Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
bratciszek
 Tytuł: Złodzieje ogrodowi- nasza odpowiedzialność?
PostNapisane: 21 cze 2008, o 10:13 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Mam problem ze złodziejami na moim ogrodzie.Co posadziłem z fajnych krzewów to zaraz je mi ukradli.Zgłaszałem na policji ale nic to nie dało .Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce.Zakopałem deskę z powbijanymi gwoździami i się nadział.Teraz mam sprawę w sądzie o odszkodowanie.Podał mnie złodziej i mam problemy .Czy może mi ktoś poradzić jak się obronić?

raistand
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2008, o 10:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Może napisz nieco więcej. Jaki to jest ogród? Przy domu? Działka?
I w ogóle z jakiego tytułu to odszkodowanie?!
Czy to oznacza, że jak do mnie w nocy przyjdzie złodziej i złamie nogę bo mu po ciemku taczki na łeb spadną to może mnie skarżyć? :shock: :?:

Zobacz profil Wyślij e-mail      

KaRo
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2008, o 10:44 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1
To byłaby paranoja gdyby istotnie z powodu wypadku "na robocie" tj. podczas kradzieży - złodziej miał wygrać sprawę!!!! :shock:
Chyba sa jakieś niuanse w tej sprawie ,których nam nie podałeś?

❤ KaRolinki

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2008, o 11:16 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Jak to "się obronić"? Przed czym? O co konkretnie cię skarży ten ktoś? O odszkodowanie za co? Za utratę zdrowia? A co mu się stało? I co robił w twoim ogrodzie? Czy ten ktoś wszedł na twój teren? Masz ogrodzenie? Czy to był dzień, czy noc? Co z tą deską, leżała sobie na grządkach i ktoś ją znalazł? Do czego może służyć deska z gwoździami? Czy to przekroczenie obrony osobistej? Bo chyba nie atak na złodzieja? Nie leciałeś ze sztachetą w garści do człowieka, hm?

A może po prostu weź adwokata?

gienia1230
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2008, o 12:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
ale numer !! W ramach rekompensaty zażyczy sobie zapewne właśnie te krzewy po które wlazł na Twoją posesję !!!! Pewnie to jakiś niedaleki sąsiad ! no bo skąd by wiedział, że akurat coś nowego posadziłeś. Nic mu się nie należy, bez Twojej zgody przecież wlazł na Twój prywatny teren, a na podwórku i w ogrodzie możesz mieć co tylko Ci się podoba. A że akurat zachciało Ci się bawić w fakira, to nie jego za........ interes! Jakie wysokie miałeś te gwoździe ?? Ciekawe, czy czołgał się po te krzewy, czy szedł normalnie?

x_m-k
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2008, o 13:46 
100p
100p

---
Jeśli potwierdzisz gdziekolwiek (policja, prokurator, sąd) że świadomie to zastawiłeś aby złapać/ukarać/zemścić się przeciwko komukolwiek to masz sprawę przegraną.
Musisz twierdzić że zrobiłeś to z jakiegokolwiek innego powodu.
Takie jest niestety prawo.

nemo56
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2008, o 14:05 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
marusmk napisał(a):
Jeśli potwierdzisz gdziekolwiek (policja, prokurator, sąd) że świadomie to zastawiłeś aby złapać/ukarać/zemścić się przeciwko komukolwiek to masz sprawę przegraną.
Musisz twierdzić że zrobiłeś to z jakiegokolwiek innego powodu.
Takie jest niestety prawo.

Bardzo słuszne stwierdzenie.

Można się trochę naiwnie bronić w ten sposób, że ten teren nie jest Twoją własnością a deska z gwoździami nie jest przez Ciebie zakopana.
Czasem takie naiwności pomagają.
Trzeba niestety wziąć bardzo dobrego adwokata - fachowca w temacie.
Takie głupie prawo.
Ma się to zmienić ale kiedy nikt nie wie.

KaRo
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2008, o 14:19 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1
od bardzo wielu lat trwa w Łodzi proces mężczyzny ,który przepędzając w nocy złodzieja świerku -
(przyszedł przez płot kuty,żelazny po choinkę na Boże Narodzenie ,uśpił psa itd... :evil: ) -
spowodował iż złodziej uciekając nadział się na bolec ogrodzenia i ... umarł po pewnym czasie.
Żona skarży sie z tym człowiekiem,wyroki są najprzeróżniejsze ...siedział w więzieniu bardzo długo ...
jest to cyrk ,który spowodował w kraju zamieszanie bo zdarzyły sie potem kolejne podobne sytuacje gdzie wałaściele posesji przepędziwszy ze swojego terenu złodzieja byli pociągani do odpowiedzialności karnej.
Nie złodziej ,który naruszył własność prywatną a człowiek broniący swojej własności!!!
Nie przyznawaj sie za nic do celowego działania z tą deską...
wymyśl inną bajeczkę ... np.rozbiórkę szopy lub coś podobnego.
Polskie prawo za szczerą prawdę samo Cię nie obroni,adwokat pochłonie masę kasy...
po prostu lawiruj .
:?

