Glon w oczku wodnym.

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Zablokowany
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Glon w oczku wodnym.

Post »

Mam pytanie.Jak zwalczyć glon w oczku wodnym?Czy wodę po zimie trzeba wylać?Czy umyć dno oczka wodnego?Chcę wpuścić rybki i mam wodę ze studni to kiedy mogę to zrobić?Mam filtr i pompę a glon i tak jest i tu proszę o radę. :cry: :cry: :cry:
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Post »

nie napisałaś jakie glony masz w oczku
chodzi o zielony zakwit wody,czy glony nitkowate?
wody w oczku nie wymienia się, najwyżej uzupełnia odparowanie
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Chodzi o zielony kolor wody,jest całkiem zielona i nie ładnie to wygląda.Co można z tym zrobić,albo inaczej jak utrzymać normalny kolor wody bez żadnych zielonych kolorów?
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Post »

jeżeli nie masz ryb w oczku,to sprawa jest bardzo prosta, wystarczy zaszczepić plankton
w przypadku,gdy jest zarybione, należy wprowadzić dużą ilość roślin, w szczególności zacieniających wode (lilie wodne, rośliny pływające)
jeżeli dasz się złapać na reklamę jakiegoś cudownego środka chemicznego, to ja umywam rączki :)
trzeba podpatrywać naturę
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Bogumiła pisze:Chodzi o zielony kolor wody,jest całkiem zielona i nie ładnie to wygląda.Co można z tym zrobić,albo inaczej jak utrzymać normalny kolor wody bez żadnych zielonych kolorów?
Przede wszystkim sprawdź pH wody, dla naszych sadzawek powinno wynosić pH od 6,5 do 7,0. Jeśli okaże się że masz wyższe ponad 8, to zastosuj kwaśny torf (tzw. sphangowy) o pH od 3,5 do 4,5. Osobiście zatapiam torf w proporcji 80 l torfu na 10 000 l wody, poza tym nie ma obawy torfem nawet jak dasz więcej nie przedawkujesz. Zatapiam torf, przesypany z foliowych worków, w których jest sprzedawany, do worka np. po ziemniakach i zatapiam, obciążony kilkoma kamieniami, w oczku. Chodzi o to, aby po kilku minutach, jak nasiąknie wodą zatonął. Pozostawiasz go w oczku do 4 tygodni, nie dłużej bo zacznie gnić.
Zielona woda, jest objawem dużej ilości azotanów w wodzie, i z reguły wysokiego pH. Bardzo pomocne przy usuwaniu glonów planktonowych z wody, są rośliny wodne i bagienne. Pobierając azotany stanowią konkurencje pokarmową dla glonów które również je lubią. Zanim rośliny zaczną wegetację na dobre, a przyjmuje się, że powinno być ich w oczku ok 5 szt na 1m2 powierzchni oczka, zastosuj filtr biologiczny, bo nie pisałaś o wyposażeniu technicznym Twego oczka. Nie piszesz również jakiej jest wielkości i jakie masz w nim rośliny. A to informacje bardzo pomocne przy udzielaniu takich porad.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Zablokowany

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”