Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Monika dzięki ja dziś myłam ostatnie okno i zaczęłam szukać ścierek w domu i sprawdziłam kilka. Odkryłam, ze jedna z nich taka niebieska się nadaje, umyłam okno , drzwi szklane i wszystkie lustra, to dzięki tobie :) Ale jak będę w Rosmanie to kupię na pewno nową :)
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Normalnie wkładasz ja do wody.Myjesz strona niebieska szyby.Ja tak 2-3 razy przecieram za każdym razem płukam w wodzie.A potem strona zielona -taka jak z gumy wycierasz ,nawet w trakcie wycierania jeszcze ze 2 razy ja wycisne z wody,bo ona z szyby zbiera wode i robi sie mokra.Tylko bez żadnego płynu.
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Kasia 1

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Witam miałam tego mopa parowego,dwa dni ,i nigdy więcej .Zamiast mycia wszystko od tej pary miałam pomoczone tylko i nic więcej.
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Na trudny bród pasta z 5 łyżeczek:sody,soli i octu.
Srebra można wyczyścić pastą do zębów.
Perły włożyć do miseczki z mlekiem na 24 godz. i wypłukać.
Przy odkurzaniu włożyć do worka w odkurzaczu laskę cynamonu, na 15 min. posypać dywany sodą i odkurzyć.
Przed zaparowaniem okien i luster nanieść na szkło piankę do golenia i zetrzeć.
(Farbujące wnętrza butów spryskać lakierem do włosów i wysuszyć. Liście kwiatów przecierać piwem.)
malenka89
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 sty 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Ciekawe sposoby, na pewno wypróbuję :) a o tej ściereczce nie słyszałam, sama używam takich z mikrofibry, sa bardzo cieniutkie i szybko schną, powiem wam, ze doskonałe do kurzy, używam z płynem albo tez tylko moczę w wodzie, ja kupiłam w Żabce ale widziałam też w realu, takie z różową etykietką jork czy york
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Takie ściereczki są dobrym rozwiązaniem i higienicznym, nasączone w środkach czyszczących od razu gotowe do użytku po sprzątnięciu, wystarczy wyrzucić.
Wcześniej po takich prac domowych, używałam starych,wysłużonych już ubrań, cięłam na szmatki, po użyciu trzeba było je wypłukać i co rusz z mieniać.
Do prania i celów kosmetycznych, dobre są Mydlnica i Orzechy indyjskie - tzw. piorące.
Nie uczulają i dobrze się pienią.
Michael_M
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 18 cze 2016, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ursynów
Kontakt:

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

A co sądzicie o iRobot ? Ktoś ma i używa ? Warty swojej ceny ?? :)
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Widziałam u znajomych myjkę parową ,doskonale czyści, z powierzchni mytych środkami chemicznymi spływał brud.
Kuba_B
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 sie 2016, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Bez chemii się niestety nie obejdzie. Tzn da się, ale nie skutecznie i szybko. Ja używam profesjonalnych środków, są skuteczniejsze i dużo szybciej działają niż te z supermarketu, a są praktycznie w tej samej cenie. Np do czyszczenia kuchenki wystarczy mi jeden środek, raz w tygodniu spryskuję całość w jej okolicy (kafelki, szklaną pokrywę i samą kuchenkę), po kilku minutach wycieram i wszystko schodzi bez żadnych mleczek, proszków itp. Opakowanie 500ml za niecałe 11zł a wystarcza mi na pół roku. Dałbym linka ale nie wiem czy mogę? :oops:

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem forum.
Zmieniam login/Adm.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Zgadzam się z przedmówcą że najszybsze sprzątanie domu to takie, kiedy nie trzeba nic sprzątać. W praktyce sprowadza się to do tego że każda rzecz w mieszkaniu ma swoje wyznaczone, tradycyjne miejsce, na które po użyciu niezwłocznie trafia.
Jeżeli się nie zapuści zlewu, kuchenki, blatów, kafelek to do utrzymania ich wszystkich w czystości wystarcza kropla Ludwika rozpuszczona w zwykłej wodzie.
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Dodam jeszcze z własnego doświadczenia: żeby sprzątać skutecznie warto (od pewnego wieku) założyć okulary, jak ma być szybko okulary są zbędne.
Dorota
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Za bardzo przydatny wynalazek do sprzątania uznaję pincetę anatomiczną o długości 30 cm. W sklepie ze sprzętem medycznym kosztuje 20 zł. Ja kupuję w hurtowni po kilka jednorazowo o parę groszy taniej. Jest to świetny prezent.
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Pinceta anatomiczna????
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”