Gosiny ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Dziękuję wszystkim za odwiedziny! Mirko wycieczka była super ponad 100km ode mnie ale się opłacało. Cala noc kwiaty mi się śniły :;230 :;230. Na początku wiosny kwitły kamelie, teraz rodo i azalie, a w lipcu hortensje. Ilez tam ich jest!!Postaram się wrócić w czasie wakacji.



Moniu ty to masz piękne róże! gdzie mi tam do ciebie , Augusta Luise baaaaardzo mi się podoba :wink:

Adrianku mnie tez bardzo podoba się dalia, zobaczymy czy będzie tak ładna jak zachwalał sprzedawca. :wink:

Gosiu wszystko zrozumiałaś :D dalia nowa już wkopana, a dziecię moje prawie 3letnie. zejść nie chciało z pola widzenia to pstryknęłam z nią hihi

Bogusiu U nas ciągle wieje, wiatr północno- wschodni zimny i suchy. mąż postanowił zasadzić kilka pomidorów ale szybko zrezygnował gdyż za mocno wieje. Najgorsze jest to ze poprawy nie zapowiadają. :x. W tym tygodniu podlałam róże gnojówką z żywokostu, mam nadzieje ze będą silne i piękne, bo jak na razie to niektóre jakieś takie słabowite. żywokost ma dużo potasu niby dobre do kwiatów, po dwóch tygodniach podleje gnojówką z pokrzyw, ty spryskujesz tez muszę tak zrobić, bo produkt który mam jest niedobry. Moj wiciokrzew miał pełno mszyc wiec go spryskałam, fakt mszyce nie żyją ale kwiatki tez ! Większość liści jest spalona, wszystko zrobiłam jak było napisane na pudelku, nie rozumiem co się stało. W każdym bądź razie przenoszę się na gnojówkę, chyba mogę spryskiwać zapobiegawczo?
Nasza jabłoń jakoś omijają choróbska, byle tak dalej.
Jak się zmobilizuje to zrobię ekstrakt z liści rabarbaru. Wystarczy tylko 1kg liści na 6 litrów wody, zostawić na 24h. Spryskiwać od razu rośliny bez rozrzedzania. Doskonały przeciwko mszycom, larwom, gąsienicom.

Mimo wiatru zasadziłam kwiatki, nie było innego wyjścia. :wink:
zwieszone 2 fuksje i 1 petunia
Obrazek

Mini petunie
Obrazek

Dalie zasadzone, gladiole pokazują główki...hoho :tan
Obrazek
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3035
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Gosiny ogród

Post »

Gosiu , ale pierwsze chyba będą goździki :tan :tan :tan
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Myślisz Mirko ze goździki beda pierwsze? Ja nie wiem bo ta rabatka to moja nowość, w ubiegłym roku miałam tylko goździki, jesienią posadziłam róże. Ktoś zeżarł polowe goździków i w tym roku dokupiłam, tyle ze chyba nie ta sama odmiana hi hi. Tamta była taka okrywająca opadająca, ta nowa sztywna jak drut . Kupiłam na promocji , było napisane "goździki" i tyle :;230 Jak na razie pączków nie widziałam, nawet nie wiem kiedy zakwitną, taka ze mnie ogrodniczka ;:224 ;:224 . W każdym bądź razie czekam z niecierpliwością aż wszystko zakwitnie by zobaczyć rezultat mojej ciężkiej pracy! ;:65 ;:65
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Gosiny ogród

Post »

Augusta jest cudna - to jedna z moich ulubionych róż :) Kup sobie ją koniecznie. U nas właśnie przyszła do ogrodniczego, ale ja już mam ich kilka szt., więc się nie skuszę. Kuszą mnie natomiast kolejne różyczki, ale ... funduszy brak po zakupie okien :(
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Gosiny ogród

Post »

Gosiu co tam u Ciebie.Ja dzisiaj troszkę podłubałam na ogródku i wkopałam już wszystkie dalie i wsadziłam poziomki :D
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Hej Małgosiu milo ze wpadłaś do mnie hi hi, u mnie jakoś pomału tylko za mało słońca! Ciągle wieje trochę pada jak w listopadzie brrrrr.
Siedzę w ogrodzie i sieje hihi, brukselkę, zielony groszek, sałatę, szpinak itd itp... :lol:

Mimo brzydkiej pogody, pomalutku kwiatki zakwitają.

