Podlewanie kaktusów i sukulentów

ODPOWIEDZ
pixie7
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 15 maja 2012, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie kaktusów i sukulentów

Post »

Witam,

Czytałem że kaktusy powinny być przeniesione w chłodne miejsce na okres zimowy i oczywiście przez ten czas nie podlewane
Co w przypadku jeżeli nie mam fizycznie możliwości/pomieszczenia w którym jest stale niższa temperatura niż pokojowa?

Czy w takim przypadku jeżeli zostawię je w pokoju na południowym parapecie na okres zimowy to nadal nie powinienem ich podlewać aż do marca? Ostatnie podlewanie zrobiłem 30 września.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18674
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Podlewanie kaktusów i sukulentów

Post »

Jeśli nie masz warunków do zimowania, to dla dobra roślin powinieneś z nich zrezygnować albo wybrać kaktusy ciepłolubne, jak Melokaktusy.
Inne kaktusy w cieple będą się wyciągać z powodu braku słońca, szybko stracą swój pokrój oraz będą bardziej podatne na choroby. Wracając do pytania, kaktusów niezależnie od warunków uprawy nie podlewamy w ogóle w okresie jesienno-zimowym.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
nizios
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 cze 2021, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podlewanie kaktusów i sukulentów

Post »

Pozwolę sobie odświeżyć temat podlewania kaktusów. Większość Waszych odpowiedzi w tym wątku dotyczy, jak mniemam, kaktusów które są już dorosłe, a co zrobić z 1-2 letnimi siewkami, które trzymam w foliaku i temperatury obecnie wahają się w zakresie od 8-12 (w nocy) do 30-35 stopni (w dzień)? Wypadałoby mi je znowu podlać, raczej ostatni raz w tym roku, w okolicy nadchodzącego weekendu. Podlewacie jeszcze takie maluchy, czy już nie?
imosama
50p
50p
Posty: 81
Od: 15 sie 2022, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podlewanie kaktusów i sukulentów

Post »

Ja swoje siewki podlewam ale nie tak obficie jak latem, właśnie przez te zimne noce. Chcę żeby podrosły jak najbardziej się da bo będą zimowane pierwszy raz.

Od siebie jeszcze dodam pytanie odnośnie zimowania, czy można kaktusy trzymać na strychu np w styropianowym pudle?
nizios
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 cze 2021, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podlewanie kaktusów i sukulentów

Post »

Piszesz o takich starszych siewkach, czy tegorocznych? Bo tegoroczne to podlewam i chyba będę podlewał całą zimę (i doświetlał), przynajmniej te mniejsze, które są za małe żeby je zimować.
imosama
50p
50p
Posty: 81
Od: 15 sie 2022, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podlewanie kaktusów i sukulentów

Post »

Mówię o rocznych siewkach.
nizios
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 cze 2021, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podlewanie kaktusów i sukulentów

Post »

Heh, w sumie dobrze, że nie podlewałem, w nocy było u mnie w tunelu -1,7, dzisiaj pewnie będzie jeszcze zimniej. Dobrze, że wcześniej zabrałem wszystko do domu bo te mniejsze pewnie by zmarzły, szczególnie podlane. Myślę, że jeszcze je wyniosę z powrotem jak się ociepli - na szczęście nie mam tego tak dużo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”