Aneks czy oddzielna kuchnia

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

Zaproszę Was do siebie. Kuchnię mam tzw. odkrytą, ale od kilku lat główkuję, jak tu trochę zabudować, żeby nie było tak na widoku. Są dobre strony takiej otwartej kuchni, nie muszę np. przerywać rozmowy z gośćmi, jak idę pomieszać w garkach, ale włączony telewizor przeszkada siedzącym w pokoju i odwrotnie. Zapachy też mimo pochłaniacza, do pokoju wędrują. Na końcu kuchni mam spiżarnię, gdzie mogę szybko schować np. nieumyte garnki jak napadną mnie niespodziewani goście...
Przy okazji zerknijcie na parkiet. Trafiłam na super fachowców. Nie ma ani jednej szpareczki i od lakierowania minęło 5 lat, a jeszcze błyszczy. Gości nie wciskam w kapcie, wszyscy chodzą w butach - to nie muzeum. Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Krysia
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 164
Od: 15 paź 2006, o 00:07
Lokalizacja: Działkolandia-Śląsk

Post »

Rzeczywiście, twój parkiet jest bardzo ładny.
Ale to chyba zależy od materiału z jakiego jest zrobiony,mówię o drzewie,jak było suszone,czy długo leżakowało,a może było suszone w suszarni.W każdym razie miałaś szczęście.A mowię to dlatego ,że mieszkałam w mieszkaniu gdzie parkiet był położony ponad 30 lat temu.Ale od samego początku były z nim kłopoty.W jednym miejscu albo się wybrzuszał,a w drugim szpary takie ,że palec spokojnie w nie wchodził.Nie pomagały poprawki,naprawy ,w końcu zerwany i położony nowy.Też nic z tego.Nareszcie został zupełnie usunięty.Położono deski, i od tej pory spokój.To było mieszkanie mojej mamusi.
Pozdrawiam Krysia
Jeśli wymagamy od życia zbyt wiele,zwykle nic nie dostajemy.
Krysia
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 164
Od: 15 paź 2006, o 00:07
Lokalizacja: Działkolandia-Śląsk

Post »

Jeszcze o otwartej kuchni.
Moja koleżanka także miała otwartą kuchnię i tak jak tobie zaczęło trochę przeszkadzać.Wpadła więc na pomysł: by zupelnie nie oddzielać się od gości,przy końcu kuchni ustawiła dość wysoki regał ,do samego sufitu.A na nim postawiła mnóstwo kwiatów,wiszących stojących,takich które z czasem się pięknie rozrosły.Ślicznie to wygląda,i ma plusy.Goście ją słyszą,ale nie widza co robi w kuchni.I nie widac tego calego bałaganiku kuchennego.Poza tym zapachy z kuchni też tak łatwo nie przedostają się do saloniku.
Pozdrawiam Krysia
Jeśli wymagamy od życia zbyt wiele,zwykle nic nie dostajemy.
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

Krysia pisze:Wpadła więc na pomysł: by zupelnie nie oddzielać się od gości,przy końcu kuchni ustawiła dość wysoki regał ,do samego sufitu.A na nim postawiła mnóstwo kwiatów,wiszących stojących,takich które z czasem się pięknie rozrosły.
Podpowiedz mi trochę, jak wygląda ten regał? To są tylko półki, odkryte z dwóch stron? Myślałam o czymś podobnym, ale trudno mi to sprecyzować. Nie chciałabym budować ścianek, bo to znów cała rewolucja w domu, a na to nie mam ochoty. :wink:
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Mój parkiet leżakował w każdym pokoju ponad rok aby się przyzwyczaił do waruków w jakich mu przyjdzie przebywać :D
Został położony bardzo misternie i pomalowany czterema wartwami lakieru.
Leży już 14 rok. Goście chodzą w butach a wnuczek jak był mały to go maltretował swoimi zabawkami.
Są drobne rysy na lakierze po tylu latach, ale jeszcze nie mam zamiaru go cyklinować.
Wszyscy się dziwią, że po tylu latach ma się tak dobrze.
Krysia
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 164
Od: 15 paź 2006, o 00:07
Lokalizacja: Działkolandia-Śląsk

Post »

Tak Alu,to są najzwyklejsze półki odkryte z obu stron. Dość szerokie ok.50 cm.A może to głębokość. Ustawione do samego sufitu.
Pozdrawiam Krysia
Jeśli wymagamy od życia zbyt wiele,zwykle nic nie dostajemy.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Krysia pisze:Jeszcze o otwartej kuchni.
Moja koleżanka także miała otwartą kuchnię i tak jak tobie zaczęło trochę przeszkadzać.Wpadła więc na pomysł: by zupelnie nie oddzielać się od gości,przy końcu kuchni ustawiła dość wysoki regał ,do samego sufitu.A na nim postawiła mnóstwo kwiatów,wiszących stojących,takich które z czasem się pięknie rozrosły.Ślicznie to wygląda,i ma plusy.Goście ją słyszą,ale nie widza co robi w kuchni.I nie widac tego calego bałaganiku kuchennego.Poza tym zapachy z kuchni też tak łatwo nie przedostają się do saloniku.
Fajny pomysł z tym regałem. :) Ja zostawiłam sobie fragment ścianki i własnie za nią trzymam swój bajzel :lol: .
Dziś zrobiłam nieco dokładniejsze fotki tego podziału. Może nie wygląda to super extra ale powierzchnia nie pozwala na zbytnie kombinacje :? Obrazek Obrazek
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Bardzo pomysłowo i na prawdę ładnie.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

wszystko zależy od wielkości mieszkania/domu.
Małe mieszkanko - aneks
duże mieszkanie - kuchnia
dom - pokój kuchenny.
Cyganie rozwiązali to fantastycznie.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21764
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Tzn,jak rozwiązali to Cyganie?
:wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
martas

Post »

I co to jest pokój kuchenny? :roll:
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

martas pisze:I co to jest pokój kuchenny? :roll:
To się fachowo aneks nazywa. :lol:
martas

Post »

Małe mieszkanko - aneks
duże mieszkanie - kuchnia
dom - pokój kuchenny
czyli:

Małe mieszkanko - aneks
duże mieszkanie - kuchnia
dom - aneks
:?: :?: :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”