Klon palmowy-choroby,problemy w uprawie

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
blackraiders
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 6 wrz 2012, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Klon Palmowy Atropurpureum

Post »

na słonecznym stanowisku rośnie
Awatar użytkownika
Ivona44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 31 mar 2013, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Klon Palmowy Atropurpureum

Post »

a może, to była inna odmiana jednak, tylko już jesiennie przebarwiona? stare numery - zadzwoń do szkółki - ja mam Atropurpureum i od razu liście są czerwone - a rośnie w półcieniu :roll:

-- 1 cze 2013, o 08:14 --

najlepiej będzie, jak wrzucisz zdjęcie, "znawcy" ocenią :D
Pozdrawiam, Iwona.
focoos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 maja 2017, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Atropurpureum zielenieje i nie chce rosnac

Post »

Czesc,

Chcialam sie Was poradzic w sprawie klona Atropurpureum, ktory mam od poczatku maja. Klon, ktory poczatkowo byl czerwony zezielenial mimo tego, ze stoi w slonecznym miejscu (poludniowy zachod). Dodatkowo jest w kwasnej i przepuszczalnej ziemi, jest czesto podlewany (nie przelewany) oraz nawozilam rosline preparatem do iglakow plus Florovit. Nie mam juz pomyslu co zmienic. Dodatkowo zauwazylam ze nowe liscie niestety nie rozwijaja sie lecz na pewnym poziomie usychaja? Prosze spojrzcie na zdjecia i ocencie.
Z gory serdecznie dziekuje za wskazowki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A tak wygladal na poczatku
Obrazek

Patrycja
Awatar użytkownika
yakuz35
100p
100p
Posty: 103
Od: 21 sie 2010, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Klon palmowy-choroby

Post »

Cześć.
Mojemu klonowi najwyraźniej coś dolega.
Listki zaczęły czerwienieć, zasychać na końcach.
Stoi w miejscu zacienionym, podłoże: akadama + lawa czerwona. Tuż obok drzewka stoi duża micha z wodą (ma zwiększać wilgotność powietrza).
Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczny.

Obrazek
daniel2237
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 lip 2017, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Klon palmowy-choroby,problemy w uprawie

Post »

Proszę pomózcie od 3 miesięcy zajmuje się klonami palmowymi mam już ich 8 w swoim ogródku lecz niestety od 3 dni zaczęły po prostu umierać nie wiem co im dolega przegladalem forum lecz nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania musze zaznaczyć ze pare dni temu podlałem je obficie poczym nastapil 1dniowy ulewny deszcz czy moglem je przelac ? także wykonałem oprysk wody zmydlem żeby zwalczyć male gąsieniczki które pozywialy się młodymi pedami wszystkie te zdarzenia nastapily przez ostatnie 3 dni. Bardzo proszę o poradę, załączam zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


- ---28 lip 2017, o 12:14---

Załaczam kolejne zdjęcia mam nadzieje ze pomoga w zdiagnozowaniu problemu. Jeszcze raz proszę o pomoc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Klon palmowy-choroby,problemy w uprawie

Post »

Skoro wszystkie chorują to widocznie masz nieodpowiedni, słabo odprowadzający nadmiar wody, gliniasty i zbyt wilgotny grunt.Nic z tym nie zrobisz, klony wymagają gleb przepuszczalnych.
daniel2237
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 lip 2017, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Klon palmowy-choroby,problemy w uprawie

Post »

Klony byly posadzone na uwczesno posypanej ziemi doniczkowej w roznych odstepach czasoWych lecz zaczeczaly umierac w tym samym czasie czy monza przypuszczac atak jakiegos grzyba? Czy przesadzanie dslo by jakis rezultat???? Czy da sie je jeszcze uratowac?Prosze o porade
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Klon palmowy-choroby,problemy w uprawie

Post »

Ja pytałam jaki tam jest grunt rodzimy, bo to ma znaczenie, a nie to, że podsypano jakiegoś podłoża z woreczka w trakcie sadzenia, czy z wierzchu po posadzeniu.Jeżeli np. pod korzeniami jest zbita glina, lub coś podobnego, to klony nie będą dobrze rosły.
daniel2237
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 lip 2017, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Klon palmowy-choroby,problemy w uprawie

Post »

tak zgadza się podłoze jest kiepskie i to tego bez drenażu , można powiedzieć ze jest coraz gorzej z nimi :(
czy jest jeszcze jakas szansa je uratować mysle o zmianie podłoza ??
co robic ??
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Klon palmowy-choroby,problemy w uprawie

Post »

Jak masz ciężkie podłoże to jedynym wyjściem jest posadzenie na rabacie podwyższonej i wykonanie drenażu pod nimi.
daniel2237
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 lip 2017, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Klon palmowy-choroby,problemy w uprawie

Post »

ok rozumiem ale Czy to oznacza ze mam zacząc od nowa i posadzić nastepne klony na stosownym podlozu i spisać już posadzone na straty ???czy można jeszcze je uratować Przesadzajac je na uwczesnie przygotowne nowe podłoze ??
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Japanese Maples

Post »

Witam,

Mam parę odmian Acer Palmatum(japanese Maple) mam już je od dłuższego czasu, niestety ostatnio mało się nimi zajmowałem bo przeprowadziliśmy się do nowego domu i musiałem zająć się innymi rzeczami, no i trochę podupadły na zdrowiu, do tego mieliśmy w Irlandi napad zimy pod koniec Marca(z dużą ilością śniegu) no i teraz duża czasc gałęzi obumarła - na razie ich nie obcinałem bo miałem nadzieje że może coś jeszcze wykiełkuje ale nic z tego :(
do tego wydaje mi się że zaczęły chorować, prosiłbym o rozpoznanie co to i jak się za to zabrać, zdjęcia roślin wraz z pniami poniżej
Acer 1
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Acer 2
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Acer 3
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do tego mam też jaśmin który też nie wygląda za dobrze i wiśnie wydaje mi się że coś je bierze
Wiśnia:
Obrazek
Obrazek

Jaśmin:
Obrazek
Obrazek

Z góry dziękuję za odpowiedź
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Klon palmowy-choroby,problemy w uprawie

Post »

Wymagają przesadzenia do gruntu.Klonom wymienić wierzchnie podłoże, a może wymiana donic, musisz ocenić po wyjęciu ze starych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”