Orzech włoski - uprawa Cz.2

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 703
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

U mnie nawet na dzikich orzechach wymroziło wszystko. Ani jednego orzecha nie ma na dwóch drzewach. Ciekawy mamy ten rok.
bendkos
200p
200p
Posty: 328
Od: 13 maja 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Pajęczna

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

Ano ciekawy każdy ma inaczej u mnie orzechy są. Były wczesne czereśnie urodzaj, a nie ma wcale jabłek ani gruszek.
Nig­dy nie re­zyg­nuj z ce­lu tyl­ko dla­tego, że osiągnięcie go wy­maga cza­su. Czas i tak upłynie.-H. Jackson Brown, Jr.
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1910
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

U mnie to normalka, ciekawy był w zeszłym roku kiedy to były orzechy i to całkiem ładne a teraz zupełnie nic jak co roku. ;:222
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7508
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

W ub. roku trzy skrzynki po jabłkach z Leopolda ;:138 .
To jednak jest dziwne, od naszej działki w linii prostej około 80 - 100 metrów przy jakimś domu obok działek rosną dwa potężne orzechy, dosłownie oblepione orzechami.😳☹️🥴
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 703
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

To się chyba nazywa.. zastoiska mrozowe.. 8-)
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

U nas na drzewach sporo orzechów ….
Awatar użytkownika
wampir_wawelski
100p
100p
Posty: 197
Od: 31 gru 2008, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

Witam.
Mam taki dość nie typowy problem. Sadzonka, drzewko, odmiana Mars, wysadzona jesienią poprzedniego roku.
Wiosną, wypusciła pąki, ktore sie nie otworzyły. Potem uschly. Czekalem do czerwca, przesadzilem 3x, umyłem korzenie finalnie bo sie bałem czy czegos tam niema, posadzilem starannie w dobrej mieszance ziemi i nic Drzewko żyje, po lekkim nacięciu skóry, jest zielona na samej gorze. Żadnych lisci, pąkow, niczego. Poniżej szczepienia na podkładce wypuszczaja sie wilki, obcinam sekatorem. Pytanie, wywalic te sadzinke czy bedzie cos z niej? zachowuje sie jakby we śnie! nie mialem takiej sytuacji z drzewkiem. Sadzonke tej samej odmiany ma kolezanka, zakupiona z tego samego miejsca, pieknie liscie, rosnie w najlepsze.
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 703
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

U mnie po tegorocznym przemrożeniu odbijała prawie dwa miesiące. Też mars. Ale zostawiłem i też myślałem że padają ale ruszył. Myślę że niepotrzebnie przesadzałas.
G2000
100p
100p
Posty: 137
Od: 5 kwie 2020, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

U was też tak masowo orzechy włoskie gubią liście? Mam orzecha, w okolicy jest jeszcze kilka innych i tak z 1/3 liści już z nich opadła. Reszta jest bladozielona, żółciejąca. Na innych drzewach liście normalne i raczej trzymają się mocno. W sumie nigdy nie zwracałem na to uwagi ale chyba połowa września to jeszcze za wcześnie na zrzucanie liści przez drzewa.
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 703
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

To samo. Wymęczone jakieś te drzewa w tym sezonie. Podobnie wiśnie. Mam zdjęcia z ubiegłego roku to stan liści na drzewach jest taki jaki był pod koniec października w ubiegłym roku.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7508
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

Liście masowo opadają , i niespodzianka! Byliśmy pewni, że wszystkie kwiatki męskie wymarzły a jednak na wierzchołku coś niecoś się ostało i teraz wyraźnie widać.
Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 703
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

U sąsiada na wierzchołku też jest kilka. Pewnie przymrozków na tej wysokości nie było. Tylko widać jak sójki skaczą z gałęzi na gałąź żeby jakiś spadł na ziemię. :wink:
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

Chciałabym kupić sadzonki jakichś fajnych odmian. Ten SK08 i Mars marzą mi się, może jeszcze Koszycki. Chciałabym też Późnego Czerwonego, może jeszcze Wiśnicza Czerwonego. Mam nadzieję, że sobie poradzą na piachu (kl.IVb) na mojej wsi. Pisałam do Kozuli, ale dawno jej nie było. Wysłałam zapytanie ze strony "szczepionyorzech", ale też cisza. :( W sumie nie pali się, bo mogę sadzić wiosną również...

Jak i gdzie zamówić 3-4 sadzonki w/w odmian?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”