Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12332
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Ostatnia zimna noc,wielka ulga. Jak drzewa to przetrwały, nie wiem, oby coś ocalało. Truskawki okryłam,ale czy to wystarczyło?
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3801
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

W końcu i u mnie przymroziło i to mocniej niż w poprzednich latach. Rejestratory temperatury zanotowały spadek do minus 3,6 w warzywniaku i do minus 4,2 w sadzie. Pomiar na wysokości około 30 cm. Liczę, że wyżej było cieplej.
Zanosi się, że pierwszy raz od kilkunastu lat zmarzły kwiaty na drzewach owocowych. :?
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3103
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

U mnie -6C, ale odczuwalna była wyższa chyba bo straszny sybir był. Ja wszystko otulam takimi namiotami z agro; kwiatki przetrwały lepiej niż bez otulania. Porzeczki,borówki mają już małe owocki i bałam się o nie. Fajnie że słoneczko już grzeje ale tylko 8C jest. Na dzisiejszą noc dalej mamy mieć mróz. Co za upiór, nie chce odejść... ;:222
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5116
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Ja widzę najwyraźniejsze zmiany na kiwi, na orzechu przypadkowo co piąty kotek zielony, reszta czarne. Na winorośli kilka przymarzło ale tylko na jednej odmianie. Jakiś dziwny, wybiórczy ten przymrozek..., stacja -3° odnotowała(czujnik w altanie).
A najbardziej mnie dziwi, że profesjonalni sadownicy(słychać w wywiadach) i tym bardziej prezenterzy pogody nie znają definicji przymrozku. Żenujące!
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4066
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Ostatnia noc nieco cieplejsza tylko -2,5c. Dzień z lekkim zachmurzeniem, temp do 12C. Teraz o zachodzie +9C, to daje nadzieję na bezmroźną noc.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2497
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

U mnie noc z 29/30 kwietnia z przymrozkiem -3 st.C w najchłodniejszym momencie o godz. 6 rano.
maryann pisze: 30 kwie 2026, o 14:06(...)A najbardziej mnie dziwi, że profesjonalni sadownicy(słychać w wywiadach) i tym bardziej prezenterzy pogody nie znają definicji przymrozku. Żenujące!
Ci prezenterzy pogody. Dla nich halny jest też w Sudetach ;). Jedynie p. Kret z TVP i p. Wasilewski z TVN mają poziom i miło się ich słucha.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12332
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Poranek łagodniejszy,bo lekkie zachmurzenie. Truskawki mimo okrycia mają trochę czarnych kwiatków.
Najbliższa noc na lekkim plusie.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2497
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

1 maja przywitał nas z przytupem. Termometr wskazał +24 st. C, ale wiem, że zaniża stopień, dwa. Było bardzo ciepło. Dzisiaj ma być podobnie lub cieplej, a na jutro Radio Wrocław zapowiada +28. :) Pola jak zwykle na majówkę złote od rzepaku.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3801
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Dni bardzo ciepłe, ale noce ciągle zimne. Mimo prognozowanych na noc 9-10 stopni, rano w tunelu zaledwie 4 na plusie.
Rozsady ciepłolubów średnio zadowolone. :?
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5116
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Dolnoslonzok pisze: 1 maja 2026, o 06:23 halny jest też w Sudetach
No, halny ma to do siebie , że i za Krakowem się go odczuwa, jak ktoś jest meteoropatą. Ale jak ktoś mówi, że 'to już nie przymrozek, tylko mróz' - bo było np. -8, -to ja się pytam: co to ma do rzeczy, że było -8 czy -10 nawet?
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2497
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

maryann

Ależ mnie niedokładnie zacytowałeś. :) Jeszcze ktoś pomyśli, ze tak piszę i mówię. Dziennikarze w swej indolencji nazywają sudecki ciepły wiatr halnym, a wiemy, że to fen. Różnica poważna.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7105
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Zawsze myślałam, i tak mi się wydawało, że wiem, że halny to wiatr ciepły. 8-)
Właśnie jest to wiatr typu fenowego.

Natomiast raczej chłodne wiatry, ale bardzo silne , bardziej z kierunku zachodniego to wiatry orawskie.
Halny zawsze wiał z południa i był wiatrem ciepłym ,( charakteryzujący się silnymi podmuchami bardzo ciepłego powietrza niczym z otwartego pieca) po którym , albo deszcz przychodził, albo śnieg się topił.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3035
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ROD Wrocław / siedlisko ok. Trzebnicy

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Po raz pierwszy od jakichś dwóch miesięcy pada sensowny deszcz! ;:138
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7105
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

A ja ciągle czekam z utęsknieniem bo jest niesamowicie sucho.
Pogodynka zapowiada raptem na 20% u mnie deszcz. :(
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4170
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

;:138 w końcu spadł żyzny deszcz. Połowa dachu z blaszaka napełniła prawie całą beczkę 100 l
Pozdrawiam Kamil
Siła wzrostu podkładek jabłoni1 2
Mój sad
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”