieć inne książki, albo zalogować się na forum :)

Mam też Katalog roślin II (drzewa, krzewy, byliny) polecane przez Związek Szkółkarzy Polskich wyd. 2003, równie ciekawy przy planowaniu nasadzeń (chyba, że się "idzie na żywioł" i nie planuje, a sadzi to, co się nam podoba, bo ładne, albo jest pod ręką).

Wisienka
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2007, o 19:42 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Dzięki Nalewko! :D
Skoro to polecasz, to sobie kupię.
Już trochę książek mam na temat ogrodnictwa, ale oczywiście nie wszystko w nich jest.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 43 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości