Doniczkowe kompozycje na balkon i taras od 2008 -

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Ja w ten weekend myślę posiać aksamitkę do gruntu,chyba nie za wcześnie...
Awatar użytkownika
Agnieszka Gie
100p
100p
Posty: 121
Od: 15 maja 2008, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

IzaAla, pięknie Ci kwitły petunie jak na północną stronę. Moje na południowo-wschodniej, ale lekko ocienionej nie wypuszczały kwiatów tylko wyciągały się do słońca. W tym roku spróbuję z begoniami, szczególnie spodobała mi się dragon. Poeksperymentuję też z niecierpkami. Widziałam nowe odmiany gęste i obficie kwitnące, ciekawe czy sprawdzą się w cieniu.
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Agnieszka Gie pisze:IzaAla, pięknie Ci kwitły petunie jak na północną stronę. Moje na południowo-wschodniej, ale lekko ocienionej nie wypuszczały kwiatów tylko wyciągały się do słońca. W tym roku spróbuję z begoniami, szczególnie spodobała mi się dragon. Poeksperymentuję też z niecierpkami. Widziałam nowe odmiany gęste i obficie kwitnące, ciekawe czy sprawdzą się w cieniu.
Sama byłam zadziwiona tymi petuniami.Naprawdę mam od tej strony słońca jak na lekarstwo,za to od południowej - patelnia na maxa.Ja eksperymentować będę w tym roku z goździkami,którym nigdy nie miałam :oops:
ANNA2006
200p
200p
Posty: 430
Od: 17 maja 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODLASKIE

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

A u mnie oprócz bratków jeszcze nic nie jest dostępne:-(
ale może to i dobrze bo strasznie zimno i wietrznie.
Pieniążki wydaję na razie na donice.
Zapisuję się żeby wątek zapamiętać bo wspaniałe widziałam tu kompozycje.
------------------------------
ANNA2006 Kolorowy balkon :wit
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

U mnie na "zielonych rynkach" też jeszcze nie ma kwiatów,choć byłam w sobotę w obi to jest ich sporo,ale takich nie kupuję.Kupiłam też kilka doniczek,choć i tak jeszcze nie wszystkie,bo jeszcze wiklinowe kosze i korytka :tan
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

W marketach są strasznie wymęczone te roślinki, nie kupuję tam. Kupuję u hodowców czy handlarzy na targach cotygodniowych w moim mieście. Kwiaty sprzedają już od dawna, na początku kwietnia już mieli surfinie ale niewielki wybór. Idę zaraz na na miasto co przywieźli dzisiaj :heja Ma być piękny tydzień to może się skuszę i posadzę przed majówką.....zobaczymy.
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Bardzo proszę jeszcze radę ,właśnie mam zamawiać korytka i kosze wiklinowe i tu mam zagwozdkę: czy kupować taki wyściełany folią i od razu do niej ziemia i sadzić kwiaty ,czy bez folii i wsadzić tam doniczkę z rośliną i traktować ją jako osłonkę.
Jak jest lepiej dla kwiatów?
ANNA2006
200p
200p
Posty: 430
Od: 17 maja 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODLASKIE

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Jeśli wstawisz w doniczkach to potrzebujesz też podstawek które zajmują więcej miejsca...
Ja bym zamowiła z folią, na spód keramzyt i dopiero ziemię.
Strasznie mi się podobają takie wiklinowe pojemniki, kosze ale wydaje się że nie są praktyczne i do mniejszych roślin.
Polecałabym jak najgłębsze żeby miały roślinki dużo miejsca na korzonki wtedy będą lepiej rosły.
Pozdrawiam :wit
------------------------------
ANNA2006 Kolorowy balkon :wit
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

ANNA2006 pisze:Jeśli wstawisz w doniczkach to potrzebujesz też podstawek które zajmują więcej miejsca...
Ja bym zamowiła z folią, na spód keramzyt i dopiero ziemię.
Strasznie mi się podobają takie wiklinowe pojemniki, kosze ale wydaje się że nie są praktyczne i do mniejszych roślin.
Polecałabym jak najgłębsze żeby miały roślinki dużo miejsca na korzonki wtedy będą lepiej rosły.
Pozdrawiam :wit
Ja nie potrzebuję ich dużo,bo mam inne-ale,że nie miałam do tej pory wiklinowych a są dosyć modne :wink: i przy okazji baardzo mi się również podobają, bo są niezwykle dekoracyjne to sobie sprawię ze 3 szt, ze 2 takie głębokie kosze i jedno korytko tylko nie wiedziałam właśnie czy z tą folią czy bez. http://images70.fotosik.pl/821/f9d71859a1b00f71m.jpg http://images69.fotosik.pl/821/53d7951ab38e191em.jpg :tan
ANNA2006
200p
200p
Posty: 430
Od: 17 maja 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODLASKIE

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Super są te kosze/donice.Nie dziwię się że chcesz kupić.
Czy są drogie?
------------------------------
ANNA2006 Kolorowy balkon :wit
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Te głębokie kosze to zależy od ich wielkości :15 zł - 40 zł; natomiast korytka :20 zł - 40zł.
ANNA2006
200p
200p
Posty: 430
Od: 17 maja 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODLASKIE

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Hmmm, cena normalna.Chociaż w takiej cenie można też kupić ceramiczne które są praktyczniejsze.
Ale wiklinowe są bardzo urokliwe i z chęcią obejrzę później Twoje nasadzenia . ;:138
------------------------------
ANNA2006 Kolorowy balkon :wit
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Oczywiście,że się pochwalę ;:215 Mam ambitny plan nasadzać w majówkę... choć mam obawy trochę,bo np.dziś u mnie raniutko był jeszcze przymrozek ;:188 A do 15 maja,żeby czekać do ogrodników jest jeszcze tak daleeko i z pewnością nie wytrzymam. ;:204
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”