Świerk identyfikacja

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
ros
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 477
Od: 11 gru 2007, o 15:33
Lokalizacja: opolskie/ Warszawa

Post »

1. wygląda na daglezję, jednakże zdjęcie szyszki jest niewyraźne i głowy nie dam
2. prawdopodobnie jodła arizońska
3. jakiś świerk
4. tak jak stwierdził chwaścik
Roman
Grzegorz B

Post »

Dziękuję za odpowiedź :D A czy daglezje mogą być takie "zwisłe" :roll: Ja się do tej pory spotykałem tylko z takimi ładnymi "sztywnymi" :?:
Harryangel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 246
Od: 24 cze 2007, o 00:24
Lokalizacja: Suwałki

Post »

1 to na pewno nie daglezja. Na szyszce nie ma wystających łusek wewnętrznych. To jakiś świerk, być może Brewera albo jakaś forma serbskiego, na co wskazywałyby dwa białe paski na igłach.
Pozdrawiam
Krzysiek
Arleta
50p
50p
Posty: 69
Od: 10 maja 2008, o 19:13
Lokalizacja: poznańskie

Post »

To z pewnością nie jest daglezja :D

Moja daglezja wygląda tak:

Obrazek

Pozdrawiam
Zapraszam na spacerek po moim ogródku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=13523" onclick="window.open(this.href);return false;
Arleta:))
Grzegorz B

Post »

Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości, jakoś nie mogłem się przekonać do tej daglezji. Świerk mi bardziej pasuje, ale jeszcze się nie spotkałem z takim, który ma tak zwisłe pędy przy wysokości około 2 m :roll:
Michal_Gdynia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 28 maja 2008, o 22:44

Post »

szczepiona to na 99% świerk serbski, Picea omorika 'nana'
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Post »

Mało się znam na świerkach, ale dzięki za podpowiedź. Poszukam, poszperam, porównam :D
Pozdrawiam
tomek81c
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 mar 2007, o 13:30
Lokalizacja: Łomża, pn.-wsch. mazowsze

Świerk, ale jaki...

Post »

Witam,

parę mcy temu zakupiłem przez internet sadzonkę świerku Brewera, dostałem coś takiego:

Obrazek

dodam, że:
1) igiełki mają 8-13 mm długości,
2) są zielone, żadnych paseczków nie zauważyłem (1mm szerokości).

Pare dni temu byłem w okolicznej szkółce i widziałem prawdziwe świerki Brewera, nijak podobne do mojego okazu.
Oczywiście napisałem do szkółki, żeby Pani powiedziała mi co kupiłem, ponieważ nie wiem czy wybrałem dobre stanowisko dla tego drzewka, ale jak to ma miejsce przy zakupach internetowych, Pani stwierdziła, że na pewno wysłali ś. Brewera itp. itd. - darowałem sobie z nią rozmowę, chociaż nawet mi nie chodziło o zwrot pieniędzy. Nie ważne - może mi ktoś pomóc w identyfikacje tego świerka?
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3024
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Nic, co znam, nie pasuje na 100% do Twojego świerka. To coś "pachnie" mi Picea likiangensis; ale głowy nie dam.
tomek81c
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 mar 2007, o 13:30
Lokalizacja: Łomża, pn.-wsch. mazowsze

Post »

Paweł: może to ci pomoże - w ofercie ze świerków mają (chyba nie sprzedali mi czegoś spoza oferty):
-Picea abies Formanek
-Picea glauca Echiniformis
-Picea schrenkiana
-Picea wilsonii (ale odpada bo mój nie miał żółtych przyrostów)
-Picea glauca
-Picea rubens
tylko, że za mało siedzę w temacie, ponieważ żadne z w/w drzewek/krzewów nie pasuje mi do mojego okazu...

ps. możesz mi podać na priva adres swojej strony z sadzonkami?
Tomek
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3024
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Moim zdaniem jest to Picea rubens.

Podałem Ci na pw namiary.
tomek81c
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 mar 2007, o 13:30
Lokalizacja: Łomża, pn.-wsch. mazowsze

Post »

ok, dzięki - wyczytałem, że w/w świerk ma igły od zielonych do żółtych - te zdjęcie ma około 2 mcy, ale pamiętam, że na początku miał on więcjej żółtawych igiełek [tylko myślałem, że to było spowodowane brakiem podlewania]. Zresztą jak napisałem do tej Pani [sklep ze strony pendula waw pl ] to też mi próbowała wmówić, że stanowisko za słoneczne lub za mało wody. No nic - tym ludziom podziękuję, albo chcieli mnie oszukać [może za mocne słowa] albo brak wiedzy lub własna ignorancja nie pozwalala im przyznać się do błędu - btw. z takimi 'handlarzami' nie chce mieć nic wspólnego i odradzam to forumowiczom...
Tomek
axl83
50p
50p
Posty: 50
Od: 1 lis 2007, o 15:37
Lokalizacja: Warszawa

Co to za świerk???

Post »

Jak je wsadzałem myślałem, że są identyczne... a tu jednak zdziwienie, bo przyrosty mają diametralnie inne.
Więc moje pytanie brzmi: co to za świerki? (proszę o polskie nazwy) :lol:

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”