Azalie japońskie

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
fiedler1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 8 kwie 2012, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azalie japońskie

Post »

jest mloda i niska to dlatego :) co do zimowania wszystko zalezy od zimy ;) jak bedzie - 50 to kazda padnie :) ladne ma kwiatki

Pozdr.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Azalie japońskie

Post »

Czy możecie mi doradzić odmiany azalii niskich ,lecz szybko rozrastających się w szerokość.
Zależy mi na odmianach płożących ( ewentualnie takich maksymalnie do kolan)i dobrze znoszących zimę
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Azalie japońskie

Post »

Moje azalie japońskie
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Azalie japońskie

Post »

Obrazek

Mój bezimienny nowy nabytek. Jeśli ktoś zna jej imię to będę wdzięczna. Zdjęcie robione wieczorem ale kwiaty w rzeczywistości mają bardziej intensywny kolor.
Chciałam zapytać czy wsadzenie do jednego dołka dwóch sadzonek było dobrym pomysłem? Sadzonka miała tylko 3 łodyżki
i marnie wyglądała pojedyncza więc dałam je obie do dołka. Czy może przesadzić je póki jeszcze nie się ukorzeniły?
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Azalie japońskie

Post »

Witam,
kupiłam teraz, na jesień 2 małe Azalie Orange Geisha. Ponieważ nie mam jeszcze dla nich przygotowanego podłoża, ale także dlatego, że są po prostu małe i boję się o ich przemarznięcie, chcę je przez zimę przetrzymać w domu.
I w związku z tym czy mam im ograniczać podlewanie? czy nie, trzymam je na wschodnim oknie (nie wiem, czy zimą nie będą miały za ciemno.... proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
doniek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 25 cze 2010, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Szczecina

Re: Azalie japońskie

Post »

w domu to chyba będą miały zbyt ciepło, moim zdaniem zaczną wypuszczać listki. Ja bym posadziła w ogrodzie, a jeżeli są bardzo malutkie to bym je okryła czymś (gałązkami albo słomą). Ja sadziłam też małe sadzonki i niczym ich nie okrywałam, chodź Geisha Orange akurat w pierwszym roku nie miała zbyt wielu kwiatów.
pysia34
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 22 wrz 2009, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: Azalie japońskie

Post »

Myślę ze wiele azalii japońskich będzie ci rosło w pełnym nasłonecznieniu warunek dobra gleba i wilgoć. A tu moje na wystawie wschodnio-południowej

Obrazek
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Azalie japońskie

Post »

Kupiłam azalię geisha orange jesienią. była malutka ,więc postanowiłam ją przechować w domu (północne okno, temp. ok 17 stopni) teraz moja azalia zabiera się do kwitnienia !!!!! co robić? przenieść do cieplejszego miejsca? jaśniejszego? i czy zakwitnie jeszcze w tym roku, co ja mam robić?
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Azalie japońskie

Post »

Moja azalia właśnie skończyła kwitnienie.
I tu moje pytanie gdzieś czytałam, że można ją po kwitnieniu podciąć w celu dalszego rozkrzewienia. proszę o napisanie gdzie dokładnie mam ją podciąć i czy mogę z tego co zostanie wsadzić do ziemi w celu ukorzenienia?
Obrazek
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Marlena_K
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 30 sty 2014, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz

Azalia Japońska

Post »

witam
jest wiele wątków odnośnie Azali japońskiej, stwórzmy jeden a konkretny wątek gdzie będzie można się wszystkiego dowiedzieć odnośnie hodowli, pielęgnacji. jestem posiadaczką 20nasionek azali japońskiej, będę je jutro wysiewać, niestety nie wiem nic konkretnego odnośnie Azali, bo nie ma konkretnego wątku, dlatego kto chętny proszę się przyłączać do forum i chwalić swoimi osiągnieciami!!


przeniosłam wątek bo zrobił się tu mały bałagan i czas pospinać wszystko tematycznie GERTRUDA :wink:
Awatar użytkownika
Marlena_K
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 30 sty 2014, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz

Re: Azalie japońskie

Post »

witam
jestem posiadaczka 20nasionek azali japonskiej niestety nic nie wiem o jej hodowli od nasionka do roślinki
czy ktoś z Was wyhodowal jakas roslinke. chciałabym tez pare nasionek wyhodować jako bonsai cos takiego
http://images65.fotosik.pl/833/5a3f6f7f1fd99e22m.jpg
czy komus się udało, czy ta roslinka nadaje się do hodowli w domu???
seboll
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 mar 2013, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Azalie japońskie

Post »

Witaj
Ja mam rośliny 3 letnie wyhodowane z nasion.Mają ok.1 metra wysokości,ładnie wybarwiają liście
lecz niestety nie kwitną.Do tej pory przez zimę przetrzymywane były w piwnicy w tym roku jednak
zimowały w szklarni gdyż wyczytałem że potrzebują wczesną wiosną dużo światła by zakwitnąć.
Dajemy im jeszcze rok jak kwiatów nie będzie to kompostownik.
Awatar użytkownika
Marlena_K
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 30 sty 2014, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz

Re: Azalie japońskie

Post »

Ciesze się ze ktoś hoduje Azalie z nasion, a jaka ziemie używasz?? Jakimi nawozami nawozisz?? czy lubia slonce- trzymasz je bezpośrednio na parapecie czy w mniej oświetlonym miejscu??



I nie wstawiamy na forum nie swoich zdjęć.Patrz regulamin forum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”