Słodkie ziemniaki bataty

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
ktos123456
200p
200p
Posty: 263
Od: 10 cze 2019, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Bardzo ładnie zaczynają rosnąć bataty, coraz więcej młodych, zdrowych liści. Jest nieźle:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idą upały po 30 stopni. Dobrze to wygląda. Jak u was?
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Moje wyglądają gorzej niż gdy tu pokazywałam w kwietniu. Ale widać, że się zaczynają regenerować, są nowe listki.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
ktos123456
200p
200p
Posty: 263
Od: 10 cze 2019, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Moje tez dopiero zaczynają się regenerować. Było zdecydowanie za zimno - wszystkie liście zrobiły się czarne i zaczęły zamierać. Następnym razem będę wysadzać do ogrodu dopiero na początku czerwca.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Trzeba było nie wyrzucać tych ukorzenionych, dosadziłbyś parę teraz i byłoby porównanie :D

Tutaj od dołu zaczyna wyglądać obiecująco

Obrazek
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
ktos123456
200p
200p
Posty: 263
Od: 10 cze 2019, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

No kilka dosadziłem, ten z trzeciego zdjęcia jest dosadzony na przykład - bez ukorzeniania, od razu do ziemi. Pewnie rezultat będzie podobny na koniec. A zdjęcie numer 2 to już nowe liście, stare obumarłe z zimna oberwałem.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Te które pokazywałeś w zeszłym roku 8 czerwca były dużo ładniejsze. Ile lat już to uprawiasz? Jak przechowujesz plony?
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
ktos123456
200p
200p
Posty: 263
Od: 10 cze 2019, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

W zeszłym roku maj był znacznie cieplejszy, czerwiec w sumie też. W tym roku trochę ich dobiły te zimne dni po +10 przez cały dzień+ deszcz. Były ładniejsze, bo wtedy stare liście nie obumarły - było cieplej. Ale jeżeli będzie już ciepło od teraz to raczej efekt będzie podobny pod koniec sezonu.

Pierwsze próby były chyba 3 lata temu, a co do przechowywania to wygląda to średnio, testuję kilka sposobów.
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Obrazek
Obrazek
Moje tak się prezentują.
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
ktos123456
200p
200p
Posty: 263
Od: 10 cze 2019, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Bataty ładnie już się zagęszczają, rosną coraz szybciej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak tam u was? Ja czekam na kolejną "falę upałów", oby jak najszybciej.
Irek_2
200p
200p
Posty: 236
Od: 14 mar 2016, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

U mnie zginęły w buszu. Muszę je wypielić :) Twoje bardzo ładne. Lobuzki też, ale kark boli od krzywego patrzenia :D
Pozdrawiam Irek
ktos123456
200p
200p
Posty: 263
Od: 10 cze 2019, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

No tak, ale jak klikniesz i wyświetlisz na pełnym ekranie to będzie prawidłowo. Wyglądają tak jak moje na początku, ale aż tak się nie rozrosną jeżeli to pomarańczowe. Moje białe i fioletowe to takie bataty na sterydach. :D
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Aha, to ja mam bez sterydów. Wyglądają jak u lobuzki, niespecjalnie rozrośnięte. Na przyszły rok też chce białe i fioletowe, i jeszcze będę przykrywać włókniną.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Irek_2 pisze:.... ale kark boli od krzywego patrzenia :D
Post pisany/zdjęcia wstawiane na telefonie....tak jakoś wychodzi, nigdy nie wiem jak obrócić :roll:
ktos123456 pisze:...Wyglądają tak jak moje na początku, ale aż tak się nie rozrosną jeżeli to pomarańczowe. Moje białe i fioletowe to takie bataty na sterydach. :D
Tak, to pomarańczowe- marketowe. Taki tegoroczny eksperyment.
Kiedyś sadziłam, ale problem z nornicami zniechęcił do uprawy. Zobaczymy w tym roku (nornice zimą dokarmiane :lol: )
Możesz jakoś opisać/scharakteryzować uprawiane przez Ciebie odmiany? Którą odmianę uważasz za godną polecenia?
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”