W.o...Muzyce, którą lubię...

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: W.o...Muzyce, którą lubię...

Post »

To ja całkiem z innej beczki :roll: moją ulubioną od lat wokalistką jest Sade.
Cóż tu więcej dodać :uszy
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: W.o...Muzyce, którą lubię...

Post »

Nie przesadzaj Locutus, o Vader i Behemoth to głośno było cały czas . Jak ktoś szukał to znalazł. Muzyka ta jest raczej niszowa i trudno ,żeby wieczorem w tiwipiłan po dobranocce puszczać co wieczór. Jest "kultura" masowa , którą dają po oczach ile się da i gatunki niszowe. Dlatego niszowe ,że nie tak popularne. Może i dobrze, zmusza nas to do wysiłku umysłowego i zwoje pracują. Podobnie jest z muzyką poważną , tzw. krainą łagodności , czy kabaretem , o innych nie wspomnę. Był kiedyś duet fortepianowy "Marek i Wacek". Świetne wirtuozerskie wykonania i też koncertowali gdzie się da , a w kraju rzadko. Ale jak ktoś płytę zdobył , albo nagranie z koncertu. Jaki to był rarytas :D . Ja tam się cieszę ,że niektóre ulubione przeze mnie gatunki , czy wykonawcy nie są zbytnio eksploatowani. A swoją drogą fajnie byłoby zobaczyć kolesia , wracającego sądząc po stroju z treningu, a przez drzwi jego Bolidu Młodzieży Wiejskiej, z końca ubiegłego tysiąclecia słychać by było głęboki bas :umpss, umpss, umpss i.......... Marek Grechuta :;230 .

I gdybym ja był na tej drodze
naocznym świadkiem teo zgrzytu
jak jestem facet niepijący
pół litra wypiłbym , z zachwytu. ;:224

A jeśli chodzi o Chilren of Bodom , to świetnie się ich słucha chociażby z teo powodu ,że Alexi i Jaska są po szkole muzycznej. Jaska nawet na waltorni w orkiestrze grał. Chciałbym tego posłuchać :D . A tak poważnie , to słychać ,że fachowcy a nie kumple z garażu , którym w prezencie gitarę i gary babcia na imieniny kupiła.
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: W.o...Muzyce, którą lubię...

Post »

Witajcie,
Tak sobie słucham muzykę w kuchni i pomyślałam o was. Muzyka, jaka by nie była to, to ma coś w sobie ze nas unosi i czujemy się lepiej.
ja bez muzyki nie mogę żyć ... :D
Na metalu się nie znam miałam swój okres "Metallica" , jak widziałam Jamesa to mi się nogi mi się uginały. :;230
W "One " Lokiego to chyba jeszcze gra nie zapomniany Cliff Barton. Dla mnie jedna z niezapomnianych piosenek Metallica to Enter Sandman czy The Unforgiven
Jakiś czas temu w telewizji widziałam genialny reportaż który miał być filmem z trasy koncertowej Metallica, skończyło sie na krzykach, trzaskaniem drzwiami odwykiem Jamesa. Po chyba roku nowy basista został zwerbowany: Robert Trujillo.
No to tyle co wiem o metalu , hihi, no może jeszcze AC/DC , czy Kiss . A zaliczają się do metalu ?

Cos z lżejszego dla ucha.
Moja wielka M jest Eddie Vedder i Pearl Jam i ich genialny album "once" do dziś kiedy jestem sama w samochodzie po "kółku graniastym" puszczam sobie "Jeremy" czy "Even Flow"
Jejku o mało nie zapomniałabym o Faith No More i evidence i super albumie Angel Dust .
Dla anegdoty dodam ze mam przyjaciółkę fankę Mika Pattona , taka prawdziwa. Nie było by nic w tym dziwnego tyle ze ma ona córkę prawie 18 letnia. Chodzą one na koncerty razem i dziewczyna wali w perkusje jak mało kto hiihi . Obie tak wrzeszczą ze nie wiem co , na pewno ich filmiki z koncertów jeszcze są na you....