Rodo
Obrazek

Kalina inaczej "boule de neige" wspomnienie z dzieciństwa
Obrazek

Arum, wyrósł prawie w murze, to są jedyne kwiaty które same rosną bez żadnej pielęgnacji. Wykopie jeden dziesięć wyrośnie.
Obrazek

porzeczki, będę musiała je przykryć gdyż ptaki zaczynają się zlatywać!
Obrazek

Róże i goździki maja śliczne paki, , kwiatki jednoroczne zaczynają wychodzić, tyle ze mało słońca i wszystko idzie jak krew z nosa!
Awatar użytkownika
markussch01
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 7 lis 2007, o 22:40
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: Gosiny ogród

Post »

Goska, piekne miejsce, na rosliny bardziej cieplolubne.
Ogrod urzadzasz ze smakiem,Camelia przecudnej urody.

Markus
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Markus dzięki za odwiedziny i mile słowa ;:196 . Ja dopiero się rozkręcam i daleko mi do pięknych ogrodów jakie wy macie. Może za kilka lat będzie widać efekty, jak na razie mam zapal i pełno pomysłów. Jestem super zadowolona gdyż mój pierwszy irys ma piękny pak.
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Gosiny ogród

Post »

Gosia :wit co tam u Ciebie ciekawego w ogrodzie? Bardzo fajna kalia tak się chyba ta śliczna biała roślinka nazywa :D Kupiłam sobie żółtą ale ona podobno jest chimeryczna i nie zawsze kwitnie.
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3035
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Gosiny ogród

Post »

Gosiu kalina ma już śliczne kule , my na swoje jeszcze czekamy ;:65 ;:65 ;:65
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Witam dziewczyny :D . W ogrodzie powoli wszystko rośnie, baaardzo powoli, chyba brak słońca. Kalina coraz ładniejsza, już ma kilka kulek.

W warzywniaku dużo pod tunelem, raz ze ciągle zimno , dwa gołębie się zlatują i zjadają liście. Tam gzie patyki to pomidory, druga turę będziemy sadzić niebawem.

Obrazek

Powiększyłam rabatkę z ziołami, nadal nie jest taka jak bym chciała ale jak na razie może być. Teraz mam więcej miejsca i mogę zaszaleć :tan . Dokupiłam estragon, kocankę włoska ma zapach curry (Adrian znalazł polska nazwę), niestety u niego nie przed trwała zimy i werbenę cytrynowa inaczej lippia trójlistna.

Obrazek

Ha ha mój pierwszy narcyz, malutki ale ślicznie pachnie!

Obrazek

Truskawki zaczynają pokazywać...zielone owoce :tan
Obrazek

Moja róża "Papi Delbard" ma pełno pączków , czekam i czekam ;:65 ;:65
Obrazek

Po raz pierwszy w tym roku jedliśmy małże, tak wiec oficjalnie sezon uznaje za otwarty hi hi :tan
Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Gosiny ogród

Post »

Gosiu, przepiękne zdjęcia pokazałaś z wycieczki.
Ja w tym roku też posadziłam taką samą dalię, ale jeszcze jej nie widać. Może się zmarnowała, chociaż jak ją wsadzałam to widziałam kilka zawiązków.
Talerz wygląda apetycznie.
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gosiny ogród

Post »

Witaj Gosiu :wit Ty sezon otwierasz małżami a my grilem :;230 tyle, że u mnie zimno jak diabli. Nadal włączamy ogrzewanie, bo inaczej przy kompie bym nie usiedziała :|
Mam pytanie odnośnie tego Arum, napisz mi coś o nim, bo wpadł mi w oczko ;:109 może będziesz miała na zbyciu ;:180
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”