Miłorząb dwuklapowy,m.chiński,m.japoński (Ginkgo biloba)

Drzewa ozdobne
Limetka
100p
100p
Posty: 132
Od: 1 sty 2015, o 23:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Mam pytanko. Potrzebuję pilnie odmiany Horizonontalis. Zakochałam się w niej i muszę ją dostać. Miejsce nad stawem już czeka. ;:138 A może ktoś ma tę odmianę i może powiedzieć jak szeroko rośnie i jak szybko?
doska_
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 7 cze 2012, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Pulpa222 nasiona miałam z dwóch źródeł Florpak i Dendrona.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Limetko, wrzuć w google miłorząb Horizontalis i otrzymasz wszystkie odpowiedzi ;:108 . I tam jest dwukolorowy ;:oj . A to już rarytas.

doska_ - dziękuję Ci za odpowiedź; nawet nie wiedziałam, że tak łatwo je wysiewać.
Ja mam jeden 20-letni, jeden karłowy i jeden 2-kolorowy, ale bez nazwy i nie wiem, jak będzie rósł ;:173 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Limetka
100p
100p
Posty: 132
Od: 1 sty 2015, o 23:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Pulpa, dziękuję Tobie. Na wiosnę muszę kupić tę odmianę, jest mi potrzebna obok oczka wodnego. Gałęzie pięknie będą się odbijały :roll: Chciałabym kupić taką szczepioną, aby można byłoby przejść pod nim i ustawić leżaczek... Uparłam się, mam odłożone pieniążki :D Ma niesamowity pokrój.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Limetko - na wiosnę może już go nie być; to rzadkie okazy. Proponuję zapłacić i odebrać wiosną. Tak będzie pewnie i bezpiecznie. Ja bym tak zrobiła. Zapytaj tylko, jakiej wysokości jest pień, żeby Ci się leżak zmieścił :D .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
bednar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 kwie 2015, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Koleżanki i koledzy,
szukam od pewnego czasu bez skutku Miłorzęba odmiany 'Autumn Gold'. Na razie znalazłem go tylko w szkółkach w USA i Australii. U nas nikt go nie ma. Czy wiecie może skąd wziąć sadzonkę tej odmiany? Ewentualnie rozważam odmianę 'Mieszko I', ale też ciężko to dostać (mieszkam w Krakowie). Proszę o pomoc w znalezieniu tych odmian.
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Rośnie u kogoś na piaskach ? Dużo źródeł podaje ,że potrzebuje żyznej i wilgotnej gleby ale są też takie ,które podają,że dobrze rośnie na piaskach. U mnie 30 cm to lekko użyźniony piach a niżej sam najpierw żółty a później biały piach i zastanawiam się czy jeślibym jeszcze wcześniej przemieszał trochę z kompostem do około 0,5m aby na początek zaopatrzyć w składniki pokarmowe to czy w takich warunkach są szanse na to,że wyrośnie z niego duży okaz.
x-M-k
---
Posty: 371
Od: 23 maja 2014, o 23:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Ja mam podobne podłoże. Wcześniej rósł w zacienionym miejscu i rósł bardzo słabo. Od jesieni ubiegłego roku rośnie w bardzo słonecznym miejscu na glebie jaką opisałeś i radzi sobie o wiele wieeeele lepiej :)
Marcin P
100p
100p
Posty: 191
Od: 29 sty 2013, o 21:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

u mnie rośnie na piasku... na żółtym piasku gdzie trawa nawet słabo rośnie... Powiem szczerze że wątpiłem w sens jego sadzenia tam. wiadomo żyzna gleba jest potrzebna. U MNIE ROŚNIE ZNAKOMICIE... OK 2 Metry przyrostu rocznego to nie jest źle.... Oczywiście podlewam go w miarę często i zasilam nawozami organicznymi... Te ostatnie powoduje tak duży przyrost. Choć rośnie to dziwnie... boczne gałęzie niemal nie rosną a przewodnik rośnie i to całkiem sporo... Polecam każdemu to drzewo. W Tamtym roku posadziłem drobnice jakieś 10cm siewki. na zimę je okryłem słomą i ładnie przetrwały... Coś z nich będzie na pewno...
x-M-k
---
Posty: 371
Od: 23 maja 2014, o 23:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

A to mój. Ma ok 1,8 m Obrazek. Niedawno dopiero rozwinął pąki :)
Atomek44
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 23 lip 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Mam w ogrodzie ginko, które rośnie b. wolno od kilku lat. W tym roku ożyło i zacząłem się obawiać, że wyrośnie z niego wielkie drzewo, którego nie chcę nawet jeżeli ma to nastąpić za 100 lat. Drzewko ma jeden przewodnik, który ma jednak tendencję do wyginania się mimo kilkuletniego palikowania. Zacząłem się zatem zastanawiać czy by nie zapoczątkować tworzenia z niego BONSAI w celu "ujarzmienia" drzewka. W internecie można znaleźć zdjęcia w formie bonsai, ale raczej w doniczkach. Co o tym myślicie?
Marcin P
100p
100p
Posty: 191
Od: 29 sty 2013, o 21:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

To bardzo wątłe drzewo zwłaszcza w młodości.... ja już mam je parę lat i jedynie paliki zmieniam które zgniły... jak w tym roku rozszalała się wichura to myślałem że go złamie... ostatecznie go zgięło jak pałąk... ustawiłem go do pionu i jest ok... Co do bonzai.... O Gustach się nie dyskutuje... Osobiście mi się coś takiego nie widzi, ja mam inną koncepcję... Wszystko ma być duże kolorowe i różnorodne... Ale nie każdy ma tego typu możliwości by wokół domu zorganizować sobie park
Limetka
100p
100p
Posty: 132
Od: 1 sty 2015, o 23:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Mnie też podoba się park. Nie widzę u siebie jakiś karzełków, bonsai co prawda ładny ale przez ile lat można patrzeć na to samo? Odkąd pojawiły się sekatory w sprzedaży, co niektórzy dostali gorączki i tną wszystko. A to takie brzydkie jak wydepilują nadmiernie tuje, drzewa, krzewy, Ale to moje zdanie tylko.
Posadziłam 4 miłorzęby: Fastigiatę, Horyzontalis i dwie zwykłe formy. Fakt wolno rosną ale wiosną im dam kompostu więcej i dolistnego nawozu. Jest to piękne drzewo i nie zamierzam go ciąć. Moje wszystkie drzewka są duże. Miłorząb pięknie wygląda z bukiem pendulą ale tą odmianą zwykłą, dużą. Jesienią to bajka jedno przebarwia się na pomarańczowo a drugie na żółto a pomiędzy trzmielina oskrzydlona przebarwiająca się na mocną czerwień. Nikt nie przechodzi obojętnie, nawet największe ponuraki:-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”