Mech na trawniku

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Zamiast Dolomitu i wapna można zastosować kredę.Działa szybciej od Dolomitu i nie powoduje uszkodzeń jak wapno.W sklepach ogrodniczych jest dostępna kreda granulowana.Ewentualnie Kreda Pastewna-grubo mielona,pakowana po 30 kg. cena 11.00 zł - sprawdzona!!! Do kupienia w punktach sprzedających paszę dla zwierząt.
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

O kredzie jeszcze nie słyszałam...wapnem budowlanym sypałam czy pomogło trudno powiedzieć, ale nie zaszkodziło.
Trzeba sypać późną jesienią i wczesną wiosną aby nie spalić trawy, a na wiosnę jeszcze dolomitem wtedy trawa ładnie rośnie :lol:
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Dolomit stosowany systematycznie skutecznie odkwasza glebę . Dolomit (wapno magnezowe)

Wapno magnezowe stosować należy na wszystkich glebach i pod wszystkie uprawy, w szczególności na glebach lekkich i kwaśnych oraz pod uprawy wymagające zwiększonej ilości magnezu. Dolomit odkwasza glebę dzięki czemu zapobiega m.in. wzrostowi mchu w trawniku!
onyx77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 kwie 2008, o 00:27

Po ilu dniach od posypania mchu dolomitem mozna siać trawe ?

Post »

po ilu dniach od posypania mchu dolomitem mozna siać trawe ?
Awatar użytkownika
iwaszam
100p
100p
Posty: 138
Od: 24 cze 2008, o 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Witam,
u mnie też sprawę mchu załatwił DOLOMIT.Jest on jednocześnie odżywką i dosiewać można od razu-na pewno nie zniszczy nasion
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam - IWA
bobroy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 8 gru 2007, o 14:23

Post »

Odświeżę trochę temat trawnika :-)
Znalazłem na Allegro wertykulator/aerator firmy NAC model YT5151, to jest elektryczne urządzenie z silnikiem o mocy 1400W, ma wymienne wałki. Wygląda na dość solidne urządzenie, choć nie znam się na tym zupełnie. Czy ktoś używa tego konkretnego urządzenia? Ewentualnie jakie inne takie urządzenie polecacie?
Tej samej firmy mam kosiarkę spalinową i używaną z powodzeniem przez ponad 10 lat.
Sądzę, że najlepszy na moją mocno zapuszczoną działkę byłby z mocnym silnikiem spalinowym, ale za drogo to kosztuje :-( A działkę mam dużą, 1300m2, powiedzmy, że do obsłużenia jest ok. 1000m2

I jeszcze jeśli chodzi o dolomit. W jakiej ilości go wysypywać? Jak gruba warstwa powinna być?
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

Troszkę zacharujesz to elektrycznę urzadzenie na 1000m trawnika a gwarancja na pewno nie obejmuje niewlasciwego uzytkowania. No chyba ze bedziesz to robił przez wiele dni i dasz mu odpocząć.
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
teli
200p
200p
Posty: 284
Od: 17 paź 2008, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze.6b Płock między torami

Post »

Póżną jesienią posypać trawę z mchem wapnem , a wczesną wiosną dolomitem , a w sezonie , ustawić nóż w kosiarce troszkę wyżej , przy koszeniu trawy .
Carpe Diem...
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Po co wiosną dolomit, skoro jesienią wapno?
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
carterka
500p
500p
Posty: 886
Od: 29 sie 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Karniowice koło Krakowa
Kontakt:

Post »

Mam pytanie, zakupiłam dolomit na mech na trawniku, ale niestety dzisiaj dopiero przeczytałam ten wątek :(. czy mogę zastosować go teraz? Czy lepiej nie?
Pozdrawiam
Agata
Pozdrawiam Agata
mój wątek - Moja zieleń
Awatar użytkownika
teli
200p
200p
Posty: 284
Od: 17 paź 2008, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze.6b Płock między torami

Post »

Ewelina pisze:
Basia Tel pisze:Póżną jesienią posypać trawę z mchem wapnem , a wczesną wiosną dolomitem , a w sezonie , ustawić nóż w kosiarce troszkę wyżej , przy koszeniu trawy .
Po co wiosną dolomit, skoro jesienią wapno?

Wapno...by ziemię , nie skwasiła zima
Dolomit , to nie tylko wapno , to i wszystkie wit..jak się ma dużo iglaków, to wiadomo.......
Carpe Diem...
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Dość oczywiste , ale dla mnie nadal trochę bez sensu. W lutym wapno, by odkwasić glebę. W marcu wertykulacja trawnika i po niej wieloskładnikowy nawóz z dużą zawartością AZOTU ( nawóz " startowy" do trawy).
Dolomit ma głównie związki wapnia i magnezu(ponad 50%). Skład chemiczny: CaO 30,41%, MgO 21,86%, CO2 47, 73%; domieszki: Fe, Mn, Co, Pb, Zn.

Ale próbować możesz każdej metody , bo Twój trawnik to Twój wybór.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
teli
200p
200p
Posty: 284
Od: 17 paź 2008, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze.6b Płock między torami

Post »

No to jak ty to widzisz ....by nie było mchu....... :?: :?: :?:
Pisałam o przedzimowym wapnowaniem.....
Carpe Diem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”