Jest tez Red Hot Chilli ... i Under The Bridge . Cliff Martinez perkusista grupy W latach 80, opuścił grupę by zając się komponowaniem muzyki do filmów takich jak Seks, kłamstwa i kasety wideo, Traffic, więcej czadu czy Solaris gdzie użył instrumentu braci Baschet: mojego ukochanego kryształu. http://www.youtube.com/watch?v=JPNDrsZ2MAE
No i jak go nie kochać ??????

A tak mówiąc - pisząc :wink: , jak i czyja muzyka z filmów utkwiła wam w pamięci ?? I tak ogólnie czy zwracacie uwagę kto skomponował muzyke ?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: W.o...Muzyce, którą lubię...

Post »

Jasne, że zwracamy uwagę!!! Niech się wstydzą i żałują ci, którzy wychodzą z kina PRZED napisami...

Ennio Morricone

- The Legend Of 1900 - oglądałam z pięć razy, może dziesięć, nadal w pełnym zachwycie...
- Malena - pięknie było oglądać, pięknie było słuchać...
- Once Upon a Time in America - klasyka
- For A Few Dollars More - staroć, ale jakże stylowy
- Misja - kolejny film do oglądania raz na rok...
- Zawodowiec - film zapomniany, ale muzyka broni się nadal
- The Good, The Bad & The Ugly - kolejny klasyk
A to znacie? - Ennio Morricone & Nino Rota - Mandolina Theme
I jeszcze polski akcent: muzyka do filmu "Karol - papież, który pozostał człowiekiem" i "Karol - człowiek, który został papieżem".

Nie wiem, czy jest sens wyszukiwać linki, bo jest tego strasznie dużo, człowiek napisał mnóstwo świetnej muzyki, (większość właśnie do filmów - ponad 450 sztuk!!!.
Oto rozpiska:
- http://www.filmweb.pl/person/Ennio.Morricone
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: W.o...Muzyce, którą lubię...

Post »

Piotrek T pisze:Nie przesadzaj Locutus, o Vader i Behemoth to głośno było cały czas .
Gdzie? W Metal Hammerze? :;230

Mam na myśli ogólnodostępne media. A tam było cicho, nie licząc wywiadów z wokalistami u Kuby Wojewódzkiego. W każdym razie do czasu związku Nergala z Dodą ? bo teraz to Nergal straszy z każdego pisemka plotkarskiego.
Piotrek T pisze: Jak ktoś szukał to znalazł. Muzyka ta jest raczej niszowa i trudno ,żeby wieczorem w tiwipiłan po dobranocce puszczać co wieczór.
Nie chodzi mi o to, żeby ich teledyski leciały na okrągło w TV. Ale miło by było, gdyby zamiast rozpisywać się o występie Edyty Gumiak dla Polonii amerykańskiej, polskie media chociaż wspomniały, że np. ?Evangelion? Behemotha zostało uznane za najlepszą płytę deathmetalową roku 2009. w wielu krajach.

Skoro Norwedzy mogą być dumni z sukcesu Dimmu Borgir, niezależnie od tego, jaką muzykę sami lubią, Polacy mogliby być dumni z sukcesu Vadera czy Behemotha. Mogliby ? ale nie są, bo w większości ? dzięki ostracyzmowi mediów ? w ogóle o tym sukcesie nie wiedzą.
Piotrek T pisze: (...). A swoją drogą fajnie byłoby zobaczyć kolesia , wracającego sądząc po stroju z treningu, a przez drzwi jego Bolidu Młodzieży Wiejskiej, z końca ubiegłego tysiąclecia słychać by było głęboki bas :umpss, umpss, umpss i.......... Marek Grechuta :;230 .
Widziałem już dwie, jeszcze lepsze akcje.

Akcja pierwsza. Wsiada dres do BMW. Odpala silnik, włącza radio i co słyszę? Nie, nie żadne umc-umc-umc-umc, lecz ?Davidian? Machine Head. Szczęka opadła mi na chodnik.

