Carla-pwd - jak na razie raczkowanie:)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Bluszczom spryskiwanie na pewno nie zaszkodzi. Możesz je spryskiwać :D
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
bayaga
500p
500p
Posty: 604
Od: 4 lis 2008, o 23:02
Lokalizacja: Konin

Post »

prześliczna ta biała ,łoooo no to do kolekcji jeszcze różowej ci brakuje ,ale ta biala cud ,miód i malina no i mogą być orzeszki do kompletu też :lol:
Pozdrawiam Aga, świrus kwietnikus maksimus :P
Zielona chatka Baby Yagi
Zagroda Baby Yagi
Carla-pwd
500p
500p
Posty: 511
Od: 27 sie 2008, o 07:25
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post »

wwwooo jest jeszcze jakaś różowa ??? bayga ???
Awatar użytkownika
bayaga
500p
500p
Posty: 604
Od: 4 lis 2008, o 23:02
Lokalizacja: Konin

Post »

Carla-pwd pisze:wwwooo jest jeszcze jakaś różowa ??? bayga ???
jest ,sama taka miałam tylko szlag ją trafił ja przeniosłam jesienią do domu , udało mi sie odratować taką zieloną i tą czerwoną jak ty masz ,ponieważ one lubia bardzo wilgoć wsadziłam w wode i keramzyt do słoiczka tzn. pod wieczko i na razie rosną :D
Pozdrawiam Aga, świrus kwietnikus maksimus :P
Zielona chatka Baby Yagi
Zagroda Baby Yagi
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Lubią wodę? A to może dlatego moja niechętna do wzrostu :roll: Oszczędzam jej wody z obawy przed przelaniem :oops:
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
bayaga
500p
500p
Posty: 604
Od: 4 lis 2008, o 23:02
Lokalizacja: Konin

Post »

no właśnie tu jest problem ,szczególnie w zimie ,wszystko zależy jaka temperatura w domu no i te kaloryfery...fitonia lubi ciepłe wilgotne powietrze ,trzeba spryskiwać często ale miękką wodą w zimie można mniej podlewać ,ale to wszystko zależy od warunków w domu ,pojemnik raczej płytki bo mam malutkie korzonki,roślina płożąca wyrasta do około 20 cm.I najważniejsza rzecz ...nie może stać w pobliżu kuchenki gazowej bo gaz jej szkodzi i nie w naświetlonym miejscu światło wypala listki,tyle wiem :D moje sąkupione wiosną i jakoś do tej pory są ,może w nie najlepszym stanie ale ciągle się uczę :lol:
Pozdrawiam Aga, świrus kwietnikus maksimus :P
Zielona chatka Baby Yagi
Zagroda Baby Yagi
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ja swoją fitonię dostałam wiosną od jednej z forumowiczek. Udało mi się ją ukorzenić, ale w ogóle nie rośnie. Stoi na regale w kuchni. Chyba ją przestawię do pokoju, gdzie jest mniej światła i zobaczę co z tego będzie :roll:
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

Ja swoja zakupiłam w markecie niedawno wiec za wiele nie mogę powiedzieć.Na razie na szczęście nic jej się nie dzieje :lol:
Carla-pwd
500p
500p
Posty: 511
Od: 27 sie 2008, o 07:25
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post »

Dziewczyny z tego co ja osobiście zauważyłam co do fittoni to tak:

- u mnie stoi w bardzo zacienionym miejscu... bo jakieś dobre 5-6 m od okna....
- w dość cieplym miejscy bo nad monitorem, a u mnie komp chodzi 22 godziny na dobe :P
- temperatura w dużym pokoju gdzie stoi to jakieś 20- 21`C , bo my lubimy ciepełko :)
- jeśli chodzi o podlewanie to do doniczki wlewam wodę dopiero jak zaczyna podsychać ziemia, ale za to codziennie ją dość obficie spryskuje.

No i jak widać, ma się dobrze, bo podrosła... :) mówie o tej zielonej, którą mam już jakiś czas...

no i tylko dlatego, że widziałam, że nie marnieje postanowiłam kupić dwie inne :) choć ktoś tutaj na forum ostrzegał, że może zmarnieć :)
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mi fitonie zupełnie się nie udają, podobnie mam z niedośpianami :roll: Gratuluję znalezienia na nią własnej metody :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

treissi pisze:Ja swoją fitonię dostałam wiosną od jednej z forumowiczek. Udało mi się ją ukorzenić, ale w ogóle nie rośnie. Stoi na regale w kuchni. Chyba ją przestawię do pokoju, gdzie jest mniej światła i zobaczę co z tego będzie :roll:
Treissi zdradź tajemnicę jak ją ukorzeniłaś,bo ja co próbuję ukorzenić to mi więdnie i usycha. :cry: Nie wiem co robię źle.
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Marzenko najpierw trzymałam w wodzie, ale marniała. Byłam pewna, że nic z tego nie będzie, więc tak odniechcenia wsadziłam do ziemi. O dziwo ukorzeniła się, ale wcale nie rośnie :roll: Stoi w miejscu już kilka miesięcy :evil:
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Carla-pwd
500p
500p
Posty: 511
Od: 27 sie 2008, o 07:25
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post »

Dziewczyny ja póki co zdążyłam doczytać na temat rozmnażania fittoni:

Wiosną lub latem odcinamy kilka pędów długości około 5 cm i usówamy dolne liście. Pędy umieszczamy w doniczce wypełnionej ziemią uniwersalną. Pojemnik ustawiamy w ciepłym miejscu (20`C -25`C) i okrywamy folią. Po 3-5 tygodniach młode roślinki się ukorzeniają. Wówczas zdejmujemy folię i pielęgnujemy je jak dorosłe fittonie.

ja nie próbowałam, ale może którejś z Was sie uda :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”