Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

To jest rozdrabniacz talerzowy i naprawdę nadaje się do specyficznych rodzajów odpadów, bardziej patyków i gałęzi z porzeczki czy malin.
Dla Twoich potrzeb, aby się nie namęczyć najlepiej kupić z frezem - ładnie wciąga i rozdrabnia.
Pozdrawiam Paweł
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1051
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Na przykład jaki? Nie bardzo się orientuję w tych rozmaitych typach. Taki do 4 cm w zupełności mi wystarczy.
rybunia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 paź 2019, o 09:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

z mojego doświadczenia mogę doradzić hechta lub ryobi
generalnie większość rozdrabniarek jest do 4cm, cieżko znaleźć takie, co mają 4,5, zwykle trzeba za te 0,5 cm dołożyć z 200 złotych. Natomiast warto zwrócić uwagę na moc urzadzenia, bo niektore markowe mają tak niską, że wątpie, by cokolwiek pocięło.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1051
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Och! Za samą frezowość trzeba dołożyć dwie stówy. Co to jest za firma Lider? Cena znośna w przeciwieństwie do Ryobi.
Większość rozdrabniarek ma zupełnie zbędne pudło jako magazyn, a to natychmiast nabija ze trzy stówki w cenie.
Wystarczy podstawić kasztrę albo wiaderko.
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Sprawdź na YouTube - rozdrabniacz do gałęzi frezowy - ja mam Makitę, (ale uwierz mi każdy frezowy będzie lepszy od talerzowego), nie dlatego że taki mam , ale miałem trzy i wiem o czym piszę :tan
najlepszy z nich jaki miałem to Viking Ge 260...ale też bez porównania z tym co mam obecnie - chociaż tańszy dwukrotnie.
Pozdrawiam Paweł
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1051
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

He, he.. Widzę że firma Viking dzielnie kontynuuje tradycje swoich poprzedników; ceny wikingowskie ( znaczy zbójeckie ).
Jak myślicie, czy można kupić coś takiego na alle...? Nigdy tam nie kupowałem. Czy nie ryzyko?
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Viking to marka, której właścicielem od 1992 roku jest Stihl, więc ceny trochę stihlowskie. Używam do dzisiaj kosiarki Viking, którą kupił jeszcze mój ojciec, a ojciec nie żyje od 2004 roku. Jak do tej pory wymieniłem jedynie nóż tnący.
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Nie ma problemu, ja kupiłem na All.. o i jest ok, firma z pozytywnymi opiniami i ma siedzibę widoczną w Google.
Pozdrawiam Paweł
boru
50p
50p
Posty: 92
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

jaką minimalną moc powinien mieć taki rozdrabniacz co pociągnie gałęzie 4cm?
Lepiej elektryczny czy spalinowy?
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Wszystko zależy od dostępności prądu.....trudno jest to robić na długim przedłużaczu.
Elektryczny to 2-2,5 kW (od 2000 do 2500 W) spalinowy ok 5-6 KM to wystarczy do spokojnej pracy z gałęziami do 4 cm
Oczywiście jeśli ta moc będzie większa o 10-15 % to lepiej , ale bez zbędnej przesady.
Pozdrawiam Paweł
boru
50p
50p
Posty: 92
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

W budżecie do 1000pln poszperałem i wyselekcjonowałem poniższe pozycje. Proszę o opinie.

Co sądzicie o sprzęcie Lider czy Faworyt. Wydaje się z filmików, że GTR2800 daje radę. Opinii złych też nie znalazłem.

Hecht 626 też wygląda na to, że wciąga i w miarę szybko rozdrabnia gałęzie z gałązkami
Trochę droższy 6280XL widać z filmików, że trochę szybszy ale tez głośniejszy.
Są też modele 6285XL i 6288XL .. jakoś nie mogę znaleźć czym się konkretnie różnią od siebie te trzy 628x XL

Czy hamulec noża to przydatna funkcja?
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

boru pisze:Trochę droższy 6280XL widać z filmików, żę trochę szybszy ale tez głośniejszy.
Są też modele 6285XL i 6288XL .. jakoś nie mogę znaleźć czym się konkretnie różnią od siebie te trzy 628x xL
czy hamulec noża to przydatna funkcja?
6285XL ten jest ok , czym się różnią - wielkością przecinanego materiału, wyglądem, i trochę konstrukcją jeden ma 4 kółka jezdne, inny większe gumy, ogólnie tylko ten z 6288XL ma możliwość smarowania smarem frezu - ale to zbyteczne bo po pierwsze każdy można - jeśli się dba, a po drugie nie wychwycisz głośności pracy.
Hamulec jest dobry przy talerzowym, frezowy i tak dość wolno się kręci :wink:
Dla takiego urządzenia ważne jest - bieg wsteczny i pojemnik - ktoś napisze, że podstawi: wiadro, worek, bezpośrednio na ziemię - ;:145
Jak działka jest zadbana to sprzątanie jest porażką po czymś co się wysypuje po rozdrobnieniu.
Pozdrawiam Paweł
boru
50p
50p
Posty: 92
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

W katalogu Hechta przy 6280 jest informacja o automatycznie wciąganych gałęziach. natomiast przy 6285 nie ma takiej informacji. Wydaje mi się, że napęd jak i frezy są te same tylko tak jak piszesz sprzęt różni się obudową i konstrukcją. Mam rację?
https://images92.fotosik.pl/322/0612e380450a29ccmed.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”