Akcja druga ? idę uliczką z zabudową jednorodzinną i z daleka już słyszę ?The Number of The Beast? Iron Maiden. Spodziewam się zobaczyć jakąś imprezę metaluchów, a co widzę, gdy zbliżam się do źródła muzyki? Młodzież w trójpasiastej odzieży sportowej robiącą sobie grilla. Zaś muzyka również dobywała się z wehikułu o przyciemnianych szybach, który najwyraźniej robił im za zestaw hi-fi na tej imprezie. :;230
Piotrek T pisze: (...) A tak poważnie , to słychać ,że fachowcy a nie kumple z garażu , którym w prezencie gitarę i gary babcia na imieniny kupiła.
Podobnie było z Decapitated. Jak się dowiedziałem o śmierci Witka i kalectwie Kovana, to aż zawyłem z rozpaczy. No ale w lipcu widziałem ich w odświeżonym składzie na koncercie w Paryżu i ich nowy, austriacki perkusista daje radę, jest równie dobry co Witek (tyle że trochę daleko go szukali, LOL).
gosia22 pisze:(...) Dla mnie jedna z niezapomnianych piosenek Metallica to Enter Sandman czy The Unforgiven
W sumie na czarnym albumie ? moim przynajmniej zdaniem ? kończy się Metallica, którą znam i lubię. Potem długo, długo, odstawiali komercyjne, cukierkowe granie, eksperymentowali z nu-metalem i wreszcie szczęśliwie na ostatnim albumie, ?Death Magnetic? raczyli wrócić do muzycznych korzeni. W każdym razie pierwszy raz tego albumu zaczynałem słuchać z obawą, a skończyłem słuchać zachwycony. :-)
gosia22 pisze: (...) No to tyle co wiem o metalu , hihi, no może jeszcze AC/DC , czy Kiss . A zaliczają się do metalu ?
Raczej bym to nazwał hard rockiem. :-) Ale hard rocka też zdarza mi się słuchać ? zwłaszcza starego Black Sabbath, jeszcze z Ozzym Osborne?em na wokalu.
gosia22 pisze: (...) A tak mówiąc - pisząc :wink: , jak i czyja muzyka z filmów utkwiła wam w pamięci ?? I tak ogólnie czy zwracacie uwagę kto skomponował muzyke ?
Generalnie niespecjalnie zwracam uwagę na muzykę filmową... No chyba, że coś mnie naprawdę zachwyci ? jak np. muzyka w ?Requiem for a Dream? Darrena Aronofsky?ego... Ale oczywiście nie mam zielonego pojęcia, kto tę muzykę skomponował, LOL.

Pozdrawiam serdecznie!
LOKI
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W.o...Muzyce, którą lubię...

Post »

The legend of 1900 to też jeden z moich ulubionych filmów

a ja nie byłabym sobą gdybym nie wrzuciła "gitarowego" motywu
Crossroads - świetny film (jeśli ktoś lubi bluesa) no i występuje Steve Vai..
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: W.o...Muzyce, którą lubię...

Post »

Locutus pisze:Ale oczywiście nie mam zielonego pojęcia, kto tę muzykę skomponował, LOL.
Kronos Quartet (fantastyczny zespół!) oraz Clint Mansell.
pozdrawiam
Aneta
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W.o...Muzyce, którą lubię...

Post »

Przypomniałam sobie jeszcze w kontekście Ennio M..

Strange z filmu frantic
wykonywane przez Greace Jones skomponowane wcześniej przez A. Piazzole jako Libertango
świetny film świetna muzyka Greace Jones i Ennio Morricone

a ja lubię jeszcze muzykę Mohikanina i Fortepian, Vabank i Conquest of paradise, Czas apokalipsy i ..
oj dużo tego :)
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: W.o...Muzyce, którą lubię...

