Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
-
anulab
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 12332
- Od: 22 lut 2011, o 18:41
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: województwo mazowieckie
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Ostatnia zimna noc,wielka ulga. Jak drzewa to przetrwały, nie wiem, oby coś ocalało. Truskawki okryłam,ale czy to wystarczyło?
- bioy
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 3801
- Od: 7 maja 2012, o 12:04
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
W końcu i u mnie przymroziło i to mocniej niż w poprzednich latach. Rejestratory temperatury zanotowały spadek do minus 3,6 w warzywniaku i do minus 4,2 w sadzie. Pomiar na wysokości około 30 cm. Liczę, że wyżej było cieplej.
Zanosi się, że pierwszy raz od kilkunastu lat zmarzły kwiaty na drzewach owocowych.
Zanosi się, że pierwszy raz od kilkunastu lat zmarzły kwiaty na drzewach owocowych.
Pozdrawiam, Jacek
- Igala
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 3103
- Od: 11 gru 2012, o 19:25
- Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
- Lokalizacja: Małopolska
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
U mnie -6C, ale odczuwalna była wyższa chyba bo straszny sybir był. Ja wszystko otulam takimi namiotami z agro; kwiatki przetrwały lepiej niż bez otulania. Porzeczki,borówki mają już małe owocki i bałam się o nie. Fajnie że słoneczko już grzeje ale tylko 8C jest. Na dzisiejszą noc dalej mamy mieć mróz. Co za upiór, nie chce odejść... 
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Kontrolowana dzikość cz.2
- maryann
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 5116
- Od: 3 wrz 2007, o 14:31
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: Czechy k. Krakowa
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Ja widzę najwyraźniejsze zmiany na kiwi, na orzechu przypadkowo co piąty kotek zielony, reszta czarne. Na winorośli kilka przymarzło ale tylko na jednej odmianie. Jakiś dziwny, wybiórczy ten przymrozek..., stacja -3° odnotowała(czujnik w altanie).
A najbardziej mnie dziwi, że profesjonalni sadownicy(słychać w wywiadach) i tym bardziej prezenterzy pogody nie znają definicji przymrozku. Żenujące!
A najbardziej mnie dziwi, że profesjonalni sadownicy(słychać w wywiadach) i tym bardziej prezenterzy pogody nie znają definicji przymrozku. Żenujące!
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
- seedkris
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 4066
- Od: 1 lut 2009, o 11:56
- Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
- Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Ostatnia noc nieco cieplejsza tylko -2,5c. Dzień z lekkim zachmurzeniem, temp do 12C. Teraz o zachodzie +9C, to daje nadzieję na bezmroźną noc.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
- Dolnoslonzok
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 2497
- Od: 5 wrz 2010, o 10:46
- Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
- Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
U mnie noc z 29/30 kwietnia z przymrozkiem -3 st.C w najchłodniejszym momencie o godz. 6 rano.
Ci prezenterzy pogody. Dla nich halny jest też w Sudetach ;). Jedynie p. Kret z TVP i p. Wasilewski z TVN mają poziom i miło się ich słucha.
-
anulab
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 12332
- Od: 22 lut 2011, o 18:41
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: województwo mazowieckie
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Poranek łagodniejszy,bo lekkie zachmurzenie. Truskawki mimo okrycia mają trochę czarnych kwiatków.
Najbliższa noc na lekkim plusie.
Najbliższa noc na lekkim plusie.
- Dolnoslonzok
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 2497
- Od: 5 wrz 2010, o 10:46
- Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
- Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
- bioy
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 3801
- Od: 7 maja 2012, o 12:04
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Dni bardzo ciepłe, ale noce ciągle zimne. Mimo prognozowanych na noc 9-10 stopni, rano w tunelu zaledwie 4 na plusie.
Rozsady ciepłolubów średnio zadowolone.
Rozsady ciepłolubów średnio zadowolone.
Pozdrawiam, Jacek
- maryann
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 5116
- Od: 3 wrz 2007, o 14:31
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: Czechy k. Krakowa
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
No, halny ma to do siebie , że i za Krakowem się go odczuwa, jak ktoś jest meteoropatą. Ale jak ktoś mówi, że 'to już nie przymrozek, tylko mróz' - bo było np. -8, -to ja się pytam: co to ma do rzeczy, że było -8 czy -10 nawet?
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
- Dolnoslonzok
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 2497
- Od: 5 wrz 2010, o 10:46
- Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
- Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
maryann
Ależ mnie niedokładnie zacytowałeś.
Jeszcze ktoś pomyśli, ze tak piszę i mówię. Dziennikarze w swej indolencji nazywają sudecki ciepły wiatr halnym, a wiemy, że to fen. Różnica poważna.
Ależ mnie niedokładnie zacytowałeś.
- jokaer
- -Moderator Forum-.

- Posty: 7105
- Od: 14 lut 2008, o 08:21
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Zawsze myślałam, i tak mi się wydawało, że wiem, że halny to wiatr ciepły.
Właśnie jest to wiatr typu fenowego.
Natomiast raczej chłodne wiatry, ale bardzo silne , bardziej z kierunku zachodniego to wiatry orawskie.
Halny zawsze wiał z południa i był wiatrem ciepłym ,( charakteryzujący się silnymi podmuchami bardzo ciepłego powietrza niczym z otwartego pieca) po którym , albo deszcz przychodził, albo śnieg się topił.
Właśnie jest to wiatr typu fenowego.
Natomiast raczej chłodne wiatry, ale bardzo silne , bardziej z kierunku zachodniego to wiatry orawskie.
Halny zawsze wiał z południa i był wiatrem ciepłym ,( charakteryzujący się silnymi podmuchami bardzo ciepłego powietrza niczym z otwartego pieca) po którym , albo deszcz przychodził, albo śnieg się topił.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
- kuneg
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 3035
- Od: 29 sty 2021, o 08:11
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: ROD Wrocław / siedlisko ok. Trzebnicy
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Po raz pierwszy od jakichś dwóch miesięcy pada sensowny deszcz! 
- jokaer
- -Moderator Forum-.

- Posty: 7105
- Od: 14 lut 2008, o 08:21
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
A ja ciągle czekam z utęsknieniem bo jest niesamowicie sucho.
Pogodynka zapowiada raptem na 20% u mnie deszcz.
Pogodynka zapowiada raptem na 20% u mnie deszcz.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
-
KamilK02
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 4170
- Od: 10 kwie 2016, o 20:40
- Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
- Lokalizacja: Ropica k. Gorlic



