Siewki przypołudników !

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Betix75
50p
50p
Posty: 87
Od: 16 wrz 2007, o 16:34
Lokalizacja: wielkopolska

Siewki przypołudników !

Post »

Witam :)

Poniżej moje siewki przypołudników. Jestem przerażona wyszedł mi niezły gąszcz. Powinnam je teraz popikować na paletę pojedyńczo lub kępami (zdjęcie palety również pozniżej) czy poprzerwywać i wysadzić do gruntu ? Poradźcie coś. Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tego na co za późno, tego szkoda...
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Z miłą chęcią również przeczytam coś na ten temat :) Mam to samo 3 doniczki pełne siewek i zastanawiałam się co dalej...? pikować takie maleństwa??
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
niezapominajka567
100p
100p
Posty: 152
Od: 13 mar 2007, o 18:19
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ja posiałam znacznie rzadziej, ale pomimo tego tak długo jak się da nie będę ich pikować, bo czytałam kiedyś, że przypołudniki nie lubią być pikowane i przesadzane. Ale nie są to informacje poparte doświadczeniem :lol: bo to mój pierwszy sezon z przypołudnikami.
Aneta
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Ja dzisiaj przepikowałam swoje siewki przypołudnika. Muszę stwierdzić,że była to "zegarmistrzowska robota" ale zrobiłam :) teraz zobaczę co bedzie z nimi dalej i z pewnościa napiszę :D
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13449
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siewki przypołudników !

Post »

I co powiecie o przypołudnikach i ich pikowaniu ?
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2810
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siewki przypołudników !

Post »

Chyba muszę posiać w końcu - tylko gdzie... wczoraj zwolniła mi się jedna doniczka po pikowaniu ostrej papryki :)
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Siewki przypołudników !

Post »

I nic dziwnego bo w paczce jest około 1500 szt :D Ja w zeszlym roku nie pikowałam tylko potraktowalam jak lobelię, przesadziłam ostrożnie małymi kepkami a nie pojedyńcze roślinki. Bardzo fajnie sobie poradziły. Tylko kwiatków sie nie doczekałam po psica wygrzebała sobie miejsce na legowisko tam gdzie były posadzone :evil:
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
botanik1
200p
200p
Posty: 274
Od: 21 lut 2009, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 7a

Re: Siewki przypołudników !

Post »

A ja wysieję w maju bezpośrednio do donic i korytek (podobnie jak portulakę). Nie mam już miejsca na parapetach. :lol:
Awatar użytkownika
kaaj
500p
500p
Posty: 761
Od: 26 mar 2007, o 18:04

Re: Siewki przypołudników !

Post »

wczoraj popikowałam moje maleńkie przypołudniki, a jak maja się Wasze ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”