Post »

liska pisze:(...) a ja lubię jeszcze muzykę Mohikanina (...)
Ach, ?Ostatni Mohikanin?? Rzeczywiście muzyka tam była niesamowita, cudownie współgrała z prezentowanymi obrazami. I najwyraźniej nie tylko mnie zachwyciła, bo krakowski zespół grający industrial death metal ? Thy Disease ? nagrał nawet cover soundtracka (znajduje się na albumie ?Cold Skin Obsession?, pod tytułem ? a jakże by inaczej ? ?The Last of the Mohicans?).

Pozdrawiam!
LOKI
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: W.o...Muzyce, którą lubię...

Post »

liska pisze:a ja lubię jeszcze (...) i Conquest of paradise,
A już ten utwór Vangelisa, grany w momencie wychodzenia z portu okrętów Kolumba, jest tak niewiarygodny że mogę go słuchać na okrągło. Taka potęga połączona z nadzieją , nawet nie z nadzieją, ale pewnością wręcz. Równać się ztym może chyba tylko chór Aleksandrowa i stare pieśni towarzyszące wymarszom armii . :D
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: W.o...Muzyce, którą lubię...

Post »

A to rozpoznajecie?
- http://www.youtube.com/watch?v=2AzEY6Zq ... re=related

Najlepszy film tamtego roku ;:224 Z najlepszą muzyką... Szkoda, że nikt tego nie powtarza w tv, szkoda...

(obejrzałam go z dziesięć, czy dwadzieścia razy, a mogłabym pewnie i więcej!!!)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: W.o...Muzyce, którą lubię...

Post »

Witam gorąco wszystkich muzycznych fanów :tan

Nalewko ta piosenka kojarzy mi się z filmem "Macadam Cowboy" , i jak śpiewa Harry Nilsson
Everybody's talking at me.
I don't hear a word they're saying,
Only the echoes of my mind.

Mnie tez się zdarza ze ludzie do mnie gadają, a duchem jetem gdzie indziej. uuuuuuuu, tak śpiewa uuuuu ;:224

Ja w końcu wybrałam się do kina, widziałam ostatniego Harrego Pottera. I ciągle uważam ze muzyka jest genialna ! Tak samo myślę o Indianie Jones czy Gwiezdnych wojnach.

Pod choinkę dostałam cd Michael Bouble . Zobaczcie jak przerobił piosenkę Muse , w stylu Sinatry. osobiście uważam ze nikt do piet nie dorośnie Muse ;:224 , ale nowa wersja jest nie zła.

http://www.youtube.com/watch?v=Edwsf-8F3sI


Nigdy chyba nie wspomniałam o francuskiej muzyce ? jak by nie było Francuzi tez śpiewają , nie tylko Piaf czy Joe Dassin. :D

Bardzo lubię Camille, linki podaje gdyż jak ktoś by chcial posłuchać to nie musi szukać. to właśnie Ona śpiewała piosenkę do filmu "Ratatouille"

http://www.youtube.com/watch?v=p_hdmt4vpBo

Słucham tez Benabar Grande Sophie czy Julien Dore . Ten ostatni to dla mnie fenomen, wygrał takiego "idola" dużo ludzi go nie lubi gdyż go biorą bardziej za komika niż piosenkarza. Ja bardzo lubię jego humor i muzykę którą tworzy.

W programie przerobił wersje piosenki Britney Spears ,

http://www.youtube.com/watch?v=p_hdmt4vpBo

tutaj spiewa Coeur de Pirate - Pour un infid?le. Oj jaki on jest super ;:224 :;230


http://www.youtube.com/watch?v=heI6UT55ZZ0

Do dobrego nadchodzącego nowego roku !!!! I pięknej niezapomnianej muzyki !!!!!
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: W.o...Muzyce, którą lubię...

Post »

Z muzyki francuskiej lubię Henri Salvadora (np. http://www.youtube.com/watch?v=lNtT6iVUy7E ), także z powodu jego zasług dla petanque :wink:
pozdrawiam
Aneta
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”