Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Kot w Butach
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 maja 2015, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Wylany Roundup a możliwość sadzenia.

Post »

Przez nieuwagę wylałem z opryskiwacza pozostałość Roundupu w miejscu, gdzie muszą być posadzone rośliny ;:223 . Niestety, nie może to czekać aż Roundup się zneutralizuje, więc mam pytanie, jak dużą warstwę ziemi muszę zebrać, aby spokojnie sadzić? Czy ktoś miał podobny problem? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wylany Roundup a możliwość sadzenia.

Post »

Tak szczerze powiedziawszy to ja raczej użył bym węża ogrodowego i wodą zmniejszył stężenie preparatu.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Wylany Roundup a możliwość sadzenia.

Post »

Tak za bardzo to problemu nie ma, bo Roundup wchłania się tylko przez liście i inne zielone części roślin a po drugie rozkłada się w kontakcie z glebą.
Jak poprzednik radzę- przepłukać wodą, kilka razy żeby wsiąkło i powinno się udać. Tym bardziej, że to nie preparat z butelki, tylko resztki cieczy roboczej.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Piotr1974
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 26 sty 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

Bardzo proszę o pomoc. Opryskałem wczoraj Roundapem otoczenie malin, bo było bardzo zachwaszczone. Nie pomyślałem , ze pryskam jednocześnie odrosty korzeniowe malin, które są połączone z roślinami w rzędach (bo skąd by się tam wzięły). Czy mogłem zaszkodzić roślinom w rzędach i ewentualnie jak zapobiec teraz stratom?
Piotr
Pozdrawiam
Piotr
Piotr1974
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 26 sty 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malina a roundup

Post »

Bardzo proszę o pomoc. Opryskałem wczoraj Roundapem otoczenie malin, bo było bardzo zachwaszczone. Nie pomyślałem , ze pryskam jednocześnie odrosty korzeniowe malin, które są połączone z roślinami w rzędach (bo skąd by się tam wzięły). Czy mogłem zaszkodzić roślinom w rzędach i ewentualnie jak zapobiec teraz stratom?
Piotr
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

Można te opryskane odrosty powyrywać, może jeszcze da się uratować pozostałe maliny. Ja bym nigdy nie stosował herbicydów, bo to są najgorsze środki dla roślin, a które potem je zjadamy .
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Malina a roundup

Post »

Witam czytałem że w takich przypadkach na drzewach ratuje, próbuje ratować biostymulatorami wzrostu np. asahi lub jakiś inny tego typu no i woda w taką pogodę jeśli nie podlewasz . Na malinki też może pomoże .
Piotr1974
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 26 sty 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

Bardzo dziękuję, jutro tak zrobię tj. powyrywam
Pozdrawiam
Piotr
Pozdrawiam
Piotr
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Malina a roundup

Post »

Jeszcze dodam od siebie że roundapem opryskuje się chwasty nie ścięte. Pryska się górną część chwasta i najdalej w ciągu 2 tygodni wszystko padnie i uschnie. Ten środek wpija się w soki rośliny i niszczy do korzenia. Ja pryskałem przy ogrodzeniu zielsko i wiem że powoli to działa ale skutecznie. Także jak trochę maliny się opryska to według mnie całość obumrze. A odrosty to jeszcze szybciej :?
Mam tę moc - Sylwek
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

ekopom pisze:Znam przypadki, jak truto muchy w domu na wsi: rozsypywali DDT na gorącą kuchenkę, to gazowało i po muchach. A teraz 500 litrów Roundupu i nim po rzepaku, żeby można kosić suchego, a ten produkt przetworzony w ładnym opakowaniu stoi na półce sklepowej.
Ludwik a kojarzysz zielone kratki na muchy do dnia dzisiejszego stosowany jest przez kilka firm Nogos jako substancja czynna,bodajże pierwsza klasa toksyczności . Zakazana w ogrodnictwie od lat 90tych , ale w kuchni może stać do dziś i w miastach i na wsi . Wpisz w Google dichlorfos
Co do Glifosatu to nie tylko roundup ale dużo tańszych preparatów , Działa przede wszystkim układowo czyli przez liście do korzenia , najlepiej w połączeniu z chwastoxem i zwilżaczem ( płyn do mycia naczyń) bądź siarczanem amonu . Prawidłowo zapikowany niszczy prawie wszystko zielone lecz pozostałe części roślin a przede wszystkim korzenie pozostawiają pozostałości w glebie , który po mimo opowiastek panów z firm chemicznych długo sie rozkładają a potem my z warzywkami je zjemy
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

Pomysłowość ludzi w łączeniu glifosatów z ( tutaj za dużo by zeszło ) nie zna granic. Rosną nam chemicy, że nagrody Nobla to będą stać na półkach w każdym polskim domu jak słoiki z grzybami :;230
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

A może jednak byś coś z sensem napisał o tej pomysłowości Łączenie Glifosatu to standard w profesjonalnych uprawach , Co do płynu do naczyń to masz chyba duże zalegi z fizyki , bo o obniżeniu napięcia powierzchniowego uczą w gimnazjum i nie dają Nobla . ;:306
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

Po częsci masz rację, a po częsci nie. Lanie ludwika do glifosadu to raczej albo skąpstwo albo brak funduszy.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”