Uprawa hortensji w pojemnikach

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

buka112 pisze:tak, to są ogrodowe. nie dysponuję garażem niestety :( mam 2 pokojowe mieszkanie z balkonem....nie wiem czy teraz jak wypuszcza listki to mogę je teraz wystawić na niego znowu na zimno. :?
Jest możliwość przezimowania hortensji na balkonie. Postępujesz tak samo jak z innymi krzewami rosnącymi w pojemnikach. Okrywasz donice, a pędy dodatkowo agrowłókniną. Niestety twoja wypuściła listki i tak czy inaczej może zmarznąć przy nawet słabym mrozie. Pozostaje ci uprawiać ją jak roślinę domową. Postaraj sie tylko wietrzyć i ustaw ją w widnym miejscu.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Docka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 lip 2015, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Docka pisze:Witam bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie znam się na ogrodnictwie a mam posadzoną hortensję na swoim balkonie, ale juz od dłuższego czasu coś jest nie tak z tymi kwiatami, proszę o poradę. Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Moim zdaniem wszystko jest O. K. To normalne, że kwiaty hortensji z upływem lata się przebarwiają. To cały ich urok, by późną jesienią stać się szarymi myszkami. Możesz je wtedy ściąć po pierwszą parą liści licząc od góry( to ważne, żeby nie niżej, gdyż tam będą zawiązki kwiatów na następny rok) i umieścić w wazonie jako suszki, które pięknie się prezentują zimą w domku. Po pierwszym przymrozku przenieś roślinki do chłodnego pomieszczenia na przezimowanie i lekko podlewaj. Na wiosnę przesadź do ciut większych doniczek, używając ziemi przeznaczonej do hortensji, azalii i rododendronów. Możesz też zacząć zasilać nawozem przeznaczonym do tych kwiatów. Powodzenia w uprawie :wit
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Moja hortensja ogrodowa miała być wywalona z ogrodu. Przesadziłam do donicy i jak widać bardzo jej się to spodobało
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Elizo, jak dużą donicę powinna mieć hortensja ogrodowa na początku jej hodowli?
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Ja swoją wsadziłam do 4-5 l, dokładnie nie wiem , bo hortensja miała powiedziane, albo rośniesz w tym co dałam albo wynocha,
bo niuniałam ją przez zimę, a ona wiosną wyglądała jakby zmarzła, dlatego wylądowała w donicy.
Myślę że na drugi rok będę musiała ją przesadzić do większej zależy ile urośnie, bo w tej chwili ma 7 odrostów i tyle samo pąków.
Pierwszy raz mam ogrodową, do tej pory tylko bukietówki
Pozdrawiam Ela
Docka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 lip 2015, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

rozmalinka pisze:Moim zdaniem wszystko jest O. K. To normalne, że kwiaty hortensji z upływem lata się przebarwiają. To cały ich urok, by późną jesienią stać się szarymi myszkami. Możesz je wtedy ściąć po pierwszą parą liści licząc od góry( to ważne, żeby nie niżej, gdyż tam będą zawiązki kwiatów na następny rok) i umieścić w wazonie jako suszki, które pięknie się prezentują zimą w domku. Po pierwszym przymrozku przenieś roślinki do chłodnego pomieszczenia na przezimowanie i lekko podlewaj. Na wiosnę przesadź do ciut większych doniczek, używając ziemi przeznaczonej do hortensji, azalii i rododendronów. Możesz też zacząć zasilać nawozem przeznaczonym do tych kwiatów. Powodzenia w uprawie :wit
Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź, Tylko to nie jest jeszcze jesień ona już taka szara :(
Czyli teraz co powinnam zrobić? już ściąć? Jeszcze zaznacze, że te hortensje zostały kupione w supermarkecie i wsadzone w zwykłą ziemię, :wit
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Tych przekwitających kwiatostanów nie trzeba obcinać, nawet takie szare są dekoracyjne. Ja swoje obcinam dopiero wiosną przyszłego roku.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Eliza52 pisze:Ja swoją wsadziłam do 4-5 l, dokładnie nie wiem , bo hortensja miała powiedziane, albo rośniesz w tym co dałam albo wynocha,
bo niuniałam ją przez zimę, a ona wiosną wyglądała jakby zmarzła, dlatego wylądowała w donicy.
Myślę że na drugi rok będę musiała ją przesadzić do większej zależy ile urośnie, bo w tej chwili ma 7 odrostów i tyle samo pąków.
Pierwszy raz mam ogrodową, do tej pory tylko bukietówki
I jeszcze jedno, trzymasz ją w słońcu czy w cieniu? Pytam, bo mam spory balkon, ale ma on jeden mankament, ma balustradę zrobioną z poziomych desek z kilkucentymetrowymi prześwitami. Czy hortensja mogłaby stać w takim miejscu, a konkretnie na podłodze za ową dającą cień balustradą?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Docka Jeszcze nie jesień, a ona szara, bo przekwitła wcześniej niż w ogrodach.Do sprzedaży są pędzone, a gdy kupujesz nie wiesz jak długo już kwitną.Nic nie rób, będzie dekoracyjna do zimy przesadzisz ja wiosną, hortensje lepiej zimują w mniejszych doniczkach niż za dużych.
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Docka pisze:
rozmalinka pisze:Moim zdaniem wszystko jest O. K. To normalne, że kwiaty hortensji z upływem lata się przebarwiają. To cały ich urok, by późną jesienią stać się szarymi myszkami. Możesz je wtedy ściąć po pierwszą parą liści licząc od góry( to ważne, żeby nie niżej, gdyż tam będą zawiązki kwiatów na następny rok) i umieścić w wazonie jako suszki, które pięknie się prezentują zimą w domku. Po pierwszym przymrozku przenieś roślinki do chłodnego pomieszczenia na przezimowanie i lekko podlewaj. Na wiosnę przesadź do ciut większych doniczek, używając ziemi przeznaczonej do hortensji, azalii i rododendronów. Możesz też zacząć zasilać nawozem przeznaczonym do tych kwiatów. Powodzenia w uprawie :wit
Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź, Tylko to nie jest jeszcze jesień ona już taka szara :(
Czyli teraz co powinnam zrobić? już ściąć? Jeszcze zaznacze, że te hortensje zostały kupione w supermarkecie i wsadzone w zwykłą ziemię, :wit
To jak możesz, wsadź do ziemi przeznaczonej dla hortensji. Jeżeli jest w tym roku kupiona, to ma prawo się przebarwiać, gdyż została zmuszona do wcześniejszego kwitnienia. W przyszłym roku przejdzie już normalnie cały cykl.

-- 17 lip 2015, o 22:55 --
szarotka66 pisze:Tych przekwitających kwiatostanów nie trzeba obcinać, nawet takie szare są dekoracyjne. Ja swoje obcinam dopiero wiosną przyszłego roku.
Ja na. pisałam, że można a nie, że trzeba. Jeżeli będzie zimowała w piwnicy to są małe szanse na cieszenie się ich widokiem. A w suchym bukiecie będzie ozdobą mieszkania
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Meluzyna jak najbardziej, hortensja ogrodowa lubi półcień, moja stoi w gąszczu między rododendronem ,azaliami i liliami, jest osłonięta i tylko czasem pada na nią słońce. Masz bardzo fajne miejsce dla hortensji ;:138
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

To super :D Od przyszłej wiosny będę hodować hortensję, dzięki :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”