❤ KaRolinki

krzysiek86
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2008, o 18:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Totalny cyrka :!: Prawo złodzieja ważniejsze od prawa własności, nie rozumie tego. Skoro się dobierał do twojego kwiatka i nadział się na deskę to jego wina - mógł przecież tam nie wciskać paluchów. Wymyśl coś żeby nie było na Ciebie bo to jakieś chore. Życzę Ci powodzenia w każdym bądź razie :!: Będzie wszystko dobrze!

bratciszek
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2008, o 21:58 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Mam wielki problem bo ten co kradł powiedział na pierwszej sprawie że uciekał przed psem i jego ratunkiem był właśnie mój płot .Tylko czemu miał przy sobie moje świeżo posadzone AZALIE .Mamy regulamin działek i tam pisze ile ma mieć głębokości oczko wodne co może być a czego nie może być .To jest paranoja co w regulaminie działkowca pisze.Gośc ma teściową za burmistrza i tutaj jestem chyba pogrzebany.Prawnik powiedział mi że gość może się wykręcić tym że powie że jest kleptomanem .Czy to normalne w naszym prawie? Może lepiej zostać złodziejem na działkach.Może zna ktoś jakąś lukę prawną!!Dzisiaj zastałem zniszczoną całą moją uprawę .Czyli mam po pomidorach ,czosnku ,ogórkach .Wszystko powyrywane i powieszone na płocie.PRZYKRE ALE PRAWDZIWE

nemo56
 Tytuł:
PostNapisane: 21 cze 2008, o 22:06 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Bydle zawsze będzie bydlakiem.

Może tutaj znajdziesz swoją nadzieję?

http://www.forum.prawnikow.pl/

KaRo
 Tytuł:
PostNapisane: 22 cze 2008, o 07:01 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1
To kanalia.
Będzie Ci bardzo trudno pogodzić się ze " sprawiedliwością " :cry:
Bardzo mi przykro.

❤ KaRolinki

krzysiek86
 Tytuł:
PostNapisane: 22 cze 2008, o 16:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Nie życzę Ci źle ale wydaje mi się że masz rację co do wyniku rozprawy. Do tego zniszczona uprawa, fatalna i przykra sytuacja, chyba dla każdego właściciela ogródka. Naprawdę przykro mi :!:

mtw
 Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2008, o 09:01 
50p
50p

---
bratciszek napisał(a):
Mam wielki problem bo ten co kradł powiedział na pierwszej sprawie że uciekał przed psem i jego ratunkiem był właśnie mój płot .Tylko czemu miał przy sobie moje świeżo posadzone AZALIE .

To ja tu widzę dwie sprawy - on przeciwko Tobie za te deski z gwoździami a Ty przeciwko niemu za kradzież.

bratciszek napisał(a):
Gośc ma teściową za burmistrza i tutaj jestem chyba pogrzebany.
Raczej wręcz przeciwnie. Jeśli takie kwiatki są w rodzinie burmistrza to może zainteresuj lokalne media (gazety, fora)? Rodzinie burmistrza na pewno nie będzie zależało aby nagłaśniać taką sprawę. A i policja się bardziej przyłoży wtedy do namierzenia złodzieja.

bratciszek napisał(a):
Prawnik powiedział mi że gość może się wykręcić tym że powie że jest kleptomanem .

Nie może. Kleptomana nie skazuje się tak jak złodzieja (to choroba psychiczna), ale odpowiedzialność za swoje czyny jak najbardziej ponosi. Ale niech najpierw biegli ocenią czy faktycznie jest kleptomanem. Skoro dochodzi tutaj kwestia zniszczenia upraw, do tego kradzieże były wielokrotne to o kleptomanii raczej nie może być mowy.

bratciszek napisał(a):
Czy to normalne w naszym prawie? Może lepiej zostać złodziejem na działkach.Może zna ktoś jakąś lukę prawną!!Dzisiaj zastałem zniszczoną całą moją uprawę .Czyli mam po pomidorach ,czosnku ,ogórkach .Wszystko powyrywane i powieszone na płocie.PRZYKRE ALE PRAWDZIWE

Kolejny raz zgłoś to na policję. Im więcej razy to zgłosisz tym lepiej dla Ciebie w sądzie.

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości