W.o... Weganach, wegetarianizmie itp. - EDU

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stoplamek
100p
100p
Posty: 101
Od: 14 mar 2015, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: W.o... Weganach, wegetarianizmie itp. - EDU

Post »

onectica spróbuję na pewno ;:108 a kalafior i curry to bardzo dobre zestawienie!
A wise old owl sat on an oak, the more he saw the less he spoke, the less he spoke the more he heard, why aren't we like that wise old bird?
???
pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: W.o... Weganach, wegetarianizmie itp. - EDU

Post »

Osmunda pisze: to czasem ułatwia życie i komunikację i jakieś ustalenia jadłospisowe.
No tak, to jest jakis plus :)
Kto jest w takim "mieszanym" związku wie jak trudno czasem pogodzić różne jedzeniowe potrzeby.
To w sumie zależy kto komu gotuje ;)

Ja mam w domu alergika, który autentycznie puchnie od ryb i orzechów (w ilu produktach są orzechy, to mózg się lasuje!) i wystarczy do tego sam kontakt zewnętrzny. Zjedzenie niewielkiej ilości prawdopodobnie skończyłoby się tragicznie. Mam cukrzyka, który dieta - wiadomo, ale jest bardzo mięsożerny. I ja, która ortodoksyjną wegetarianką nie jestem, ale mięsa unikam, bo nie lubie i nie potrzebuję, a że to ja zajmuję się gotowaniem, więc staram się robić tak, żebym przecież miała przyjemność z jedzenia, a nie jadła to, co muszę, bo w domu jedzą. Gimnastykować się czasem trzeba, ale da się :wink:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: W.o... Weganach, wegetarianizmie itp. - EDU

Post »

U mnie w domu córka wegetarianka, mąż weganin, synowie wszystkożerni ;:3
Ostatni smakowity przepis jaki wpadł mi w ręce to pasta z pieczonej papryki i orzechów włoskich.

2 duże papryki
szklanka orzechów (muszą być dobrej jakości, bez goryczki, najlepsze własne lub z Lidla choć drogie)
sok z cytryny (łyżka, dwie, to zależy od indywidualnego smaku)
łyżka miodu (najlepszy do tej pasty jest lipowy)
sól, natka pietruszki

Papryki pieczemy i obieramy ze skóry. Wrzucamy wszystkie składniki (oprócz natki) do blendera i miksujemy. Po zmiksowaniu dodajemy posiekaną natkę i na chlebek. Smacznego
Kasia
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: W.o... Weganach, wegetarianizmie itp. - EDU

Post »

ganio !

U mnie dzisiaj dwie pasty - jajeczna (można powiedzieć banalna) i druga dwuskładnikowa jak twoja; suszone pomidory i kukurydza - zmiksowane starannie + przyprawy wg.uznania , oczywiście minimum przyprawiania to sól i pieprz .
A ta paprykowo -orzechowa też całkiem , całkiem to takie trochę pesto , chyba może być też dodatkiem do makaronu na przykład.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: W.o... Weganach, wegetarianizmie itp. - EDU

Post »

A u mnie na obiad pierogi z kaszą gryczaną i białym serem. Jedne z moich ulubionych ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: W.o... Weganach, wegetarianizmie itp. - EDU

Post »

Osmunda pisze: to takie trochę pesto , chyba może być też dodatkiem do makaronu na przykład.
Z makaronem nie robiłam, ale na pewno spróbuję :) . Zazwyczaj gości u mnie na stole z domowymi krakersami :) . Mielę ją na bardzo gładką pastę w blenderze kielichowym.
Bardzo dużo przepisów wykorzystuje z dwóch blogów. Jadlonomia i Bea w kuchni. Polecam.

Pierogi z kaszą gryczaną i serem ;:oj Onectica, całe moje dzieciństwo zajadałam się nimi dzięki mojej ukochanej babci, która robiła je w dwóch wersjach, słodkiej i słonej ;:3
Kasia
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: W.o... Weganach, wegetarianizmie itp. - EDU

Post »

ganio!
No mnie wcześnie dzisiaj zegnało ale żeby o czwartej o krakersach ? (tu powinna być ikonka z uśmiechem ale nie umiem jej wsadzić).

Ja też z Jadłonomii korzystam , mam książkę , nawet z dedykacją autorki ,(chociaż nie muszę vegańsko bo my lakto-ovo-wege).
Wczoraj były też stamtąd wypróbowane burgery czyt.kotlety - to w nawiązaniu do nazewnictwa wspólnego z nazwijmy delikatnie kuchnią tradycyjną.
A i zupa krem z pieczonej papryki i pomidorów.Pycha ! Polecam.Tylko ,ze ja przekombinowałam i piekłam paprykę i pomidory na jednej blaszce co spowodowało ,że papryka bardziej się dusiła w soku pomidorowym, niż piekła i był potem kłopot z pozbyciem się skórki.Trzeba na osobnych blaszkach koniecznie.
A Bea w kuchni nie znam zaraz zajrzę.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: W.o... Weganach, wegetarianizmie itp. - EDU

Post »

A czy macie wypróbowane wegańskie ciasto ('sernik') z kaszy jaglanej i kokosa? Jadłam cos takiego, z truskawkami i czekoladową polewą, niebo w gębie! W necie trochę tego jest, ale nie bardzo wiem, czy któryś lepszy, a któryś gorszy 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: W.o... Weganach, wegetarianizmie itp. - EDU

Post »

Ja serniki z sera po prostu ale kasza jaglana jest niezawodna wszędzie tzn. we wszystkich wegetariańskich potrawach i w pasztecie i w burgerach(kotletach) i w cieście.
A potrawy najlepiej robić ze sprawdzonych stron albo "przepuścić" przepis przez własne doświadczenie i wybrać ten który najlepiej pasuje a z sieci ten który ma komentarze od osób , które już potrawę wykonały i spożyły.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: W.o... Weganach, wegetarianizmie itp. - EDU

Post »

No właśnie myślałam, że macie coś przetestowanego :D
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
stoplamek
100p
100p
Posty: 101
Od: 14 mar 2015, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: W.o... Weganach, wegetarianizmie itp. - EDU

Post »

Robiłam taki 'sernik', tylko muszę poszukać przepisu to wrzucę ewentualnie linka - mnie smakowało 8-)
A wise old owl sat on an oak, the more he saw the less he spoke, the less he spoke the more he heard, why aren't we like that wise old bird?
???
pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: W.o... Weganach, wegetarianizmie itp. - EDU

Post »

My tu tak o kuchni więc może ktoś mi powie jak upiec chleb z posiadanych przeze mnie składników :mąka pszenna , ew.mleko czy jogurt , suszone drożdże i oczywiście woda , sól , cukier.
Zostałam niespodziewanie na działce dłużej niż planowałam (nawiasem -cudny wieczór) a chlebka już brak.
Głównie chodzi o proporcje , w szczególności ile drożdży ?
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
stoplamek
100p
100p
Posty: 101
Od: 14 mar 2015, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: W.o... Weganach, wegetarianizmie itp. - EDU

Post »

Osmunda trochę się spóźniłam z odpowiedzią... ale może się przyda następnym razem :wink:
Jak się czasami mi zdarzy nie kupić lub za późno wyciągnąć chleb z zamrażalnika to wtedy na szybko przygotowuję flatbread z patelni z przepisu Malwiny z filozofii smaku > http://filozofiasmaku.blogspot.com/2013 ... telni.html

onectica robiłam z tego przepisu > http://www.weganka.com/2016/03/jagielni ... odzie.html
A wise old owl sat on an oak, the more he saw the less he spoke, the less he spoke the more he heard, why aren't we like that wise old bird?
???
pozdrawiam, Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”