Krokusy - cebulki

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Krokusy z innymi roślinami

Post »

Ja bym wsadziła tam gdzie berberysy i pięciorniki. One po kwitnieniu i tak niedługo zamrą i nie będzie im przeszkadzało zacienienie przez rozwijające się listki krzewów. gorzej z tą włókniną. Rozumiem, że tam gdzie je Będziesz sadzić włóknina będzie rozcięta, żeby roślinki mogły wyjść?
Sadzenie na rabacie to dobry pomysł, warto posadzić cebulki blisko siebie, wtedy Masz efekt kępy kwiatów. Ja sadziłam na trawniku ale to się nie sprawdza, bo raz, że nie zauważysz i przejdziesz po nich, dwa, że skosisz liście i nie odżywione cebulki zanikną.
Pozdrawiam Lucyna
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Krokusy z innymi roślinami

Post »

Pod krzewami jest idealne miejsce na cebulowe, bo na wiosnę krzewy nie mają liści i dobrze je widać, a latem w czasie spoczynku cebulek jest względnie sucho.Jednak włóknina nie może ich przykrywać, ale dobrym rozwiązaniem jest posadzenie cebulek do płytkich koszyczków, lub doniczek z dużymi otworami np. po chryzantemach, wycięcie kawałka włókniny i wkopanie do ziemi równo z gruntem i lekkie przysypanie cienką warstwą drobnej kory.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Krokusy z innymi roślinami

Post »

Nie polecam sadzenia krokusów pod drzewami/krzewami jeśli liście zostawiamy na zimę jako ściółkę. Ja mam dużo krokusów pod dębami. Wiosną one startując przebijają liście czasem potrafią w takim liściu się "uwięzić". Trzeba zawczasu zdjąć liść z roślinki, bo zamiast zakwitnąć, zamrze.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”