Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
boru
50p
50p
Posty: 95
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Post »

ja mam taki https://www.youtube.com/watch?v=iAUffgx5kPY ogólnie OK. Jak jest więcej cienkich gałęzi z liśćmi to wtedy się zapycha więc trzeba albo je odcinać albo na zmianę cienkie i grube dawać (Wtedy grube przepychają te liśćie)
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Post »

Właściwie najlepiej byłoby mieć dwa rozdrabniacze; jeden frezowy do grubych gałęzi i wirujący do cienkich. No ale to już rozpusta.
Mam problem i sporo sosnowych gałęzi. Czy nie zaświnią frezu żywicą? Ma ktoś doświadczenie?
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Post »

Ja mam "najtańszy" rozdrabniacz z Casto... Działa na zasadzie obrotowej tarczy z ostrzami. Początkowo, czego bym nie mieliła to się zapychał. W końcu się wkurzyłam, wzięłam toporek i dokonałam "tuningu" odrąbując cały dół plastikowej obudowy. Odtąd działa jak złoto ;:215
Myślę, że w przypadku opisanym powyżej może być ten sam problem, czyli za ciasna komora obudowy wokół ostrza albo za wąski wylot zrębków. Przy takim tuningu, jak w moim przypadku należy się mierzyć z większym rozrzutem zrębków. Ja problem rozwiązałam w ten sposób, że zrezygnowałam z fabrycznie dołączonej torby na zrębki na rzecz dużo większego plastikowego wiadra, które podstawiam pod wylot ;:215
Co do drugiego pytania. Mielę wszelkie żywiczne, potem czyszczę rębak denaturatem.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”